Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lakóautókra nálunk is elég a...

Lakóautókra nálunk is elég a B-s jogsi, hiába 3,5t feletti?

Figyelt kérdés

Meglepődtem, mert beszélgettem egy holland házaspárral, az ő lakóautójuk 6 t, és azt mondja az ürge, neki csak B jogsija van és nem is értette, miért kellene arra C.

Ez a szabályozás csak a hollandoknál ilyen szabad, vagy lakóautóknál úgy vannak vele, hogy "elmegy"? Mi a tapasztalat és az elmélet?



júl. 26. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt a 3,5 tonna a gyakorlat és az elmélet is.
júl. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Hollandiában se lehet sima B jogsival lakóautót vezetni, csak 3.5tonnáig.

3.5 és 7.5 tonna közötti lakóautóhoz C1 kell.

Lakókocsit se lehet B-vel vontatni, ahhoz B+ vagy BE kell, súlytól függően.

júl. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem. 3,5t fölött C kell.
júl. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Dehogy.
júl. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Pedig a saját szememmel láttam a jogsiját, sima B volt neki és majdnem 6t a lakóautó (de nem lakókocsi!).

Érdekes ez így akkor ... ő azt mondta nekem, hogy náluk nem foglalkoznak ezzel.


De mondjuk sima magyar B-s jogsival én is húztam már lakókocsit, és most tudom meg, hogy azt se lehetne? Nem is hallottam még B+ ról :)

júl. 26. 21:22
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

5. B+ és BE Hollandiában van, nem Magyaro-on.

Attól, hogy ő B-vel vezette, nem azt jelenti, hogy lehet azzal vezetni.

Ahogyan vannak akik jogosítvány nélkül vezetnek, nem azt jelenti, hogy szabályos jogosítvány nélkül vezetni.

júl. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
értem, csak többen is állították, hogy lakóautó esetén senki se várja el náluk a C jogsit, hiába nehezebb ... aztán ez úgy hirtelen megütött.
júl. 26. 22:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Itthon 3,5 tonnáig bármit húzhatsz B-vel. Van egy B96 kategória, ami talán a Holland B+ megfelelője. Ezzel 4.250 kilóig húzhatsz nehéz pótot. Ez már általában elég a lakókocsikhoz.
júl. 27. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
2: ez fals információ, lakókocsit lehet B-vel vontatni, a szerelvény össztömege max 3500 kg lehet, ha nehéz pótkocsi (751 kg-tól) vagy 4250 kg, ha könnyű pótkocsi (<750kg).
aug. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!