Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50-es supermotot vennék,...

50-es supermotot vennék, gőzöm nincs a motorokról, mit kell tudni róla?

Figyelt kérdés

Használtan vennék egy 50ccm-es mocit, azért supermoto, mert az tetszik.

Mennyire strapabíróak ezek? Milyen gyakran kell szervízelni/karbantartani?

kinéztem egy 2009-es cpi sm 50-et.. vásárlásnál mire kell figyelni, mit nézzek át stb.?


Tehát egy kis gyorstalpalóra lenne szükségem, mert életembe nem motoroztam...



júl. 23. 21:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha soha nem motoroztál, akkor azért első körben kellene valaki, aki megtanít váltós motorral menni.

Motorok mindig karbantartásigényesek, pl. oda kell figyelni a láncolajzásra,bowdenekre olajat is gyakrabban cserélsz mint autón. Amit javaslok, hogy mindenképpen gyári állapotú, tuningmenteset vegyél,hülyeség nagyobb henger, meg mindeféle tuning szarság, mert csak előbb széthullik. Nem gond ha fel van újítva, viszonylag olcsón meg lehet otthon is csinálni, de ha pasztázás nyomait látod,akkor azt hagyd ott. Az nem igényes felújítás ,ha az ember egy tömítéskészleten spórol, pláne,hogy a váltó hézagolása is fontos. Sajnos én elkövettem egy ilyen hibát. Ami még szerintem jódolog, az a különolajzás, ez ne legyen kikötve. Keveréket ugye már nem kapni, akkor mindig viszed magaddal az olajat? Ez meg így kényelmes, és nekem nem volt vele gondom. Persze meg kell venni a normális 2T olajat, Arol 2T ide felejtős.

júl. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!