Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért haladnak főúton 50-60-al...

Miért haladnak főúton 50-60-al sokan? Állandóan előzgetni kell a főúton, tiszta időben, jó látási viszonyok közt is lassan haladókat.

Figyelt kérdés
Érdekelne, mi az oka. Félnek? Vagy van valami mögöttes ok? Gyakorlatilag egy 50km-es főutas szakaszon van hogy 5-8-szor előznöm kell, hogy oda is érjek valahova.

júl. 22. 19:54
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
89%

Lehet hogy valami törékeny, borulékony dolgot szállít. Rossz az út. Időre megy és nem akar túl korán odaérni, hoyg aztán dekkoljon valahol. Annyira üres a tank, hoyg fél, nem ér el a következő kútig. Stb. Csak találgatni lehet. Előzd meg és kész!

Én az öreg papákat, mamikat nem kedvelem, akik konstans 70-ra állnak be a Suzukival. Mindegy nekik, hogy falu, vagy lakott területen kívüli szakasz, ők akkor is 70-nel haladnak.

A másik kedvencem, mikor városban lehetne haladni, nincs előtte senki, de ő akkor is 35-ös tempóra van bekalibrálva. Ami nekem csak azért kellemetlen, mert folyamatosan váltogathatok mögötte. 2.-nak sok, 3.-nak még pont kevés.

júl. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
90%
Ezen én is ki vagyok akadva. Ahogy látom, idősebbek vezetik az ilyen lassú járgányokat. Nagynéném pl. sötétedés után nem is szeret vezetni. Városban is van, hogy 45-tel mennek, mikor 50-nel lehetne... Előzni meg alig lehet, mert folyamatosan jönnek szembe.
júl. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
52%

Kedves kérdező. Kik azok a "sokan"?...számtalan autó után gurulok inkább, mert a pontosan betartott sebesség arra enged következtetni, hogy az előttem lévőt már megbüntették gyorshajtásért...pont az ilyenek miatt...


előzd meg aki nem tetszik...ilyen f@szságon rágódni?

júl. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
25%
Mondjuk én azt is előzöm, aki 90-nel megy, kivéve, ha látok rendőrt vagy védát. Nem tragédia. De a kérdésre a válasz az, hogy balf*szok. Sokan tényleg úgy jogsiznak le, hogy nem mentek életükben 60-nál gyorsabban. Félnek. Nekem volt már anyuka, aki azt mondta hogy autópályán kamionelőzéskor is csak 120-ig gyorsít, mert az még biztonságosabb, mint a 130. Na, szerintem az olyan ember a nem biztonságos, aki szerint a 120 még biztonságos, de a 130 már valamiért nem. De hát ők is léteznek és útra merészkednek. Le kell őket hagyni messzire, mert ha nincsenek a közeledben, nem okoznak neked kárt.
júl. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
86%
Ez komoly 14-es :D Aztán csodálkozunk hogy ennyi a baleset. Úgy látszik sok a két végleg. Az egyik nem mer haladni, a másik meg meg már megállni se tud csak egy fától. Egyik sem jó.
júl. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
63%
Autópályákon is ez van. Külső sáv 100, belső sáv 180. Az a kissebség, aki meg szabályosan, értelmesen szeretni haladni csak kapkodja a fejét.
júl. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
15%
Jelentse mindenki az ön és közveszélyes őrült válaszait, akkor a moderátorok eltakarítják innen a szemetét.
júl. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Látom, sikerül is. Mondjuk a te 0%-os, helyesírást nem ismerő baromságod meg maradhatott. :) Én nem foglak jelentgetni, én hiszek a szólás szabadságában. Szívesen.
júl. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
De azért névtelenül azt hirdetni, hogy nem tudsz közlekedni, és a KRESZ számodra egy vicc, és akkor nem te vagy a közveszélyes őrült, hát, te is megérsz egy misét. :)
júl. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Látom a két véglet összetalálkozott: aki szerint le kell darálnom a jogsim, mivel szabályosan előzöm a közlekedést akadályozó, 50-60-nal csorgókat, sokszor egymás mögött 3-4 autó vonatozva. A másik meg akkor is előz, ha rendesen halad a forgalom. Én a kettő között lennék valahol, aki 90-nel szeretne haladi lakott területen kívül, ha az útviszonyok ezt engedik. Azért fura nekem, mert pilóta vagyok, sokat repülök - vezetek, de Magyarországon ez hatványozottan igaz, hogy ahol lehetne menni ott feltartanak, ahol lassabban kellene ott meg letolnak. Mintha fogalmuk sem lenne az autó fizikai adottságairól, a sebességhatárról, és arról a tényről, hogy a lassú közlekedés ugyanolyan veszélyes mint a túl gyors. Szerencsére a repülésben ők nem vesznek részt:)
júl. 23. 13:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!