Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motoros "A korlátlan" rutin...

Motoros "A korlátlan" rutin vizsga tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Holnap megyek vizsgázni rutinpályán, érdekelne, hogy nektek hogy ment, mik voltak a tapasztalatok. Gyakorlás során egyre jobban ment, 90%-ban mennek hibátlanul a feladatok, de néha becsúszik egy-egy hiba, emiatt bizonytalan vagyok. Szívem szerint vennék még pár pótalkalmat, de a vizsga idejét már az elején le kellett fixálni.

Vizsga szituációkban nem vagyok túl jó, és az is érdekes lesz, hogy nincs bemelegítő kör, se több próba, elsőre kell teljesíteni.

A műszaki szóbeli részen mennyire figyeltek? Autós jogsinál papíroztak, miközben én körbejártam az autót, bármit mondhattam volna, motornál mennyire veszik szigorúan?



júl. 22. 14:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy figyelnek hogy miket mondasz. Ne parázz rá, ha nem sikerül hát nem sikerül, én is a rutin vizsgának vagy 3x mentem neki és kb csak azért mert útvonalat tévesztettem, elkezdtem az egyiket és a felénél a másikkal fejeztem be XD nem lesz gáz
júl. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Pont ilyen hibára gondoltam én is, 5 alkalom, semmi útvonaltévesztés, erre most utolsó gyakorláskor kihagyok egy bóját :D magam sem értem, hogy ez most miért. Szerencsére a rutin vizsga csak 9e, csak sajnos 2-3 hét elvész.
júl. 22. 14:48
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem kész vicc volt annak idején a B, C kategóriás rutin és forgalmi vizsgám. Ma lett meg a KRESZ vizsga a D kategóriából, kíváncsi leszek majd a rutinra kb 1 hónap múlva.


Nem kell tőle parázni, azért 100%-ig szigorúan nem veszek, csak ne mutasd azt hogy fosol magyarul... Mutasd inkább azt, hogy határozottan tudod csinálni az egészet. Ez egy nagyon nagy pluszt jelent.


Velem sosem szívóztak egyik kategóriánál sem, pedig nem ugyanott vizsgáztam minden alkalommal. Két nagyvárosról beszélgetünk. Menni fog. Hajrá!

júl. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem azt írtad hogy holnap? :D
júl. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
3-as a motornál komolyabban veszik a rutint mint autónál, egy rossz mozdulat és bukta
júl. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát kötve hiszem. Egy teherautó és egy busz nem hasonlítható egy motorhoz. Ha így van, akkor elég nagy gond van az oktatással és a vizsgabiztosokkal is. Persze, ne lazáskodják el, de ha egy kis dolog miatt megbuktatnak, akkor az vicc kategória.
júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Teherautónál van rutinpálya meg tutin vizsga? Azt tudom hogy autónál már nincs rutin vizsga és b-nél is csak elvétve rutin pálya, viszont motornál csak rutinvizsga után mehetsz közútra és igen az os bukó tétel ha bóját kihagysz
júl. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Persze hogy van rutin tanfolyam és vizsga teherautónál. B-nél már nincsen kb 10 éve. Annál nekem sem volt. Teherautónál természetesen van és busznál is. Hiszen semmiben sem hasonlítható a teherautó és / vagy az autóbusz a személyautóhoz. Magasság, szélesség, hosszúság, légfék van bennük ami teljesen más mint a normál személyautóban, másképpen kell vele íven fordulni közlekedni és kanyarodni. Természetesen van hozzá rutinpálya még a forgalmi vezetés előtt ugyanúgy, mint a Motoros kategóriáknál.
júl. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 napja voltam korlátlan rutin vizsgán. A vizsgabiztos le se szart, oda se figyelt, beszélgetett az oktatómmal végig.

Mindent meg kellett csinálni persze, de a műszaki ellenőrzésnél konkrétan háttal volt.


Én 20 éve motorozom, szóval nagy a tapasztalatom, de a rutin vizsgán pont letettem a lábam a balra dupla körnél véletlen, egy pillanatra.

Nem tudom, hogy làtták-e, de nem foglalkoztak vele szerencsére és megfeleltet kaptam, pedig hivatalosan ennek bukásnak kellett volna lennie.


Örültem neki, hogy nem szívóztak, de azért lehetne komolyabb még ennél is, mert túl sok a baleset mèg mindig.


Sok sikert neked, nem kell izgulni, ha netàn nem sikerül akkor sincs semmi, fogd fel így. 2 hét múlva már lehet is jelentkezni újra, és valami 9.000ft a vizsgadíj.

júl. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sajnos nem minden vizsgabiztos ilyen, nekem a forgalmi volt jó mert egyedül vizsgáztam és pont ezért elég gyorsan le is lett zavarva. Kb kimentünk, egy félreeső helyen volt egy egy ívből megfordulás és majdnem egyből vissza is mentünk
júl. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!