Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 16,5 évesen elutasították az...

16,5 évesen elutasították az A1 jogsira történő jelentkezésemet, mert elméletileg fiatal vagyok hozzá. Ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt írják, hogy 15,5 évesen lehet jelentkezni, és 16 évesen már lehet vizsgázni. Nekem pedig azt mondták, hogy 17 évesen lehet. Most akkor hogy van ez? Nem találtam jogszabályt erről. 16/F

júl. 16. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem lehetséges.
júl. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most mi tévő legyek?
júl. 16. 14:30
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Ez egy nettó f***ság! Itt valami hiba van a rendszerben. Biztosan jól értelmeztél mindent? Jó kategóriát választottál? Az autósiskolában is jó kategóriát választottak ki neked? Anya, apa bement veled beiratkozni? Szülői engedély kell 18 éves kor alatt.


Amúgy...


Elméleti vizsgát legkorábban 15 év 9 hónapos életkor betöltése után tehetsz.


Járműkezelési vizsgát legkorábban 16. életéved betöltése után tehetsz.


Forgalmi vizsgát legkorábban 16. életéved betöltése után tehetsz.



Ha már betöltötted a 16 éves kort, sőt, már a felén túl is vagy, akkor minden probléma nélkül beiratkozhatsz (szülői engedéllyel!!!) tanfolyamra. Olyan nincs hogy nem. Anya meg apa nem járt közben neked ebben? Mármint abban hogy elutasítsák a kérelmedet? Csak mert nem egyedi eset lenne amúgy. De hagyjuk a feltételezést.


Ha rám hallgatsz, ha már 16,5 éves elmúltál, akkor iratkozz be "B" kategóriára, ez a személyautó. Majd utána menj el egy könnyített A1-re, és vezethetsz 125 ccm motort is.

júl. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen már tehetsz vizsgát.

"7. melléklet a 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelethez *

Járművezetésre jogosító okmányok kiadásának életkori és jártassági feltételei a 2006/126/EK irányelvnek megfelelően 2013. január 19-től:

4. 16. életév az „A1” és „B1” kategóriába tartozó gépjármű vezetésére"


[link]

júl. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3-mas: Szüleim nem tudnak róla, tehát nem is tehettek ellene semmit. Sajnos a B kategóriára jelenleg nem futná, így max jövőre tudnám megcsinálni B-vel.
júl. 16. 14:43
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A B kategóriához is szülői engedély kell 18 éves kor alatt. Mert azt is 16,5 évesen már elkezdheted, 17 évesen pedig mehetsz forgalomba vezetni.


Akkor lehet hogy ezért éltek kifogással ellened. Ugyanis beiratkozni csak szülő / gondviselő jelenlétében lehet. Te magad nem írhatod alá és nem is írattathatod alá senki mással, csak a jogos, törvényes szülővel és / vagy gondviselővel. Ezt nagyon szigorúan veszik. Elkérik az iratokat még a szülőtől is, tehát nem vihetsz senki mást helyettük.


Én 2015-ben ősszel, utolsó évesként középiskolába jártam, mikor beiratkoztam személyautóra. Ekkor 17 éves voltam. Nekem is hoznom kellett anyámat az autósiskolába, csak úgy iratkozhattam be.


" Szüleim nem tudnak róla, tehát nem is tehettek ellene semmit. "


... Akkor beszéld meg a szüleiddel. Ha nem tudnak róla, akkor Te nem mered nekik megmondani, megkérdezni tőlük, hogy áldásukat adják-e erre? Másképp nem fog menni.


Ha a B kategóriára nem futná, akkor spórolj még, és kezd el azt. Többre mész az autós jogsival, hiszen már 50 ccm-es motort vezethetsz vele.


Ha szüleid nem tudnak majd róla, és nincs a B kat.-ra pénzed, akkor miből akarsz majd motort venni? Hol fogod tárolni stb.? Csak szimplán érdekel. :))

júl. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem a szüleimmel élek, más csalástagjaimmal. Nem tartom velük a kapcsolatot, csak ha valami nagyon muszáj. Tőlük azt csinálok amit akarok, nem érdekli őket. Motorra a pénzt összespórolnám a hónapok alatt a kevéske fizumból, amit kapok + ösztöndíjból. De szerintem inkább várok jövő nyárig. Igazából engem csak az érdekelt, hogy jogosan jártak-e el velem, vagy nem.
júl. 16. 15:08
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem jártak el veled jogosan, mert beiratkozhatsz, de csak az alábbi feltételek mellett, ahogy fentebb leírtam. Más családtag meg nem jó, ha csak hivatalosan nem gyámod, vagy hasonló. Ha nagyon nem tudsz, vagy inkább nem akarsz a szüleiddel tárgyalni, akkor várd meg míg 18 leszel és nem lesz ilyen problémád. :)
júl. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyámügy is engedélyezheti a jogosítványodat, amennyiben a szüleiddel nem tartod a kapcsolatot, persze ekkor azért lesz némi ügyintéznivaló előtte, hogy hivatalos legyen a jelenlegi helyzeted, miszerint más rokonod viseli gondodat.
júl. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De ha nem velük élsz, ki a gyámod?
júl. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!