Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Helyjegy nélkül utazhatok...

Helyjegy nélkül utazhatok intercity vonaton??

Figyelt kérdés
Országbérletem van, tehát, ha nem veszek helyegyetbés állok akkor ugye nem büntetnek meg? Azért kérdezem mert elfogytak a vonatra a helyjegyek..

júl. 12. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hegyjegy nelkul utazni az intercityn.
júl. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
47%
Úgy tudom, az országbérlet egyáltalán nem érvényes a helyjegyes vonatokra (intercity, eurocity). Tehát meg kell venned a jegyet, ÉS a helyjegyet is, ha IC-n akarsz utazni.
júl. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Egyetlen esetben, ha csak Budapest közig határán belül veszed meg. Azon kívül köteles vagy helyjegyet venni. És a 2. válaszoló téved, érvényes az országbérlet az IC-kre.

(forrás: [link]

"Utazhatok-e országbérlettel vagy Magyarország24 napijeggyel helyjegyköteles vonaton, például InterCity vonaton?

Igen, a helyjegyköteles vonatok bármely kocsijában utazhatsz országbérlettel, de a helyjegyet természetesen előre meg kell váltanod hozzá.")

júl. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3. vagyok, "veszed meg" helyett természetesen azt akartam írni, hogy "teszed".
júl. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!