Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Krossz motorozás rendszám nélkül?

Krossz motorozás rendszám nélkül?

Figyelt kérdés

Csak is kizárólag föld utakon használom a motort. Viszont nincs rendszám, illetve csak B-s jogsival rendelkezem.


Falun lakom, ugyanakkor falun belül nem használom, csak is a közeli föld utakon illetve az erdős részeken.


Mennyire rizikós? Ha el kap a rendőr, akkor cumi van?



júl. 12. 10:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát, vannak merész srácok akik motoroznak a mezőn, erdőn több települések között is úgy, hogy nem mennek közútra. A baj csak ott van, hogy egy erdő/mezőőr, a terület tulajdonosa(i) számon kérhetnek téged, hogy milyen jogon motorozol az Ő területükön. Ha a rendőr meglát közútról, igazoltathat. Megkérdezheti tőled hogy a saját területeden motorozol-e, és ha nem, akkor rendelkezel-e írásbeli vagy szóbeli engedéllyel a terület tulajdonosától. (A szóbeli engedély része általában egy telefonálást jelent.) De ellenőrizheti az irataidat, a motorodat is a rendőr. Főleg akkor, ha kihívják rád / rátok. Például a használautón is amit látsz cross / enduro / SM motorokat eladót, egy csomó azért eladó mert ráfáznak pont az e féle motorozás miatt.
júl. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kb 8 évet motoroztam így falvakban és föld utakon(más földjén nem jártam, de még erdőben sem). Csak egy sima b-s jogsim van. Ez pedig egy 125-ös aprilia tuareg volt, mindenféle papír és rendszám nélkül. Soha nem volt gond, pedig jó párszor találkoztam rendőrökkel, borulni se borultam. Ez félig tudás és félig szerencse. De nem mondom, hogy kövesd ezt a példát..
júl. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha úgy közlekedsz, hogy senki nem hívja rád őket akkor nagy eséllyel békén hagynak. Viszont vannak helyek ahol kifejezetten vadásznak az ilyenekre pl tájvédelmi körzetek környékén.
júl. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom (kezdő vagyok, szóval ha menekülni kellene, valszeg az első kanyarnál buknák fejre, ezért nem is akarok ilyen helyzetbe kerülni) ha normálisan mész és nem üvölteted a motort, akkor nem hiszem hogy nagyon b@sztatnának, vagy rám hívnák a rendőröket.


A zsaruk meg amugy sem járőröznek gyakran az eldugott kis földutakon.

júl. 12. 12:14
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen motor ha nem titok?
júl. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Honda XL 600
júl. 12. 14:35
 7/12 anonim ***** válasza:
Az király :)
júl. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem egy mai darab, de kapkodja a lábait ;)
júl. 12. 23:45
 9/12 Senior Séf ***** válasza:
48%
Azért az, hogy erdős részeken motorozol, nem tölt el felhőtlen örömmel.
júl. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Téged vagy a kérdezőt?
júl. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!