Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss jogsi után mennyi...

Friss jogsi után mennyi idővel érdemes egy hosszabb vezetési utat bevállalni?

Figyelt kérdés

Nagyjából 3-4 hónapja van meg a jogsim, bevásárolni, vagy a közelbe (max fél óra táv) kb heti rendszerességgel elvezetek, de hosszabb útra még nem mentem.

Viszont most a hetekben lenne egy balatoni kiruccanásunk barátnőmmel, és kicsit aggódik amiatt, hogy még nincs akkora rutinom, de én úgy érzem, hogy menne.

A lényeg, hogy a helyemben ti bevállalnátok a levezetést a Balcsira ennyi rutinnal? Budapest környékéről.



júl. 8. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Addig nem tudsz fejlődni, amíg neki nem indulsz. Városban nem fogod megtanulni és megtapasztalni a hosszabb utakat, autópályán való közlekedést, ilyesmit. A vezetés tapasztalaton alapul, menni kell és kész.
júl. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Én a te helyedben nem vállalnám be.

Ha te magad se vagy biztos a dolgodban akkor hagyd.

júl. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az autópálya elég egyszerű közlekedési helyszín és viszonylag gyors. 1-2 óra autópályán vezetés alatt jóval kevesebbet kell csinálnod és szabályokat gyakorlatban alkalmaznod, mint fél óra alatt a városban.

Egyvalamire figyelj nagyon az autópályán. Előzni nem kötelező, csak lehet. Ha egy kamiont vagy hasonlót megelőzöl, nézz alaposan hátra a tükörben, nem jön-e valami száguldozó a megengedett sebességnél jóval gyorsabban, mert néha előfordul.

Kezdőként kényelmes lehet beállni egy TEMPO 100-as távolsági busz mögé, ha van ilyen. Ezek úgy 105-110 km/h val mennek gyakorlatban, ami elég haladós, de nem kell állandóan előzni, aki meg gyorsabb, az majd elmegy melletted.

júl. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Ha úgy érzed hogy menne, akkor simán. Hajrá!


Azt nézd meg magadban, illetve tedd fel az alábbi két kérdést:


- Ismerem a KRESZ-t és a szabályokat? Ha meglátok egy táblát, útburkolati jelet, akkor rögtön tudsz reagálni anélkül, hogy a forgalmat akadályoznád vagy veszélyeztetnéd?


- Gépjármű kezelése! Ha úgy érzed megy a vezetés is, nincs problémád vele, tudod tartani a sebességhatárokat (pontosítsunk úgy inkább, hogy a forgalom ritmusát) akkor miért ne!


Sokakban felmerül ez a kérdés egyébként. Sokan írják ezt ki ide. Nem kell tőle félni. Csak így lesz rutinod az országúti vezetésben és a nagyobb tempó megszokásában.


Én nekem 8 éve van B-s jogsim, aktívan vezettem és vezetek most is. Van C-s jogsim is, illetve most csinálom a D-s jogsit. Én kb 500.000km-t már levezettem, vagy majdnem annyit. Éjjel-nappal mentem. Csak így tanulod és szokod meg, majd válik teljesen megszokássá az, hogy vezetsz bármerre, gond nélkül. Egyszer csak azt veszed észre majd magadon, hogy nem görcsölsz, csak mész és csinálod. Mint egy betanított munka, vagy egy konkrét munka. Egy idő után megy magától. Na, ez is ugyanilyen. :)

júl. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azért lehetőleg ne péntek este / szombat délelőtt menj le, amikor a fél ország is nekiindul. Az nehéz lesz. Valami völgyidőt válassz. Amúgy legyél bátor, gyakorlat teszi a mestert!
júl. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én másnap mentem. Mihez kell rutin, autópályán egyenesen haladáshoz...?
júl. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
júl. 8. 16:15
 8/8 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja, úgy tudsz fejlődni ha kilépsz a komfortzónádból.


Nyilván lesz sok jó és rossz tapasztalat, de ezt hívják rutinnak, e nélkül megragadsz egy szinten, rosszabb esetben fóbiáid lesznek a vezettésel kapcsolatban.


Nem vicc van olyan ismerősöm aki kb a település határát nem meri elhagyni kb 20 éves jogsival annyira rutintalan és fél.

júl. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!