Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autószerelő szakmát 0-ról...

Autószerelő szakmát 0-ról kilehet tanulni?

Figyelt kérdés
Nem születtem autószerelő családba, nem szereltem még autó, de érdekel. Van értelem huszonévesen nekikezdenem, ha érdekel? Van olyan amikor valaki alkalmatlan hozzá? Nem tartom magam hü*e gyereknek, van már 1 diplomám, nyelvvizsgám.

júl. 7. 16:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne?
júl. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%

Óóóó...akkor túltanult vagy..(ami nem baj, csak a 8 ált.butábbja fog cikizni).


a villanyautó szervizek kürül érdeklődj, azoké a jövő, ráadásul azok elmélete nehezebb, de te nyerő vagy.


személyesen érdeklődj, hogy lássa a hr-es ki is a jelentkező-

ne lepődj meg, ha tőled kérnek pénzt a (gyakorlati)tanításért..-


jogsid van? Mert az alap.

júl. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Először neten keresd a szervizeket, melyek közelsége kedvezőnek látszik-
júl. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért, aki már autószerelő az +5-ről indult, vagy hogy?
júl. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem egy általános orvosi, simán ki lehet. 2 éves képzések indulnak technikumokban, a legközelebbiben érdeklődj.
júl. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lehetne, senki sem születik szakmával. Aki profi valamiben az is egyszer nulláról indult.
júl. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Levelezőn is meglehet csinálni.
júl. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ,milyen autószerelő szeretnél lenni.

Aki két csavarral kicserél egy map szenzort és visszapattintja a csatit,vagy aki egy motort-váltót-kuplungot szétszed és tökéletesre felújít.

Az első variációból vannak bőven a pancserosztályon.

júl. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

Persze, én is kb. nulláról kezdtem. Úgy kezdtem a szakmát (iskolában), hogy fingom sem volt semmiről. Tovább hátráltatott, hogy hiába iskola, ezt a szakmát nem lehet szóban tanítani, szóval bármi amit ott tanultam, az is szintén a nullával volt egyenlő. 3 évig volt gyakorlatom heti 2 nap, ott már valami ragadt rám, de ez nagyon kevés. Úgyhogy igazából munkába is úgy álltam, hogy valami minimális fogalmam volt a dolgokról, de leginkább semmi. Ebben a helyzetben két opciód van:


1. Maszek.

2. Reménykedsz, hogy találsz egy helyet, ahol hajlandóak foglalkozni veled.


Nekem az első nem volt opció, mert volt kb. 1000 forint a nevemen és a 4. emeleten laktam, így elég nehéz autót szerelni. A második opció nagyon nem egyszerű, de szerencsére nekem bejött. Sok próbálkozás után egy helyen kaptam esélyt egy kicsit beletanulni, szerencsére sikerült rövid idő alatt fejlődni annyit, hogy megtartottak hosszabb távra is. Utána már nem volt megállás, rövid idő alatt kipattintottam magamat.


Úgyhogy ha érzel magadban affinitást a szakma iránt, illetve fel vagy készülve rá, hogy ez egy szenvedős, szar, hosszú, nehéz út, akkor mindenképpen vágj bele. Főleg így, hogy már van végzettséged, így túl sok vesztenivalód nincs.

júl. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindent lehet, de ha nem a szerelmed és a vágyad ez a szakma, nem biztos, hogy neki állnék.


Mi a “Gépjármű szerkezetek” című könyvből tanultunk. Nyálazd át meg olvasgass a dolgok után, aztán próbáld meg otthon. Teljesen más otthon 1-2 hibát megcsinálni a sajátodon vagy épp elmenni napi 8-10-12 órát ebbe dolgozni heti 5-6x

júl. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!