Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érettségi után 1 év alatt ki...

Érettségi után 1 év alatt ki lehet tanulni az autószerelő szakmát?

Figyelt kérdés
Elég összetett de érettségi után 1 év, szerintetek meg lehet tanulni ? Kissé félek, hogy nem fog menni.
2018. szept. 6. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem öt év alatt sem sikerült. De lehet neked fog.
2018. szept. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tudtommal ha nincs megfelelő érettségit (szakmai) hozzá nem is tudsz egy évesre menni hanem csak 2 évesre.


Igazából hozzá állás függő ha van hozzá tehetséged szorgalmas vagy meg érdekel akkor igen. De azt felejtsd el hogy az iskolából profin fogsz kijönni mert az esélytelen. A valóélet megfog tanítani mindenre ha kitartó vagy.

2018. szept. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A képzés lehet 1 év, de ne hidd azt hogy azután ha odahoznak bármilyen autót akkor gond nélkül orvosolni tudsz majd rajta mindenféle problémát. Ahhoz nagy tapasztalat kell. (Főleg ha egy régebbi típusról van szó, amit még tényleg szerelni kell nem csak kiolvastatni a hibát és kicserélni az adott modult benne.)

Alap szinten amúgy meg lehet tanulni, de vállalkozást ne indíts kapásból utána. Ha van helyben autószerelő műhely az előny, ott lehet el tudsz helyezkedni kezdőként.

2018. szept. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amennyit autoszerelok tudnak illetve az atlag azt fel ev alatt
2018. szept. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó ez jó volt. És igaz is.
2018. szept. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Nekem a 2 éves képzés után még kb 3 év meló kellet, mire azt mondtam, hogy feljebb vagyok egy pályakezdőtől. Aki meg mániákusan azt hiszi, hogy manapság az autószerelés egyenlő a hibakód kiolvasással és az alkatrész kicserélésével, annak halovány fingja nincs a diagnosztikáról, és hogy mennyire ott kell lenni agyban és típusismeretben, hogy egy hiba forrását megtaláld.

Példa, csak hogy alátámasszam: Vectra C 1.9 cdti: turbócső tömítetlenséget észlel. Lyukas gumicső? Nem. AGR? Kicserélheted de nem. Az előző szerviznél egy foggal elrontották a vezérlés beállítását. Találd meg egy hibakód alapján rutin nélkül...

2018. szept. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az autószerelő szakmát soha nem lehet kitanulni, egész életedben tanulnod kell, az újdonságokat, a rengeteg típushibát, egyedi megoldásokat, amelyek csak munka közben derülnek majd ki. Még ha csak egyetlen márkával foglalkozol, ott is mindig találkozol majd valami újdonsággal.

Persze a hivatalos képzést el lehet bármikor végezni, aztán az annyit tart, amennyit tart, nem tudom. A lényeg a gyakorlat, majd igyekezz minél jobb autószerelők mellé bevágódni.

2018. szept. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!