Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda octavia 2006-os 1.6...

Skoda octavia 2006-os 1.6 benzines égéskimaradás alapjáraton okozhatja injektor hiba?

Figyelt kérdés
alapjáraton és sebességváltás után míg feltornázza magát újra 2000 -es fordulatszám fölé,addig dadog a 4-es henger. Kivették az injektorokat és edény fölött mind a 4 egyformán adagolja az üzemanyagot. Lehetséges,hogy alapjáraton pontatlan már a működése?

jún. 23. 00:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Most írtad, hogy egyformán nyomja. Akkor miért lenne rossz?


Elképzelhető amúgy, csak ez a sokadik lehetőség. Tudod, Occam borotvája. A legegyszerűbb válasz legtöbbször a legjobb, így azt érdemes választani. Az injektor közel sem a legjobb tipp. Életem során elég sok gyújtáskimaradást láttam, diagnosztizáltam és orvosoltam már. Egyetlen egy alkalomra emlékszem csupán, amikor ezt injektor hiba okozta. Előfordulhat, hogy nálad is injektor hiba van, de semmi értelme nincsen erre tippelni, mert pici az esélye. Engedd el, ne foglalkozz vele. Először a sokkal valószínűbb lehetőségeket ellenőrizd. Gyertya, trafó, kompresszió, üzemanyagnyomás, nem szív-e falsot, keverékképzést befolyásoló érzékelők jók-e, fojtószelep retkes-e, nem csúszott-e szét egy vákuum cső... Ezek mind sokkal valószínűbbek, legalábbis személyes tapasztalatom szerint.

jún. 23. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek az egyes válaszolóval. Kis szívbenzines autóknál ritkán megy tönkre az injektor.
jún. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is inkább gyújtás vonalon keresgélnék. Családban most két VW konszernes autón is cseréltem gyújtótrafót. Csajom Fabiáján, az még csattogot is,mert áthúzott. (kovácsautónál a legolcsóbb ,4 tornyú Bosch,15 ezer😉)

Illetve bátyán Seatja is ezt az égéskimaradás hibát dobta.

jún. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
sziasztok elfelejtettem leírni: gyertyák,gyújtókábel,trafó cserélve van.szívósor fals levegőt szívott tömítések cserélve
jún. 23. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!