Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.9 AVF 131 lovas Passat,...

1.9 AVF 131 lovas Passat, totál random alkalmakkor elmegy a turbo, miért lehet?

Figyelt kérdés

Van amikor gondol egyet és 2500-nál elmegy, de addig tökéletes, van amikor meg pörgetem pályán 4000-ig, akkor sem. Tegnapi pályázásomig pl 2 hétig egyszer nem ment el, 3000-ig volt mindig maximum pörgetve, de tegnap volt egy 200km-es szakaszom, és hazafelé közel 3000-nél MINDIG vége lett a turbónak. Ha nem vittem 3000 közelébe, 2500-nél tartottam vagy ott váltottam akkor lett volna hazáig is végig. Párszor megálltam, vártam 2-3 percet majd leállítottam, és újraindítás után pályára visszamentem és ugyanúgy volt.


Az a kérdésem hogy mi a franc lehet. Ha leragad a geometria akkor is lehet ennyire változó feltételeknél is ez a hiba, nem tudom. Légtömegmérő kitakarítva, map szenzor bár még nem lett cserélve, de ha az lenne a hiba akkor állandóan csinálná ugyanannál a mértéknél vagy nem?



jún. 12. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
VAlami elektronikai biba lehet.
jún. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
* hiba
jún. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Élő adatokat kell nézni, diagnosztizálni.
jún. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szolovjov ***** válasza:
Lehet hogy ragad a geometria. Ilyenkor többnyire a felújítás segít (középrész csere minimum). A tisztítás 2 hétre rendbe hozza (eladásra elég). De minden hiba egyedi, fel kell tárni.
jún. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na akkor mondom a lényeget. Jelenleg 2052 turbó van rajta, legalábbis így került hozzám. Én ragaszkodom a gyárihoz, azaz visszatenni a 1749-es turbót, és arra íratni egy szolíd chipet/optimalizálást. Szerintetek jelen állás szerint jobban járnék ha visszarakatnám a gyárit, vagy rakjam rendbe ezt, és erre írassak optimalizálást? Nem akarok csatahajót csinálni belőle, de ha már mozgatni kell, akkor elgondolkodom azon hogy tegyem-e vissza a gyári sajátját vagy sem. Nektek mi erről a véleményetek?
jún. 12. 22:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok ezzel, hogyha lehetne jobbra iratni, akkor a gyár megtette volna. Bármi tuningolás a motorban, valaminek, általában a motor és társainak az élettartamának rovására van. Persze aki kő gazdag az csinálja, csak az nem itt fog kérdéseket kiírni, hanem szerelővel megcsináltatja amit kell. Én visszaraknám mindenből a gyárit.
jún. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amíg nincs meg a hiba pontos oka, és annak megoldása, addig felesleges azon agonizálni, hogy milyen turbót tegyél rá.

Nem tudod megúszni, hogy egy hozzáértő ne derítse ki, mi a pontos gond. Ahogy előttem írták, élőadat, diagnosztika és meg fogják mondani. Majd ha megvan, mi a gond, akkor eldöntöd, hogyan tovább.

Egy 30 éves, mókolt autóról beszélünk, még azt sem tartom teljsen kizártnak, hogy eleve így vetted, mert az előző tulaj feladta/elfogyott a pénze stb stb., hogy ezt a hibát megoldja

jún. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!