Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vw Passat B 5.5 1.9 PDTDI AVF...

Vw Passat B 5.5 1.9 PDTDI AVF 6 sebesség 4 motion. Tippek, tanácsok?

Figyelt kérdés

Most adtam el az első autómat, 1.6 benzin kis helyes, kezdőnek jó volt. Viszont a második a fentebb említett Passat, viszont ez már dízel, és ez nekem teljesen idegen terület. Az első autómon a kötelezőket, és alapokat én csináltam, minden gond nélkül, és semmi rosszat nem tapasztaltam. Itt a Passatnál szeretnék tippeket/tanácsokat kérni, mivel amikor ránéztem az olajra, meglepődtem. Szurok fekete, de megnyugtattak, hogy a dízel ilyen is lesz, és az a lényeg hogy nem vizes/darabos, hanem szép a kenése, csak szurok fekete.


Az érdekelne hogy ennél van-e értelme a dupla olajcserének. Az 1.6 opelen amikor megvettem csináltam ilyet, hogy a dexos 2 specifikus hozzá való olajból vettem egy olcsóbbat, és azzal elmentem 800-1000km-t és utána cseréltem le a normális olajra, ezzel is alaposabban kijáratva a motort. Ugyanezt megcsinálnám a jelenlegivel, annak van-e értelme, az érdekelne engem. Sokan mondták hogy az olajválasztásnál figyeljek a PD-re mert oda viszont nem mind1 milyen olajat veszek.


Minden egyéb más tanácsot szívesen fogadok.



máj. 26. 02:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy azért lepődtem meg az olajon, mert az opelnél is ha már közel jártam a 10e km-hez akkor is csak barna volt az olaj, nem brutál fekete.
máj. 26. 02:44
 2/9 anonim ***** válasza:
Dízelnél 100% normális, hogy fekete az olaj. Cseréld 10 ezer km/1 év jó minőségű, bele való olajra és ennyi. Nem kell semmi öblítés. Vétel után egyből csere, ki tudja az előző tulaj valójában mikor cserélte.
máj. 26. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Dízelnél pont fordítva van az olajozás, itt besűrűsödik az olaj a korom miatt. Ezért is lesz hamar fekete. Nálam 500km után már teljesen.

Benzinesnél rizikósabb, mert szép lassan elfelejt kenni az olaj.

Felesleges öblítgetni, jó olajszűrő kell, és valami normális olaj.

Lehetőleg ne 5/30-at rakj egy turbódízelbe...

Hegymenetben képes felmászni 5.-ben 60-nal is, csak éppen esztergálja majd hozzá a főtengelyt, ha vékony olajat raksz bele.

Volt itt olyan, aki nem fogta fel még ezt akkor sem, amikor kikönyökölt neki a hajtókar. meraszerelőaztmondta.

máj. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#3 Ilyenkor nem vastagabb olaj kell hanem az 5. fokozat helyett 4es, ha van akkor a részecskeszűrőnek is jobb hogyha nem 1100at forog.
máj. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi értelme silány olajjal járatni?

Ha nincs baja, legyen?

Egyébként egy jó tanács, bár így utólag nem sokat ér.

Ha ennyire kevés a pénz autóra, akkor nem érdemes erőltetni a 4 motion-t, nem csak azért, mert elromlik az összkerék, ami alapból teljesen felesleges az emberek 99,9%-nak az élet 99,9%-ában, de a futómű felújítása, karbantartása is lényegesen időigényesebb és pénztárcaterhelőbb is.

Szóval én a hajtást meg a futóművet nézetném meg egy hozzáértővel először, ha már úgyis ott van a szokásos vezérléscsere és hasonlók miatt az autó

máj. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 "Ha ennyire kevés a pénz autóra" Ez miből jött le neked?
máj. 26. 09:59
 7/9 anonim ***** válasza:
26%

#6: Onnan, hogy egy B5.5 Passat-ról van szó.

A mai világban az 1M alatti autó kevés anyagi forrást jelent.

Sajnos ez van

máj. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Húúha. Akkor szólok a főnöknek hogy 4.0 B5.5 azt mutatja hogy anyagilag problémás háttere van, még régebbi is mint az enyém 2 évvel :O Jobban megérteném, ha azt mondtad volna hogy 1.9 miatt, mert az tényleg igásautó, és nem mellesleg közel 2m-s 1.6 cabrióról váltottam erre, szóval sehogy sem logikus az állításod.


Bocsi ha picit bunkón válaszoltam, nem fogalmazok túl jól, de akkor sem tudok ezzel egyetérteni, mert nem az autó típusa határozza meg, hanem a ráfordított keret. Vehetek én b5.5 passatot 4 millióért is, meg vehetek éppen csak járóképes B7 A5-t 700.000-ért is. Utóbbinál látszódna hogy van anyagi forrás, csak azért amilyen autó?

máj. 26. 10:46
 9/9 anonim ***** válasza:

#8: Szerintem nincs értleme ragozni, 20+ éves autókról beszélünk.

Nehogy belinkeld azt a túárazott, kamufelújítottat, mert az nem releváns

máj. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!