Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes első motorként egy...

Érdemes első motorként egy Choppert venni?

Figyelt kérdés
Le akarom tenni majd a motoros jogsit, és minden vágyam egy chopper, én nem tudom hogy érdemes-e azzal kezdeni.

jún. 10. 18:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
#10 Ha így gondolod, akkor talán nem neked szólt a kérdés... Persze ez olyan, mint a péniszirigység, gondolom nincs motorod, meg nincs rá jogsid, ezért hülye minden motoros.
jún. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Jogsim is, motorom is van. A kérdés továbbra sem ez volt.
jún. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
#12 "Drága megvenni, még drágább fenntartani, az év jelentős részében nem tudod használni eső, hó, hideg miatt, szállítani alig tudsz rajta valamit" és ez még továbbra is nettó hazugság.
jún. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem hazugság, ezek tények.
jún. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Miért is drága fenntartani? Nekem évi 12 ezer forint a kötelező biztosítás. Ha pénzre váltom az időmet, kb. ugyanennyi az éves olajcsere...

Szállítani alig lehet? Hát, mindenki igénye szerint vegyen konzolt és dobozt. Az év jelentős részében nem használható? Márciustól novemberig simán lehet motorozni. Akinek egy kis eső már ellehetetleníti a motorozását, az adja vissza a jogosítványát, én direkt felülök rá, amikor esik, mert azt is gyakorolni kell.

jún. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Miért is drága fenntartani?"

Mert nem olcsó.


"Nekem évi 12 ezer forint a kötelező biztosítás. Ha pénzre váltom az időmet, kb. ugyanennyi az éves olajcsere..."

Egy kezdő motorosnak például jóval magasabb a kötelezője. Ezenkívül nem mindenki maga bütykölgeti a motorját, vagy mert nem ért hozzá, vagy mert garanciális. Nekem például új motorom van, 5 évig garanciális, 120 ezer az éves szerviz. Ha olyan lennék, mint Te, hogy mikulás sapkában is motoroznék, akkor lehet, hogy kétszer kellene évente, az mindjárt 240 ezer.


"Szállítani alig lehet? Hát, mindenki igénye szerint vegyen konzolt és dobozt."

Tehetsz Te rá akármennyi dobozt, akkor is csak néhány litert, néhány kg-t tudsz vele szállítani. Nem praktikus. Egy normális doboz szett egyébként szintén többszázezer forint. Ha csak eldőlsz az egyik oldaldoboz garantáltan kuka.


"Az év jelentős részében nem használható? Márciustól novemberig simán lehet motorozni."

Ergó novembertől márciusig nem lehet, tehát az év jelentős részében nem lehet.


"Akinek egy kis eső már ellehetetleníti a motorozását, az adja vissza a jogosítványát, én direkt felülök rá, amikor esik, mert azt is gyakorolni kell."

Te akkot biztos aqua man vagy, de senki nem beszélt kis esőről. Itt például az elmúlt 1 hónapban minden nap van 2 akkora vihar, hogy a házat majdnem elviszi. Te biztos jókat motorozol akkor is a kis bohócsipkádban.

jún. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Egy kezdő motorosnak például jóval magasabb a kötelezője" megint egy hazugság, 28 évesen zéró előélettel lett korlátlan jogosítványom, és a mai napig 12.600 forint a kötelezőm a 100 lóerős motorra. :)

800 ezerért vettem motort, első évben láncot is cseréltettem rajta, hátsó gátló felújítás is volt, meg még egy rakás apróság, ideje volt a 24 ezer km-es nagyszerviznek, abban az évben 300 ezret még ráköltöttem, de azóta semmi problémája. Nem tudom, honnan szeded ezt az ÉVENTE 120 ezret, de szerintem téged átvág a szerelőd.

jún. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem vág át senki, ez az éves kötelező karbantartás összege. Azt ne is említsük, hogy a különbőző hibák, sérülések javítása mibe kerül, ha nincs garanciád, cascod...
jún. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, benne van a motorod kézikönyvében, mit milyen gyakran kell felülvizsgálni, neadjisten állítani. Semmi olyan tétel nincs, ami az évi 120 ezret indokolná. 1,5 évente gyertya tesztelése, igény esetén csere, kétévente fékfolyadék, évente olaj, ezek közül mégis mi kerül neked évente 120 ezerbe?
jún. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem értem mit nem értesz. Ez kerül évente 120 ezerbe, amiket felsoroltál.
jún. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!