Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mostanában mennyire nehéz egy...

Mostanában mennyire nehéz egy B kategóráiás forgalmi vizsga?

Figyelt kérdés
Olvastam már és hallottam is így ismerősöktől hogy sokkal nehezebb mostanában letenni egy B kategóriás jogosítványt mint például 15-20 éve. Szerintetek manapság már miért ennyire nehéz letenni egy Jogosítványt?

jún. 6. 17:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
A nagy forgalom miatt főleg.
jún. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
6%
Lehetetlen
jún. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

Egyáltalán nem nehéz. Kib*szott könnyű, felháborítóan könnyű, érthetetlenül könnyű. Mindenféle jött-ment félnótás paprikajancsi le tudja tenni. Szerinted mitől ilyen hulladék a közlekedési morál ebben az országban? Miért látok minden egyes nap a csupán 50km ingázásom alatt is minimum 1-2, de néha több szabálysértést? Mert nulla az elvárás a vizsgákon és nincsenek kiszűrve az alkalmatlan emberek, minden kretén jogsihoz juthat.


1. Konkrétan vizsgaútvonalak léteznek, a tanuló be tudja magolni a táblákat, a forgalmi rendet, mire kell figyelni, stb, így a forgalmi vizsga nem a vezetési képesség vizsgája, hanem a memóriáé.


2. Öt, azaz ÖT (5) alkalommal próbálkozhat valaki mindenféle következmény nélkül. Most komolyan, öt bukás kell ahhoz, hogy rájöjjenek, hogy a személy alkalmatlan? Vicc...


3. Vizsga közben egy csomót lehet hibázni anélkül, hogy megbukna az ember. Vannak ugyan instant bukást érdemlő elemek, de nagyon sok, amiért csak 1 hibapontot kap az ember, bukás pedig csak 10 hibaponttól van, így akár KILENCSZER is lehet hibázni következmények nélkül. Kilenc hibával sikeres vizsgát lehet tenni és azt mondják, hogy szigorú? 😆


Nem, nem az. Undorítóan könnyű. És ez nagyon nagy baj. Sokkal szigorúbbnak kellene lennie, hogy javulni tudjon a közlekedés, mert jelenleg szánalomra méltó.

jún. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Én frissen vizsgázottként (ma lett meg a forgalmim) azt tudom mondani, hogy suli/oktató/vizsgabiztos válogatja. 15-20 éve az ismerőseim elmondása alapján jóval könnyebb volt, de szerintem ma sem lehetetlen, csak azoknak, akik tényleg nem alkalmasak rá. Én Budapesten tanultam. Másodjára lett meg, az első vizsgámon az első 5 percben túl közel mentem egy parkoló autóhoz, rögtön meg is buktam. A második vizsgámon (10 nappal később) jól ment minden, egyetlen hibapontom lett, mert a parkolás korrigálásánál egyszer elmaradt az index. Az oktatómmal sokat beszélgettünk a jogsiszerzésről, szerinte például kifejezetten nehéz manapság megszerezni, de ehhez hozzá kell tenni, hogy Ő is, a suli is, illetve a vizsgabizottság is (akikkel én találkoztam) nagyon korrektek, nincs lefizetés meg hangulat alapú buktatás, aki nagyot hibázik, az teljesen jogosan gyakoroljon még. Szerintem a vizsgán néhány dolgot túl szőrszálhasogatva néznek, néhányat pedig nem eléggé. Pl. a tökéletes parkolás helyett (persze ez is nagyon fontos!) sokkal több figyelmet fordíthatnának az autókezelésre, hogy a tanuló ne hülyén váltson, fékezzen/adjon gázt, mint a vadbarmok. Szerintem a lefulladásnak is buktató tényezőnek kellene lennie (ha jól tudom, most csak hibapont?). Egy szó, mint száz: nehezebb, de valahol egyszerűbb is.


Az utolsó válaszadónak ezt a heves reakcióját nem értem, Ő biztos valami isten, tuti kisujjából kirázta a jogsit, hogy neki ilyen marha könnyű volt.. :D


Az pedig felháborít engem is, hogy néhol egy kis borítékért cserébe olyan emberek is jogosítványt kapnak, akiknek biciklit nem adnék a kezébe.

jún. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Bocsi, az utsó vagyok megint, hozzátennék pár dolgot. A harmadik válaszoló válaszára reflektálva:


1. Egy normális oktatónál a nem a vizsgaútvonalakat gyűrik a diákok 30+ órán keresztül, hanem megismerik a környéket. Én 34 órát vettem, de soha nem mentünk teljesen végig egy útvonalon sem, a kritikus helyeken, többnyire nagyobb forgalomnál tanultam meg vezetni (vagy egyelőre inkább csak a vizsgán átmenni). Ha valaki a vizsgaútvonalakat tanítja, és nem a vezetést, annak nem kellene oktatónak lennie.


2. Ha Magyarországon ennyire nagyon hihetetlenül könnyű jogsit szerezni, és emiatt ilyen szar a közlekedési morál, akkor vajon Amerikában mi a helyzet? Ahol még oktatód sincs, egyik Jani tanítja meg a másik Janit vezetni. Azért ennyire nem szar a helyzet, nem kell túlkapni. Menj el Indiába.. na ott szar a közlekedési morál. :D

Nagyon sok másik országban vannak közel ugyanilyen követelmények/procedúra, mint nálunk, szerintem nem mi vagyunk túl hülyék, csak mi ezzel a helyzettel találkozunk. Ha Angliában laknánk, az ottani helyzet lenne szar.


+1: Én a KRESZ vizsgát venném még sokkal komolyabban egyébként. Az valóban bemagolható, a kérdések ugyanazok a vizsgán, mint a gyakorlásnál. Azon tényleg minden hülye átmegy, aki közlekedett már életében bármivel.. Aki ott többször megbukik, annak tuti nem adnék jó ideig lehetőséget az újrapróbálásra, valszeg egyik fülén be, másikon ki, és ebből lesz a sok hülye az utakon. Sokaknak a vezetés jól megy, az elméleti részről meg fogalmuk sincs, csak mennek, mint akiknek muszáj.

jún. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#4 Egyáltalán nem vagyok isten, de hogy nehéz nem volt, az tuti. Nem kell semmilyen istennek lenni ahhoz, hogy ilyen könnyű rendszerben jogsit szerezz. Pont ez volt a válaszom lényege.


#5


1. De, a vizsgaútvonalakon mind végig mentél. Lehet nem tudtad, hogy az az, mert nem fogja kerekperec kimondani, hogy "ez a 6-os számú útvonal", de attól az útvonal. Az oktatóknak kötelessége végigvinni a tanulót az összes útvonalon, ez előírás. Persze nem kell KIZÁRÓLAG a vizsgaútvonalakon menni megállás nélkül, lehet menni másfelé is, de mindegyiken végig kell vinniük a tanulót több alkalommal is.


2. Hogy mi a helyzet az USA-ban? Igen, valóban ezerszer lazább ott a helyzet, mint itt. Ennek megfelelően nem is tudnak vezetni. Nem tudnak farral parkolni, nem tudják a körforgalmat használni, nem értelmezik a táblákat, stb. Ezáltal elég egyenes korreláció figyelhető meg a jogosítvány szerzésének feltételei és a vezetési képesség/alkalmasság között. Azaz, ha itthon szar a közlekedési morál, akkor nyilvánvalóan nem kellően szigorúak az elvárások. Ne felejtsd: csak azért, mert valahol könnyebb, az nem azt jelenti, hogy itt szigorú.


+1 Na de ez is engem igazol ám. Úgy szereznek jogsit, hogy még a KRESZ-t sem kell igazán jól ismerniük, csak egy közepes szinten. Akkor mégis hogyan lehet azt mondani, hogy nehéz a jogsi szerzés? A forgalmi vizsga is pont ugyanolyan könnyű, mint a KRESZ vizsga. Teljesen más nyilván, máshogy és más dolgok miatt könnyű, de akkor is könnyű.

jún. 7. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Továbbra sem értem, miért nem fogadod el, hogy ami neked könnyű, az másnak nem biztos, hogy az. Én az elméleti vizsgán elsőre hibátlanul átmentem, forgalmin nem sikerült elsőre, mert az NEHEZEBB volt. Nem azt mondom, hogy a világ legnehezebbje jogsit szerezni, de ha valóban mindent papírforma szerint néz az oktatód/vizsgabiztosod, nem lesz egyszerű. Kijelentheted itt, hogy neked a világ legkönnyebb dolga, de rengeteg oktató is egyetért azzal, hogy nehéz. Nekem például tök egyszerű volt megtanulni C1-C2es szinten koreaiul, de attól még a többségnek igenis nehéz. Ne szemellenzővel élj.
jún. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Fordítva ülsz a lovon. Attól, mert egyeseknek problémát okoz, attól még könnyű. Írtam három indokot is, hogy milyen hatalmas könnyítések vannak. Ez teljesen független attól, hogy nekem hogyan ment, vagy bárki másnak hogyan ment. A személyes tapasztalatok nem mérvadóak. Objektíven mérlegelve könnyű, erre én már írtam három objektív bizonyítékot/érvet. Majd ha te is képes leszel OBJEKTÍV érveket írni, akkor beszélhetünk. Amíg csak szubjektív személyes véleményekről írsz, addig kár a szócséplés. A nehézséget nem a személyes tapasztalat határozza meg. A személyes tapasztalat a személyt határozza meg.
jún. 8. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Szóval ha pl. 10-ből kilenc oktató is azt mondja, hogy nem könnyű, akkor is neked van igazad? Mindenképpen könnyű, mert te bemeséled magadnak, hogy objektíven nézed?

50%-os bukási arány van az első forgalmin a legtöbb autósiskolánál, felének nehéz, felének nem. Nem kell ráerőltetned mindenkire, hogy ez milyen kib*szott könnyű. Nem, nem az! Lehetne nehezebb is, de az nem jelenti, hogy "felháborítóan könnyű". Sokak szerint felháborítóan nehéz. Akkor a világon csak te nézed objektívan a dolgot?

Értem én, hogy felsoroltál pár dolgot, amitől könnyű, de én is mondtam olyat, amitől nehéz.

Nem csak neked lehet igazad, bár gondolom ezt képtelen vagy elfogadni :):)

jún. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9 "ha pl. 10-ből kilenc oktató is azt mondja"


De nem mondja.


"50%-os bukási arány van az első forgalmin"


Még mindig nem érted a különbséget aközött, hogy valaki valamit nem tud, illetve hogy az a valami nehéz-e. Az előbbi egy személyes hiányosság, utóbbi pedig objektív dolog.


Olvasni nehéz? Nem. A világ összes, egészséges embere meg tud tanulni. Az összes. 100-ból 100. Na de egy csecsemő nem tud olvasni, szóval mégis nehéz olvasni? Amikor első osztályban tanulnak olvasni, akkor sem megy egyik napról a másikra, akkor olvasni nehéz? Lesz olyan, aki lassabban tanul meg olvasni, mint mások, akkor olvasni nehéz? Nem, olvasni nem nehéz. Mint írtam, egészséges emberek között 100% a siker ráta.


Az, hogy valaki nem tud, vagy valaki lassabban tanul, vagy elsőre nem sikerül... Ezek SZEMÉLYES tapasztalatok. Ezek nem az adott dolog nehézségét mutatják meg, hanem a személyt.


Miután tovább lépsz a személyes dolgokon, utána kapsz egy objektív 100%-os siker rátát. Aminél 100%-os siker ráta van, azt ugyan ne hívja már senki nehéznek.


A jogosítvány szerzés ugyanez. Azt írod, hogy az első vizsgán 50% a bukási arany. És akkor mi van? Emlékezz az olvasásos példánál arra a részre, hogy egyesek lassabban tanulnak. Ez egy SZEMÉLYES dolog. Viszont van a sikeres vizsgára öt lehetőséged. És akkor nézzük már meg, hogy hány olyan ember van, aki zsinórban 5 sikertelen vizsgát tesz... Sajnos nem találtam róla adatot, hazudni még nem akarok, de a nyakamat rá merném tenni, hogy maximum 5%. Tehát a siker ráta 95%. 95%-os siker ráta nem éppen arra utal, hogy nehéz lenne.


"Sokak szerint felháborítóan nehéz. Akkor a világon csak te nézed objektívan a dolgot?"


Hát nézd, a "sokak SZERINT" kifejezés automatikusan szubjektív véleményre utal. Nyilvánvalóan nem csak én nézem objektíven a dolgokat, viszont "aki SZERINT nehéz", az egészen biztosan nem objektív, hiszen a "szerintem" az egy személyes vélemény, nem pedig tény.


"Értem én, hogy felsoroltál pár dolgot, amitől könnyű, de én is mondtam olyat, amitől nehéz."


Soroltál, soroltál... Csak egyik sem tényszerű dolog volt, hanem személyes hülyeség.

jún. 9. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!