Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik, ha a forgalmi...

Mi történik, ha a forgalmi vizsgán végig rossz irányba megyek?

Figyelt kérdés
Felmerült bennem egy random hipotézis. Ugyebár a forgalmin nem kell kötelezően követni a biztos utasításait, el LEHET menni más irányba, a lényeg hogy szabályos legyen. De mi van, ha valaki végig szabályosan, de rossz irányba megy? Meghúzzák?

jún. 2. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul ismered a szabályt. Arra kell menned, amerre ő mondja. Ettől eltérni csak akkor szabályos, ha a vizsgabiztos utasítása nem hajtható végre. Ezt szóban jelezni kell, hogy miért nem azt csináltad, amit ő kért, ezután ismét ő irányít.
jún. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet ez a szabályban így van, de legalább 3 ismerősöm és az oktatóm mondta, hogy nem vagyok köteles arra mennem, amerre ő mondja semmilyen helyzetben. Ha 50 percet szabályosan vezetek, miért lenne probléma?
jún. 2. 12:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így van. A forgalmi vizsgákon adott csomópontok vannak a városon belül, amit érinteni kell. Az, hogy pontosan milyen útvonalon mész, valóban nincs kőbe vésve, de mivel alapból a legrövidebb úton visznek, így nem nagyon tudsz végig másfelé menni.
jún. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 Mert ha ez így működne, akkor minden vizsgázó 50 percen keresztül körbe-körbe vezetne üres külvárosi sokadrangú utakon.
jún. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A vizsgalapot nézegetve szerintem a második ilyen után azonnali bukás. Mivel ott az azonnali bukás 4-es pontja, hogy a rábízott feladatot a második próbálkozás után sem képes végrehajtani. Már pedig a"következő lehetosegnel forduljon jobbra" egy feladat.


A vb nem igazán tud "szabálytalan" utasítást adni, mert sosem mondják, hogy itt vagy ott fordulj be, mindig azt, hogy a következő lehetőségnél, ami egyértelműen a köv szabályos helyet jelenti.

jún. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

A VB nem ad utasítást, csak az oktató.

A másodikra sem tudja végrehajtani arra vonatkozik, hogy pl. egy párhuzamos parkolás, egy íven megfordulás nem megy.

A következő lehetőségnél firduljon jobbra utasításra balra kanyarodsz az szerintem azonnali bukás.

A kérdező nem tudja melyik a jobb keze, vagy nem ért magyarul.

Alárámasztani nem tudom.

A nincs kőbe vésve meg szerintem úgy értendő, hogy köv. lehetőségnél menjünk jobbra esetén pl. túl későn szól az oktató, seggefben nyomja valaki, nem lenne okos satuzni. Vagy láthstóan nem tud a vizsgázó tovább haladni fizikai akadály, rendőrségi zárás, baleset miatt, akkor keresi a következő kehetőséget. Ilyenkor illik szóban jelezni annak okát.

jún. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyanaz történik mint ha viharban széllel szembe hugyálsz. Te húzod a rövidebbet.
jún. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 BeefEater ***** válasza:

Megvannak, hogy milyen pontokat kell érintened (út, kereszteződés, stb). Ha a vizsgabiztos azt látja, hogy csak véletlenszerűen mész, akkor előbb-utóbb ebből bukás lesz.

Ha csak egyszer kanyarodsz rossz felé, abból semmi sem lesz. Mielőtt én vizsgáztam (nem most volt mondjuk), az oktatóm azt mondta, ha rosszul sorolok be véletlenül, akkor kövessem a sávot szabályosan, menjek rossz irányba, az ő feladata, hogy visszanavigáljon a vizsgaútvonalra.

jún. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!