Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hányan vagyunk, akik télen is...

Hányan vagyunk, akik télen is nyári gumit használnak?

Figyelt kérdés
2010. okt. 29. 17:18
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
67%
Annyira bírom ezt a "f@szom a téligumiba bammegminekaznekem mer 20 éve se vót, oszt jó vót úgyis" hozzállást. Igen, valóban kell rutin is és nem csak ABS meg ESP, és nem minden a téligumi, nem lehet pusztán ezekre hagyatkozni. De a technika fejlődik és ha valami hasznos akkor azt érdemes használni. Sok olyan ismerősöm van 40-től közel 60 éves korig akik mind Trabanton, Zaporozsecen, Ladán jöttek bele a rutinba, de mind szívesen használja a téligumit az autóján, mert elismerik annak előnyeit.
2010. okt. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Először is hasznosnak tartom a téli gumit, használjuk is majd, ha olyan lesz az idő, de szerintem erősen túl van misztifikálva. Mert:

Tavaly télen történt, hogy hirtelen leszakadt vagy 15 centi hó, de a kocsin még nyári gumi volt, viszont sürgősen el kellett menni a postára egy küldeményért.

Kicsit fostam, hogy mi lesz (még egy éves se volt a jogsim), de bíztam magamban és a fizikában, így nekivágtam.

Annyit kell még tudni, hogy egy Lada Samaránk van (orrmotor/orrhajtás, 165-ös kerekek), ill. bár Bp. kellős közepén lakunk, olyan kicsi utcában, hogy friss havazás után az autók nyomvonalán kívül mindenhol áll a hó.

Az első meglepetés elinduláskor ért. Ugye a kocsi előtt, mögött, mellett kb. 15 centis hó, viszont a kocsi alá nem esett be. És simán el tudtam indulni. Az a kerék alatt lévő pár centi "száraz" út elég volt, hogy a kerekek legkisebb kipörgése nélkül elinduljon. Ugyanis mivel a kocsi totál orrnehéz és virsligumikon megy, így nagyon kis felületen oszlik szét relatív nagy tömeg, ami a látottak alapján elég jól odanyomja a kb. 2000 km-es abroncsokat az útra. A postára minden probléma nélkül eljutottam anélkül, hogy egyszer is a fékre léptem volna, persze a motorféket használtam lelkesen.

Mikor odaértem a posta parkolójához, ugyanaz a látvány fogadott, mint az utcánkban. A nyomvonal kijárva, máshol a karosszéria aljáig ért a hó. Nem foglalkoztam vele, lendületből megoldottam, beálltam az első helyre, amit megláttam.

Elintéztem a dolgom és kifelé menet vettem észre egy kisebb tömeget a kocsimhoz nagyon közel.

Ketten próbáltak meg kitolni egy CLS 500-as Mercit.

Pedig volt rajta téli gumi, csak ugye hátsó hajtás, széles gumik és automata váltó eredménye, hogy "szegény" jószág meg se mozdult. Beálltam én is a sorba, de akkor se tudtuk kiszabadítani. Tíz perc próbálkozás után sűrű bocsánatkérések közepette elhagytam a süllyedő hajót, mondván dolgom van.

És itt jön az igazi döbbenet, a Samarával simán ki tudtam állni, bár bevallom, hogy ott már pörgött az a kerék rendesen.

Aztán jött a felismerés, én ma itt hős leszek. Odaálltam a Merci elé, kötél elő, ketten tolták a Mercit, hárman ültek a Samara motorháztetején (hogy nagyobb legyen a tapadás) és, ha nehezen is, de csak kihúztam. A srácok rendesek voltak, beinvitáltak a Burger Kingbe, ahol beszélgettünk egy jót, majd távoztam.

Konklúzió: egy kellően mélyen barázdált nyári gumival is lehet menni a hóban, főleg, ha az egy virsligumi, de ami nem derült ki, de attól még tény, hirtelen irányváltásnál és komolyabb fékezésnél télen a téli gumi sokkal jobban viselkedik.

2010. okt. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Nem értem hogy aki nem vesz téligumit az miért teszi.

Egyik ismerősöm azt mondta hogy nekik nincs arra pénzük hogy 100.000ért vegyenek téli gumit a kocsira, ezért járnak a nyárival, de érdekes módon egy elég jó autójuk volt, ami még most is 1.5 milliót ér. Nem hiszem el hogy kocsira volt pénz de egy sz@ros téli gumira nem.

Egyszerre elhiszem hogy sok a 100.000ft de előre kell gondolkodni és akár nyáron el kel kezdeni gyűjteni téli gumira.

2010. okt. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
az ABs-nek talán annyi előnye van h irányitható marad a kocsi de sok ember még megilyed mi8kor beindul az abs...ezek a nyári gumik már akkor se érnek semmit ha hideg van, eső hó meg még sehol
2010. okt. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
téli-nyárim van, de nem tapad olyan jól nyáron mint a sima nyári :S
2010. nov. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!