Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hányan vagyunk, akik télen is...

Hányan vagyunk, akik télen is nyári gumit használnak?

Figyelt kérdés
2010. okt. 29. 17:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
72%
A téli balesetek számából itélve jó sokan lehettek..
2010. okt. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi használunk téli gumit mert azzal vettük a kocsit és tavasszal le kellett cserélni nyárira, így van mind2.

Amúgy ha nyárival vesszük akkor tuti hogy apám nem vett volna télit, csak hát azt belátta ő is hogy kopik a téligumi rendesen tavasszal és le kellett cserélni nyárira


Én azt vettem észre hogy tényleg ér valamit. Bár ha jégen mész akkor nem sokat segít.

Sokkal fontosabb sztem az ABS.

2010. okt. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Persze, biztos sokat ér, viszont 20 éve vezetek balesetmentesen téli gumi nélkül, sőt nem mai autóm van tehát szervó, ABS, egyebek sincsenek benne.


Ellenben 2 éve mögöttem téli gumival képtelen volt megállni az ipse.


Tudom az ördög nem alszik...

2010. okt. 29. 17:41
 4/25 anonim ***** válasza:
54%

20 éve vezetsz, akkor emlékszel még arra az időre, mikor nem volt külön téli és nyári gumi. Ugyanaz volt télen-nyáron, és mindenkinek megvolt a maga bevált márkája. Na, ez még a Lada, Dacia, Moszkvics időkben volt. Szerintem az akkori külsők sokkal jobb minőségűek voltak.

Most a legnagyobb baj, hogy nagyon sokan azt hiszik, hogy a téli gumi + ABS a tükörjégen is biztonságos. Mi annak idején megtanultunk az út és látási viszonyoknak megfelelően vezetni, és nem az autóra, annak felszereltségére bíztuk magunkat.

2010. okt. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Teljesen egyet értek az utolsóval, és a kulcs benne a "téli gumi + ABS" és azt hiszik, hogy mehetnek ugyan úgy, mint nyáron, és ezért szenvedek hazafelé, amikor leesik egy kis hó, amikor keresztbe állnak és padlógázzal akarnak elindulni...
2010. okt. 29. 17:54
 6/25 anonim ***** válasza:
65%

nálunk asszonynak van egy daewoo lanosa, neki van téli gumija. én vettem rá, kipróbáltam, jó.

nekem astrám van, firestone 4évszakos, tervben volt a téli szett, de nem jött össze most..

egyik kocsiban sincs abs. én sok motorfékkel, nem padlógázzal és mindenek előtt ésszel közlekedem.

ha valaki nagy gázzal, erőből vezet, annak mindeggy,hogy téli vagy nyári szett van alatta... szerintem.

2010. okt. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 bp1985 ***** válasza:
53%
A gumin nem érdemes spórolni. Nekem van téli gumim. Nem véletlenül találták ki. 4 évszakosat meg elvből nem veszek, mivel a tesztek alapján is kihozták, hogy nem nyújt megfelelő tapadást télen. Ha keveset vezet az ember, akkor jó a 4 évszakos, de napi használatra nagyon nem ajánlott.
2010. okt. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Friss jogsis vagyok ugyan, de napi 30-40 km-eket vezetek és nekem is az a tapasztalatom, hogy mindenki azt hiszi, hogy az ABS majd megold mindent... Csak azzal nincsenek tisztában, hogy az ABS szép és jó dolog, de az időjáráshoz nem tud alkalmazkodni így akár még esőben is megcsúszhat az autó... hála az égnek nekünk nincs tele az autó ilyen kacatokkal és én még az eredeti technikán tanulhatok meg vezetni, ahol érzem, hogy meddig fog a fék...
2010. okt. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 lodarazs ***** válasza:
70%

Arra lennék kíváncsi, hogy nyári gumival hogyan mész fel pl. egy havas emelkedőn? Sehogy. Igaz, nyári gumi jó télen is, mert, ha nagy a hó akkor nem is tudsz elindulni, hogy balesetet okozhass. Az nem zavarna, ha magadat töröd össze, de, ha engem vagy bármelyik családtagomat akkor igen bosszús lennék. Azt is figyelembe kell venni, hogy nem elég a téli gumi. Jó állapotú téli gumi kell. A kopottal el is hiszem, hogy nem tudnak megállni.

Aki azt mondja, hogy nyári gumit használt télen világ életében és balesetmentesen, az gondolom pár száz km-t vezethetett csak és messze elkerülte az országutat.

2010. okt. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
71%

Az iylen emberke okozzák a baleseteket,akik azthiszik azért mert eddig nem volt probléma ebből,továbbra sem lesz és már csak azért sem rakják fel a télit,mert ők olyan nagy faszjanik,hogy nyárival se okoznak soha balesetet.

Nem csak ez a két lehetőség van egyébként,hogy nyári gumi +óvatos vezetés,vagy téli gumival vadállat módjára közlekedni...........

2010. okt. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!