Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akik minden reggel beállnak a...

Akik minden reggel beállnak a dugóba, nem gondolkoztak el azon, hogy máskor inkább korábban induljanak?

Figyelt kérdés

Vagy csak én vagyok ilyen megszállottan dugó- és araszolásellenes?

Vannak bizonyos útszakaszok bizonyos időintervallumai, amikor araszolás, egyes, fék, egyes, fék, állódugó van. És az autósok alázattal, "ez van" arckifejezéses "bölcsességgel" elfogadva, beletörődve, másik orcát is odatartva kitartóan araszolnak és állnak a sorban. Minden nap, minden héten, minden hónapban, minden évben stb.

Nyilván van az az élethelyzet, amikor nem tud mást tenni, de nem hiszem, hogy mindenkinek. Én pl a rendes induláshoz képest fél órával indulok korábban, akkor simán araszolás és tömzsögölő tozsogás nélkül beérek és inkább kávézgatok, meg eszegetek, vagy a telómat bámulom, minthogy azt az időt a dugóban üljem le, mint egy büntetést és gyilkoljam az autót is.

Nagyon sok éve már úgy tervezem az autós útjaimat, hogy a lehető legjobban minimalizáljam az ilyen agyrém helyzeteket. Azért kérdezem, hogy vajon sokaknak ez eszükbe sem jut? Tehát ha mondjuk 8-ra kell beérnie, akkor a dugót bekalkulálva indul időben, hogy beérjen 8-ra. De lehet, hogy a menetidő sokkal rövidebb lenne, ha negyed vagy fél nyolcra beérne. Sőt az ilyen dugót kerülendő magatartás alapvetően tehermentesítené a dugós időszak forglamának egy részét is.



#dugó #forgalom #sügér #araszolás #araszoló #araszol
máj. 29. 08:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Vidékről járunk megyeszékhelyre dolgozni. 10 perccel előbb indulunk és minden üres.

Ha időben indulunk stresszes az egész...

máj. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Indulj el akkor te hamarabb és nem állsz a dugóban.
máj. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én teljes mértékben dugó és araszolás ellenes vagyok. De egy nagy város már csak ilyen. Viszont pont ezért kerestem legutóbb is 3km-es körzeten belül munkát. Így mindig gyalog járok. Délután 6 után pedig már egész közlekedhető a város :D
máj. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 nemaRendőrség ***** válasza:

Ha mindenki hamarabb indul akkor meg akkor lesz dugó.


Illetve ez tök jó megoldás míg nincs család, ha van akkor már más a helyzet.


Én amúgy bringása szállok ilyenkor. Kényelmes időben indulok, jókor érkezem meg, nincs dugó

máj. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Motorral közlekedek, skippelem a dugókat.
máj. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Én konkrétan ezért nem költözöm ki a fővárosból az agglomerációba, mert nem szeretnék a dugóban ülni reggel és délután. Pedig nagyon vágynék oda.
máj. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok, nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!

No nézzük:


1 válasza:

"Vidékről járunk megyeszékhelyre dolgozni. 10 perccel előbb indulunk és minden üres. Ha időben indulunk stresszes az egész..."

No igen, akkor Ti is ezt alkalmazzátok.


2 válasza:

"Indulj el akkor te hamarabb és nem állsz a dugóban."

Igen! Nekem be is vált.


3 válasza:

"Én teljes mértékben dugó és araszolás ellenes vagyok. De egy nagy város már csak ilyen. Viszont pont ezért kerestem legutóbb is 3km-es körzeten belül munkát. Így mindig gyalog járok. Délután 6 után pedig már egész közlekedhető a város :D"

Sajnos van, amikor nekem is sikerül belefutnom, mert egyszerűen olyan időben megyek és nem tudom közösségi közlekedéssel kiváltani. Amúgy a fővároson belül a két kocsim ellenére is inkább BKK-zom, kényelemből. És igen, este már azért egész jó.


4 válasza:

"Ha mindenki hamarabb indul akkor meg akkor lesz dugó. Illetve ez tök jó megoldás míg nincs család, ha van akkor már más a helyzet. Én amúgy bringása szállok ilyenkor. Kényelmes időben indulok, jókor érkezem meg, nincs dugó"

Ha egyszerre indul meg mindenki, akkor sok nem változna, csak előbb lenne káosz. Amúgy a bringa sem rossz ötlet, bár én fosok vele a zsúfolt forgalomban.


5/ válasza:

"Motorral közlekedek, skippelem a dugókat."

Nem rossz :)


6 válasza:

"Én konkrétan ezért nem költözöm ki a fővárosból az agglomerációba, mert nem szeretnék a dugóban ülni reggel és délután. Pedig nagyon vágynék oda."

Amúgy totál jogos a gondolatmeneted. Ha valaki elsősorban a városban éli az életét, munka, tennivalók, programok, akkor tök fölösleges dugógenerátorrá válni.

máj. 29. 10:36
 8/17 anonim ***** válasza:

De miért gondolod, hogy ő alázattal tűr?

Oké, hogy neked belefér, hogy korábban mész és várakozol sokszoros időt az úticélodnál, de nme mindenki ér rá ennyire.

máj. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Pont arra akartam reflektálni, hogy néha a korábban indulás és az úticélon való várakozás kevesebb idő, mint a dugóban araszlás.
máj. 29. 14:58
 10/17 anonim ***** válasza:
#9: Ez csak akkor lehetséges, ha nem időpontra kell érkezned, akkor meg igazából nincs is várakozás
máj. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!