Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autót fenntartani minimum...

Autót fenntartani minimum mennyi utazás esetén érdemes?

Figyelt kérdés
És mi az a havi távolság ami alatt igazából inkább ráfizetés.

febr. 26. 10:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Mint előttem írták, nincs ilyen, hogy minimum táv, csak a felhasználás módja. Meg azt is butaságnak tartom, mikor egyből csalást kiáltanak, mert az autóban nincs legalább 12 ezer km/ éves futás. Nekem volt olyan autóm, amit 2 évig használtam, és ezidő alatt 6 ezret tettem bele, pedig heti többször volt használva az autó csak rövidtávon, boltba, dokihoz, és az ikerbabákkal, két gyerekhordóval, vidéki vacak tömegközlekedéssel nem lehet buszozni.
febr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ, hogy pontosan milyen autót. Ugyanis típusonként elég nagy eltérés van a fenntartási költségek között.
febr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
40%
A tömegközlekedők a társadalom legeslegalja. Nincs az a vis major esemény, hogy én buszra szálljak.
febr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
30%

Én például hétvégéken szeretek kirándulni, túrázni, vagy rokonokhoz, családhoz utazni. Csak ezért fenntartanék autót.


Nyilván anyagilag "ráfizetés" de mellette ott van a kényelmi előnye, hogy bármikor ott van, nem vagy időhöz kötve.

febr. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
33%
Nyilván pénzbe kerül, ha van autód. De valamit valamiért.
febr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
83%
Abszolút nem így kell számolni.
febr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
86%

Kiszámolod...

Nem csak a km számít, hanem hogy milyen alternatívák vannak és az mennyibe kerül. Na meg mennyit ér a kényelmed és időd

febr. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
83%
Ott a pont a 17-esnél! Legutóbb Pestre kellett utaznom, azért mentem vonattal, mivel tudtam, hogy ott nem sokat fogok aludni így a visszafelé út nagyon necces lett volna levezetni. Régen nem utaztam már vonaton, de ami ott volt.... Visszafelé már telekocsival jöttem.
febr. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
30%

#18: Átérzem :)))

Engem is a MÁV vett rá, hogy kocsit vegyek. Amúgy tök jó lenne a vonat, ha kiszámitható lenne. Ha ültel már vonaton nyugat EU-ban, akkor tudod, hogy lehetne ezt jól csinálni.

febr. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ma már a kölcsönzők mellett vannak car sharing cégek is, akiktől elég gazdaságosan és rugalmasan lehet a ritkán szükségessé váló helyzetekhez autót kölcsönözni - akár rövidebb vidéki utakhoz is.


Ha budapesti vagy, akkor ezek akár teljesen is kiválthatják az autó vásárlást.


Persze, ha nem vagy hajlandó mások által is használt autót használni, rettegsz ezek műszaki állapotától (amire még nem nagyon hallottam eddig panaszt), akkor dönts, ahogy neked tetszik.


Kiszámoló blogon is rendszeres téma, hogy a saját autó, autóval munkába járás mennyire éri meg, szerintem a számoláshoz is találsz elég sok jó szempontot, kérdező.

febr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!