Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes igy 2 autót fenntartani?

Érdemes igy 2 autót fenntartani?

Figyelt kérdés
Egy dizelt 1.9 tdi meg egy benzines 1.3 as swiftet ha a munkába járás csak autóval lehetséges. a dizel megvan mar de rövidtávokat kellene menjek heti 4 alkalomra oda 10 km es munkából vissza 10 km es erre gondoltam jó lenne egykis benzines. A dizelt meg hosszabtávra használnám nem munkábajárásra. Es ha esetleg bedöglik az egyik vagy szervizbe van még mindig ott a másik. Szócal érdemesebb vegyek egy benzinest erre a rövid bejárásra?
2020. jan. 17. 07:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges ezért venni még egy autót.


Én 5 éve járok 15 km-re (nagyrészt városi és 60-70 km/h tempós szakasz) dolgozni először 1.9 TDI-vel, most már 2.0 CRTDI-vel. Utóbbin kellett egyszer EGR-t tisztítani (nem cserélni), de ebben benne volt, hogy az előző tulaj is sokáig többet városozott vele. Egyiknek nincs semmi baja tőle.

2020. jan. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy hosszabbtavokra milyen gyakran jársz? Milyen gyakran lenne használva a dizeles? Megérné fenttartani? Én inkább egy autóra szavazok, amivel hosszabb és rövidebb tavokra is mész.

Olyan gyakran szerintem nincs szervizben normális esetben, hogy megerje kettőt fenttartani. De ez csak az én véleményem

2020. jan. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Te isnered a számokat, hogy pontosan milyen költségekkel jár az egy, illetve két autó fenntartása, és te tudod azt is, hogy mennyire érinti fájdalmasan a pénzügyeidet.

Illetve az is lehet-e opció, hogy a kettő helyett egy autód legyen, de az egy hibrid hajtású.

2020. jan. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk lényegében ez a szitu, de a tdi bírja a várost szóval felesleges a Swift így. Bár nekünk 3 autónk van mert ha baj van egyikkel akkor átmászok a másikba és nem kell autót bérelni. De ezt csak is Te tudod. 2 autó nem hátrány.
2020. jan. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Van rá keret, vagy nincs? Egy másik autó vételi árából bőven megvan turbó cseréd, ha beszärik rövid távoktól, és az még csak a vétel ár, a fenntartásról nem is beszélve.
2020. jan. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kérdés.

Mert tegyük fel hogy lenne ettől valami baja a dizelnek, akkor se kerülne annyiba mint egy másik autót venni és fenntartani.

De a legtöbbször csak mende monda az hogy a dizel nem birja.

2020. jan. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést én is felettem magamnak. De arra jutottam, hogy nem éri meg 2 autót fentartani. Egy normális Swift is 250ezer Ft környékén mozog, plusz átiratás, szervizelés. Inkább azt a pénzt félre teszem a kocsim javíttatására.

Én is féltem a turbó benzines autómat, mert szinte csak városban használom, főképp rövid távra. De szeretem és sajnálom eladni.

2020. jan. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Esetleg csináld meg az A1 jogsit B-vel, vegyél vmi 125 köbcentis robogót vagy motort, az fillérekből megvan, illetve megkíméled a dízeles autód. Ha esik az eső, vagy tél van, tudod használni a kocsid. Illetve nem tudom, ez milyen 10 km, de ha szokott dugó lenni, vagy van buszsáv, akkor még időt is spórolsz magadnak. Nekem ez a kedvenc részem. Kocsival 35-60 perc a munkahelyem (13 km), motorral 20-30. Illetve sokkal kellemesebb motorral közlekedni, játék az egész.
2020. jan. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem 1.2-es CRTDI motoros autóm van, most 8 éves 190 ezer km-el és még nem kellett sem a DPF-et sem az EGR-t tisztítani pedig napi 2x8 km-t járok. Havi egyszer van kb 2x40 km. Annyi, hogy olajcsere az 9 ezrenként volt Mobil 1 5W30 olajjal. Szóval én nem paráznék dízellel se a rövid távoktól.
2020. jan. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hasonlókėppen vagyok.

Drága fenntartani ,de valamit valamiėrt.

2020. jan. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!