Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tennétek, ha az egyetlen...

Mit tennétek, ha az egyetlen autótokat 1-1,5 hónapra szerelőnél kell hagyni, de az autó létszükséglet?

Figyelt kérdés

Már ezen agyalok egy hete, hogy hogy oldjam meg. Munkába csak azzal tudok járni. Muszáj lesz vennem arra az időre egy autót, de azt se tudom, hogy milyet és milyen árkategóriában.

Gondolkodom 200-300 ezer forintos Swift-en, amit eladok, miután elkészül az autóm, vagy 1,5-2 millás autón, ami akár maradhatna is utána második autónak, de új autó is eszembe jutott, de akkor eladom a jelenlegit.

Kb. 500 ezért csinálják meg a mostani, utána még 6-8 évig tökéletes lenne számomra.


2023. dec. 2. 11:43
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
56%

#20 "Kölcsönznék autót és ha a másik elkészült eladnám."

Te aztán tudsz élni!

2023. dec. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Ugyi!
2023. dec. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

"ha a másik elkészült eladnám. De hány km van benne?"

Nem tervezem eladni, csak akkor, ha új autó vétele mellett döntök. 12 éves, 160 ezer km. van benne.

A bérlés max úgy jöhetne szóba, ha 2000Ft/nap lenne, de egy utánfutót se lehet ennyiért bérelni.

"Nem vennék másik autót. Se ócskát, se drágát. Nincs rá szükségem."

Akkor ez a kérdés nem neked szól. Olvasd el lassabban, hátha így átmegy. A "létszükséglet" szó mond neked valamit?

Tudom, hogy az átírás költségét bukom, ez be van kalkulálva.

Tömegközlekedés kilőve. Mondhatnám, hogy lehetetlen eljutni a munkahelyemre és haza busszal vagy vonattal.

Tavasztól őszig nem lenne ilyen problémám, mert motorral járok dolgozni, de télen...

Itt tényleg csak az a kérdés, hogy milyen autót vegyek. A vasaló Swift nem is rossz ötlet.

2023. dec. 2. 16:49
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
De akkor miért azt kérdezed hogy mit tennénk, miért nem azt hogy milyen autót vegyél? Túl egyértelmű lenne a kérdés? Nem tudnál mi miatt kötözködni?
2023. dec. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
48%

Őszintén én vennék valami működő még műszakis autót olcsón, valami olyan darabot ami gyakori és kellendő arra a pár hónapra. Régebbi modellek megbízható darabok szoktak lenni, VAG 1.6 1.8 1.9Tdi ilyesmi. Ha ki is esel belőle a rozsda miatt menni akkor is megy, az biztos :)

A szart is ki ralliznám belőle, aztán meg valami rezes úgy is elviszi álmai autójaként. Szal egyszerű a képlet.

(Szoktam téli autónak ilyenekkel hülyülni télre, meg régi hátsókerekesekkel is jó csapatni)

2023. dec. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok.

Köszönöm, hogy lepontoztál, majd írd meg, milyen választ szerettél volna kapni!

Vidd az autód olyan helyre, ahol nem egy szökőévnyi határidővel dolgoznak.


Játszod itt a mártírt, a végén kiderül, hogy biciklivel is meg lehet oldani a bejárást.

Merthogy annyira titkos helyen laksz.

2023. dec. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

#26

Nem pontoztam le senkit, pár zöldet osztottam ki. Nagyon sokan pontoztak lefelé, szinte mindenki pirosban van. Nem viszem máshova, mert nagyon profi csapat. Valakit már 25 éve ismerek onnan. Egy alföldi zsákfalu tanyavilágban élek, legközelebbi buszmegálló 6 km-re van, ahonnan napi három busz megy ellenkező irányba, mint ahova nekem naponta el kell jutnom. Amúgy csak 25 km-re járok, de azért nem biciklis táv.

#25

Nem rossz ötlet. Megnézem a kínálatot.

#24

A kérdés alatt kifejtettem, hogy muszáj autót vennem, és három opciót felsoroltam. Páran megértették, hogy a kérdés arra irányul, hogy erre az átmeneti időszakra a három lehetőség közül melyik lenne a legjobb megoldás. Elnézést, ha rosszul fogalmaztam!

2023. dec. 3. 09:15
 28/29 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy mindent rögtön dobjunk el ami elromlik csak furcsa, hogy egy 160ezret futott autónál ilyen beavatkozás szükséges.
2023. dec. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 MGéza ***** válasza:
76%

#27: Olcsóbb megoldás az általad kigondoltnál nem nagyon van. Ugye robogó az időjárás miatt nem opció, mopedautó hangos, kicsi és nem is olcsóbb.

Tűrhető állapotú, sőt egész jó papírswifteket lehet venni a keretösszegből ahogy néztem a kínálatot, ha tágasabb kell akkor Astra F/G is lehet belőle, de van Daewoo matiz vagy Peugeot 206 is egész jó állapotú a kínálatban.

2023. dec. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!