Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tennétek, ha az egyetlen...

Mit tennétek, ha az egyetlen autótokat 1-1,5 hónapra szerelőnél kell hagyni, de az autó létszükséglet?

Figyelt kérdés

Már ezen agyalok egy hete, hogy hogy oldjam meg. Munkába csak azzal tudok járni. Muszáj lesz vennem arra az időre egy autót, de azt se tudom, hogy milyet és milyen árkategóriában.

Gondolkodom 200-300 ezer forintos Swift-en, amit eladok, miután elkészül az autóm, vagy 1,5-2 millás autón, ami akár maradhatna is utána második autónak, de új autó is eszembe jutott, de akkor eladom a jelenlegit.

Kb. 500 ezért csinálják meg a mostani, utána még 6-8 évig tökéletes lenne számomra.


2023. dec. 2. 11:43
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
21%

"még épp elfogadható állapotú Swiftet vagy Opel Corsát"

Na ja, csak az ilyenek üzembiztosságára nem tenném a nyakamat. Az meg elég kellemetlen, mikor egy ismeretlen, a bele is kilóg autóval otthonról 60 km-re rohadsz la, úgy hogy közben időre kellett volna munkába menni. Az átírás se két fillér. Azt eleve bukod.

Sajnos mindent egyszerre nem lehet: olcsó is legyen, kényelmes is legyen, biztosan odaérj, plusz időbe se kerüljön... valamelyikből áldozni kell.

2023. dec. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
45%

Honnan veszed, hogy 6-8 évig gondmentes lesz? Én ezt még az új autóra se mondanám, nem hogy arra amelyikkel már most ekkora gond van. Ha megteheted vegyél egy olyat, amit hosszútávon megtartasz, ettől meg szabadulj meg.


Amúgy busz/vonat nem opció?

2023. dec. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 krwkco ***** válasza:
45%

Az autó vétel és eladás mindenféle adminisztrációs költségekkel jár. Azt is be kellene számítanod, amellett, hogy az üzleten veszthetsz is. Emellett az olcsó autót akkor szokták eladni, amikor már valami gond van vele. Nem biztos, hogy javítás nélkül bírni fogja egy hónapig.

Én megkérdezném a környező kisebb használtautó kereskedéseket, hogy a telepen álló valamelyik autót mennyiért használhatnád. Elmondva a szituációt és hogy nyilván nem akarsz boyracerkedni.

2023. dec. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
46%
Igazából ha tuti megbízható autó kell addig, akkor csak a bérlés van. Amiket gombokért adnak használt autó, azokra tuti egyből kell költeni, hogy elvigyen ahova mész. Mondjuk 1,5-2 millióért egy Vasaló Swift vagy egy SX4 jó lehet. Azok kimentenek egy ilyen szituból. Annyiért már lehet hogy egyből jót adnak, viszont ha elkapkodottan kell venni, akkor simán megszívhatod velük.
2023. dec. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
67%

Válaszolnánk, ha ismernénk a körülményeket.

Mekkora távolságról van szó?

Buszközlekedés milyen?

Jelenlegi autó milyen típusú, megéri ekkora ráfordítás?

Miért kell ennyi időre szerelőnél hagyni? A motorfelújítóval nem lehet időpontot egyeztetni?

Az elég komolytalan autószerelő, aki odaviteti az autót, aztán amikor lesz kedve megcsinálja.

2023. dec. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
67%

Még egy gépműhelyes is pár nap alatt kész lesz, vagy szinte még aznap, nekem így szokták.

Itt inkább arról a tipikus jelenségről van szó, amikor a szarházi, pénzsóvár szerelő felhalmoz egy rakás munkát, aztán b.szik időre megcsinálni.

Várjon szépen a tulaj.

Inkább más helyre kell vinni az autót.

2023. dec. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
35%

Pont ezért hordom olyan helyre, ahol adnak csereautót...

Egyébként minek venni ennyi időre? Bérelj, ha tényleg nincs más megoldás (HO, kolléga, taxi, tömegközlekedés semmi). Vagy keress egy olyan szerelőt, aki normális határidővel dolgozik

2023. dec. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

"Pont ezért hordom olyan helyre, ahol adnak csereautót..."

Az jó. Felénk még a márkaszerviz sem ad csereautót, garanciális javítások idejére se, külön kérésre se. Egyszer annyi volt, hogy felhívtak, mert az előre lebeszélt szervizidőpont nekik valami miatt mégsem volt jó. Nekem nem volt sürgős, két nappal később is megfelelt a javítás, nem olyan jellegű problémát kellett javítani, ami miatt működésképtelen lett volna az autó. Kárpótlásként annyit ajánlottak fel, hogy amikor bevittem az autómat az egyik kollégájuk valami öreg rozzant C Corsával bevitt a munkahelyemre, hogy csak visszafelé kelljen buszoznom. Ez a maximum felénk, amit adnak.

2023. dec. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

#18: Hát kinek mi... Ez még csak nem is márkaszervíz, ahova én hordom, alap a csereautó. Igaz nem valami extra flotta van, de Golf-tól C Merci-ig van választék


#17

2023. dec. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Kölcsönznék autót és ha a másik elkészült eladnám. De hány km van benne?
2023. dec. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!