Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tennétek, ha az egyetlen...

Mit tennétek, ha az egyetlen autótokat 1-1,5 hónapra szerelőnél kell hagyni, de az autó létszükséglet?

Figyelt kérdés

Már ezen agyalok egy hete, hogy hogy oldjam meg. Munkába csak azzal tudok járni. Muszáj lesz vennem arra az időre egy autót, de azt se tudom, hogy milyet és milyen árkategóriában.

Gondolkodom 200-300 ezer forintos Swift-en, amit eladok, miután elkészül az autóm, vagy 1,5-2 millás autón, ami akár maradhatna is utána második autónak, de új autó is eszembe jutott, de akkor eladom a jelenlegit.

Kb. 500 ezért csinálják meg a mostani, utána még 6-8 évig tökéletes lenne számomra.


2023. dec. 2. 11:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
53%
Nekem pl. ezért van két autóm. Taxi, vagy hosszabb távú autóbérlés (ekkor általában kedvezményt is adnak) kizárt?
2023. dec. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
...vagy még az jutott eszembe, hogy nincs olyan kollégád, aki kisebb-nagyobb kitérővel el tudna vinni és fizetnél neki érte?
2023. dec. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
36%
normál autószerelő biztosít addig cserejárművet
2023. dec. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Taxi nincs a közelben, és drága is lenne napi 50-60 km-t taxizni, a bérlés napi 10 ezer forint, az is 300-400 ezer lenne. Mindkettőnél jobb opció az autó vétel.
2023. dec. 2. 12:05
 5/29 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs ilyen munkatársam. Pár éve még volt, de elköltözött.

A cserejárműre nem kérdeztem rá, de erre nem divat az ilyesmi.

2023. dec. 2. 12:08
 6/29 anonim ***** válasza:
45%

Nekem a szerviz ad csereautót. Mondjuk el nem tudom képzelni, hogy egy-másfél hónapig ott kelljen hagyni az autót. Egyrészt ami ennyire kritikán aluli állapotban van azt nem veszem meg, másrészt ha a szerviznek annyi dolga van hogy nem tud az enyémmel foglalkozni, akkor nem veszi fel.

És igen, a legjobb megoldás a kollégával autózás. Kérdezősködj körbe, valaki csak van a cégnél, szomszéd cégnél, akárhol a közelben, aki onnan jár. Beszállsz a benzinbe, kiállsz a sarokra időben, és megígéred hogy ha ő rászorul, te is segítesz neki.

2023. dec. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom,mi lehet az a tragacs,amit másfél hónapig szerelni kell,de szerintem most add le a bontóba és vegyél egy normális,vagy új kocsit.
2023. dec. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

#6-7

A hengerfej felújítás nem kis munka, és síkolják is ilyenkor, de nem helyben. Tehát időpontra viszem az autót, amikor van rá kapacitásuk, leveszik a hengerfejet, elviszik egy olyan műhelybe, ahol felújítják, és igazából arra kell várni, hogy onnan visszaérkezzen, és összeszerelhessék a motort.

" Egyrészt ami ennyire kritikán aluli állapotban van azt nem veszem meg"

Újonnan vettem az autót sok éve, sajnos az én hanyagságom miatt ment tönkre a motor. Egyébként jó állapotban van.

Tényleg nem jár innen senki oda dolgozni. Plusz 3 műszakban dolgozom, amit szintén nehéz lenne bárkivel összeegyeztetni.

Esetleg a kérdésre is válaszolna valaki?

2023. dec. 2. 12:45
 9/29 anonim ***** válasza:
0%

Válaszoltunk, de neked nem tetszett.

Leírom lassabban is, hátha így átmegy:

Nem vennék másik autót. Se ócskát, se drágát. Nincs rá szükségem.

Nyilván ezt sem fogod elfogadni, mert igazából csak megerősítést vársz tőlünk, hogy igen, kell neked egy második autó.

2023. dec. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 MGéza ***** válasza:
45%
Vegyél valami pár hónapos műszakival még rendelkező, amúgy még épp elfogadható állapotú Swiftet vagy Opel Corsát. Utána akár alkatrésznek is elviszik ezeket, te olyan rosszul nem jársz, sokkal olcsóbban kijössz mintha taxiznál vagy bérelnél.
2023. dec. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!