Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mennek lassan a suzukik...

Miért mennek lassan a suzukik meg a kisebb autok?

Figyelt kérdés

Akárhová megyek mindig van egy suzuki swiftes aki 60-al tötyög az országúton gyakran 5 kocsi torlodik mögötte.

Pláne ha szakad az eső na az halál 40-50 el képes lakott területen kívül menni.

De miért? Ilyen szar a kis könnyű autók menet stabilitása? Nekem csak egy ford focus kombim van 21 éves de ugyanúgy megyek vele esőben mint száraz aszfalton soha megse csúsztam vele a vízen pedig 90-100-al megyek.

Miért mennek ilyen lassan esőben a kis autók meg úgy alapból jó időben is?


2023. nov. 1. 09:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%

Ezt csak sofőr függő, nekem kis fiat seicentom van 100-al megyek...

Meg általában a sofőr életkorától is függ, az idősek gyakran tötymörögnek.

2023. nov. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%

Valószínű ezért akarnak engem is görcsösen megelőzni, pedig még többel is megyek, mint a megengedett...


Bugyuta sztereotípia, hogy ilyet csak nők, öregek, bénák vezetnek.


Majd ha cukorbeteg leszel egy bechterew kórral, 2 infarktus után, rájössz.


Nem, nem fog felszállni a buszra, pláne.

2023. nov. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb a kereke ezért érzékenyebb az úthibákra és jobban rázkódik nagyobb sebességnél. Nagyobb sebességnél a motor is jobban pörög benne.

Attól hogy országúton 90 km/h sebességgel szabad menni, nem jelenti azt, hogy annyival is kell menni, hanem amennyivel biztonságosnak érzed. Csak indokolatlanul nem szabad feltartani a forgalmat.

2023. nov. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Kis autó, kis kerék, kis súly nem túl jó aerodinamika. Persze ez nem minden kisautóra igaz. De nem lehet általánosítani. Nem rég pályán 160felett előztem meg egy wagon r-t.... Aztán a múltkor nappal, száraz úton, jó látási viszonyban egy új vitara 70-el megy, ahol 90-el lehet. ?????
2023. nov. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ignisem van. A fentiek mellé jön, hogy még magas is. Oldalszélre, kanyarra is érzékeny. A kis és viszonylag keskeny kerék a kátyúkat sem tolerálja.
2023. nov. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert ezek inkább városi autók, nem túl nagyok, de magas könnyű beülni meg a hasmagasságuk se alacsony. Nem az a fő feladatuk, hogy 150-el is stabilan közlekedj pályán.
2023. nov. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%
Mert a kisautóval közlekedők egy jó része nem gyakorlott sofőr. De nézd meg az ételfutárokat, akik ilyen autókkal szállítanak. Ők hajtják ezeket rendesen bárhol bármikor. :D
2023. nov. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Talán van egy olyan összefüggés, hogy a Suzuki presztízse a legtöbb ember számára még mindig alacsony, továbbá a Suzuki sosem gyártott 150-200 lóerős autókat (na jó a sport Swift más, de az nagyon ritka), egyszerűen a gyártó célközönsége inkább a nyugodtabb, lassabb vezetési stílussal rendelkező felhasználók voltak. Aki Suzukit vesz, annak sosem volt prio a menetteljesítmény, inkább a gazdaságosság. Ehhez hozzátartozik a vezetési stílus, 70-el kevesebbet eszik az autó mint ha óra szerint 100-al mész.

Tehát a gyártó és a vásárlóközönség találkozik valahol, részben mindkettőből ered a lassabb vezetési stílus. Aki elvan főúton 70-80-al annak tényleg fölösleges még egy 1.6-os Focus is, amennyiben az autó méretei vagy egyéb paraméterei nem indokoltak.


Erre külön reagálnék:

"ugyanúgy megyek vele esőben mint száraz aszfalton soha megse csúsztam vele a vízen pedig 90-100-al megyek"

Majd fogsz. Nem a nedves aszfalton fog felúszni az autó gyenge esőben, hanem akkor ha áll a víz az úton. A főutak többségéről lefolyik a víz, kifele lejt, ahol meg nem, ott eleve olyan szar az út, hogy nem mész 100-al. Ha belekerülsz egy olyan szituba hogy áll a víz az aszfalton, te pedig rámész 100-110-el, akkor esélyes hogy megcsúszol. Én 14 éve vezetek, az első 10 évemben egyszer sem kerültem olyan szituba hogy ússzon a kerék a vizen, de előbb utóbb úgy is találkozol vele.

2023. nov. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%
Ezekben az autókban gyakran idős nyugdíjasok vezetnek, ők meg ez a nem nyomon neki, mert akkor sokat fogyaszt kategória. Addig nem érdekell amíg nem tart fel, de mikor az összes pirosat megfogja az ember, mert nem képes normális tempóban felgyorsulni, azon én is bosszankodom.
2023. nov. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%
Kis vagy miniautóval is lehet ám haladni, ha olyan a sofőr. Ültem első generációs i10-be, 1.1 65ló, ment az 160-at is, csak annyira hangosan és erőteljesen b@szkurálta a szél az autót, hogy csak lestem :D Bár nem én vezettem.
2023. nov. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!