Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy autó villog mögötted,...

Ha egy autó villog mögötted, ami egy civil autó, se felirat, se megkülönböztető fényjelzés adására alkalmas villogó, és dudál, azért hogy húzódj le, akkor köteles vagy egyből neki?

Figyelt kérdés
Ma láttam egy esetet, hogy egy fehér egyterű kis tehergépkocsi mögött villogott, meg dudált egy civil Renault Clio, és néztem is hogy ez mit akar, azt hittem hogy ismerőse az egyterűnek, de láttam az egyterű sofőrjének a fején, hogy nem tudja ki az, aztán láttam meg a Clio sofőrét, rendőr egyenruhás fickó volt. Aztán haladtam tovább biciklivel, de néztem hátra, mert kíváncsi voltam mi a helyzet, és a fehér autó sofőrje valami iratokat adott oda a közegnek.
2010. okt. 19. 14:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Van egy 50 fölötti ismerős aki sosem áll meg a háta mögött villogó rendőrnek. Igaza is van hiszen úgy kell megállítania hogy eléd megy. De ezzel mit is érsz el? A rendőr is majd felrobban meg ő is hogy mit képzel ez magáról. Én inkább megállok a mögöttem villogó sünnek.

Ha meg egy civil kocsis villognma rám akkor én meg felkapcsolom neki ak ödlámpámat majd abba hagyja :)

2010. okt. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Lassan ott tartunk hogy a mocskos rendőröknek sem szabad megállni!
2010. okt. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
54%

Civil autónak valóban nem szabad megállni, én sem tenném.

Amerikában sem itt nálunk nem kell tárcsával melléd állni a rendőrnek, és csak így állíthatnának meg? Ez egy vicc. Hol hallottál te ilyet, ne higgyetek el minden sületlenséget. A 70-es években volt ez hazánkban , de azóta új szabályozás van nézz utána, már letelt 30 év. Nézz meg egy külföldi videót láttatok ott ilyet? Nem. Amúgy nincs szabályozva, hogy eléd kell menniük, és úgy kell megállítani, ez is tájékozatlanság. Kék lámpával bárhogy megállíthatnak, köteles vagy megállni, ha nem utánad mennek, és feljelentés. Azért állít meg úgy hogy mögéd áll a rendőr, külföldön is és itt is mert videóra rögzítik az intézkedést a fejlett nyugati országokban. És látja a sofőr mit csinál. Ésszerű, és ennyi. Amúgy az is tévhit, hogy a KPM nem állíthat meg. Hatósági személy. Olyan szinten bevonja a forgalmi engedélyed ha nem adod át neki, és berendel hatósági műszakira, hogy csak lesel mi történt. Nézzetek utána ha akartok.

2010. okt. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Azt a választ hogy megállító tárcsával hivatalos a megállítás és kéklámpával nem, történetesen egy rendőr hadnagy adta, döntsétek el benne bíztok-e vagy egy 0%-os nagyszájú válaszolónak!
2010. okt. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Lehet rossz tájékoztatást adott neked. Én is értek valamit hozzá elhiheted, de saját szuverén jogod azt hinni amit akarsz. Csak a véleményem mondtam el a gyakorlat és a jogi háttér tekintetébe, de ez a lényege ennek a fórumnak szerintem. És nem személyeskedtem. 0 százalákos? Szerinted kit érdekel ez a százalék.
2010. okt. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Lehet olyan személy volt az a hadnagy aki más területen dolgozik. Szakterület kérdése.
2010. okt. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!