Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy autó villog mögötted,...

Ha egy autó villog mögötted, ami egy civil autó, se felirat, se megkülönböztető fényjelzés adására alkalmas villogó, és dudál, azért hogy húzódj le, akkor köteles vagy egyből neki?

Figyelt kérdés
Ma láttam egy esetet, hogy egy fehér egyterű kis tehergépkocsi mögött villogott, meg dudált egy civil Renault Clio, és néztem is hogy ez mit akar, azt hittem hogy ismerőse az egyterűnek, de láttam az egyterű sofőrjének a fején, hogy nem tudja ki az, aztán láttam meg a Clio sofőrét, rendőr egyenruhás fickó volt. Aztán haladtam tovább biciklivel, de néztem hátra, mert kíváncsi voltam mi a helyzet, és a fehér autó sofőrje valami iratokat adott oda a közegnek.
2010. okt. 19. 14:13
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

"akkor köteles vagy egyből neki?"


Javítom, mert így értelmetlen: akkor köteles vagy egyből *megállni neki?


*ez kimaradt a címben

2010. okt. 19. 14:17
 2/16 anonim válasza:
100%
Ha teljesen civil autó villog, dudál mögöttem, előttem, vagy bárhol nekem, tuti, hogy sem egyből, sem egyáltalán nem állok meg neki. Nem is vagyok köteles tudni, hogy ki ülhet abban a kocsiban. A nem is olyan távoli múltban volt egy autótolvaj banda, amelyik autópályákon, meg nagyobb forgalmú utakon ezzel a módszerrel megállított autósokat és lenyúlták az autókat, a sofőrt meg jól összeverték. Szóval tuti, hogy nem állok meg semmilyen civil autónak.
2010. okt. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én se mernék megállni. Nem hiszem, hogy köteles volnék, pláne nem kiszúrni, hogy egyenruhás tag ül a volán mögött. Nem véletlen, hogy feltűnő rendőrautókkal közlekednek, akiknek muszáj megállni.
2010. okt. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagy köteles ilyen esetben megállni, sőt a jogszabályokban(és kresz-ben sem) az sincs megállapítva hogy megkülönböztető jelzést használó autónak meg kell állni!Tehát hivatalosan még kékvillogós rendőrautónak sem lennél köteles megállni, ez csak szokástörvény!

Ezt más országokban(s szerintem itthon is) úgy szabályos ha melléd húzódik a rendőr és piros/stop tárcsával int megállásra.

2010. okt. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
nem vagy köteles megálni, söt én sem állnék meg neki! am meg a KPM-esnek sem vagy köteles megállni, mert a KPM NEM rendőr! csak sokan ezzel sincsenek tisztában.
2010. okt. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
ha ilyet látok.és azt veszem észre h eltűnt(tükörbe se látom.)gondolom ott van mögöttem,100% hogy egy hirtelen fékezést be mutatok neki,na akkor pofázzon:)
2010. okt. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem köteles, én meg sem mernék állni. Viszont volt rá példa, hogy úgy előzött meg minket egy autó, hogy végigsúrolta a kocsi oldalát, na annak mi is dudáltunk és villogtunk, hogy álljon meg, de hát hülye lett volna!
2010. okt. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
én se állnék meg, ha villog autópályán előzzön jobbról aztán feljelentem :D az a baj, hogy ablakos villogót veszel 10.000Ft-ér egy hamis jelvényt 3000Ft-ér abba valami számokat belefabrikálsz, egy műanyag pisztoly hogy higyenek az autósok valamit 1000ft + bilincs 1000Ft és heló. 15.000Ft-ér már rendőr vagy!
2010. okt. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Csak és kizárólag a rendőrnek vagy köteles megállni, bárki más villoghat, dudálhat, azt csinálhat, amit akar, menjél tovább, ne foglalkozz vele. Az pedig, hogy milyen ruha van rajta,... olyat szerzel bárhol, ha rendőr akkor úgyis rendőrkocsival villog.
2010. okt. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%

Nem vagy köteles senkinek megállni! Megkülönböztető jelzést használó rendőrautónak se. Viszont a megkülönböztető jelzést használó rendőrautót uyge el kell engedned, innentől kezdve ha megelőzött és akkor ha akak megállíthat.

Az más kérdés, hogy sokan félre állnak a hátuk mögött villógó rendőrnek, mert velük, jobb nem kötözködni.

2010. okt. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!