Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire gyakori hogy oktatás...

Mennyire gyakori hogy oktatás során a tanulóvezető balesetet okozzon saját hibájából?

Figyelt kérdés
Mennyire tudják elhárítani az oktatók, ha a tanuló nagyon nagy hülyeséget csinálna? És egy kicsi off, hogyan fékeznek be, ha automata váltós az oktatóautó, de a tanuló nyomja a gázt, pedig már fékezni kéne? Tudtommal ha ott belefékez, az baj, mert az automata váltós autók nem igen toleráljék ezt, meg is csúszhatnak ettől.
2023. aug. 25. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem gyakori. Ha baleset is van, az inkább az oktató figyelmetlenségének köszönhető.


Ha a tanuló nem elmebeteg, akkor nem nagyon csinálhat olyat, amit nem tud korrigálni az oktató (pl. lepadlózza a féket egy vasúti átjáróban)

2023. aug. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Azért az oktatók eléggé képben vannak.

Én a hátsó ülésen szemtanúja, és majdnem-áldozata voltam több ilyen hülyeségnek, amit az oktató védett ki.

2023. aug. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az oktató nagyon jól vezet az anyós ülésről is. 😃 Nemrég volt a híradóban is. Ahogy elöttem is írták vagy elmebeteg tanuló vagy nem oda figyelő oktató kell ehhez.

Alapból is figyelnek a tanulója (ez a dolguk), problémásakra meg főleg.

Off: Az üzemi fék erősebb az autónál. Bele áll mint állat és a kocsi megáll. 😉 Ez nem megy gagyi film.

2023. szept. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az oktató a vezető. Vannak pedáljai, meg van két keze, amivel hozzá tud nyúlni a kormányhoz, kézifékhez, ha súlyosan elmebeteg tanuló konkrétan embert ölne, még pofán is tudja verni. Csak figyelnie kell. De hidd el, egy oktató jó esetben kilométerekkel messzebb lát, mint a diákja, és adott pillanatban fel van készülve három potenciális veszélyhelyzetre, ami lehet, be sem fog következni. Ez a dolga. (Megjegyzem, átlag közlekedőnek is így kéne néznie a külvilágot.)
2023. szept. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!