Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyűrűzés után mindenképp kell...

Gyűrűzés után mindenképp kell új vezérlés?

Figyelt kérdés

Szerencsés módon vezérlés lett cserélve az Astrámban, 10 ezer km belekerült, majd elkezdte okádni a füstöt az autó és enni az olajat.

Szóval gyűrűzés, hengerfejfelújítás, és szelepszárszimering csere lesz a program.

Ilyenkor mindenképp új vezérlés is kell ha szétszedik ezek miatt a motort, vagy elég a szíjat cserélni majd?


2023. aug. 17. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell.
2023. aug. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elég a szíjat, mást miért kéne? 10 ezer kilométerrel azok a csapágyak még tulajdonképpen vadiújak. Ha mondjuk a csereperiódus felénél járnál, akkor már lehet érdemes lenne elgondolkodni a teljes cserén "ha már úgyis szét van szedve" alapon, de 10 ezer után felesleges. Csak a szíj, többi maradhat.


Viszont egy kérdés: milyen motor? Milyen olajszivattyúja van? Volt vezérlés cserénél cserélve az olajszivattyúház tömítése? 100-ból 99 esetben nem cserélik, pedig nagyon gyakori probléma, hogy átszakad valahol. Ez vezethet akár a füstöléshez is, szóval biztos, hogy hengerfejezni, gyűrűzni kell? Hogy lett ez megállapítva? Ennek én normálisabban utánajárnék, mert egy milliót kiadni motorgenerálra, miközben az a tömítés kb. 10 ezer forint... nem lenne vicces.

2023. aug. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1.6 16V Ecotec motor.

Az általam fent leírtak közel sem kerülnek 1 millióba, 200-300 ezer inkább, bár tény hogy abban igazad van azt sem adnám ki ha nem muszáj.

A szerelőm mondta, hogy az elmondottak alapján ezeket kéne megcsinálni, de ha majd látja meg hozzászagol többet fog tudni mondani.

Régóta hozzá járok, és becsületes, nem fog átverni, nem csinál meg olyat ami nem kell.

A vezérlést elfelejtettem tőle megkérdezni, hogy kell e cserélni, és nem tudtam eldönteni azért kérdeztem meg itt.

2023. aug. 17. 17:54
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt mondta hogy nem egy ilyen Asrát csinált meg ezekkel a tünetekkel, és garanciát vállal rá hogy utána jó darabig nem lesz bajom a füstöléssel.
2023. aug. 17. 17:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor talán tudja mit csinál. Tapasztalatom szerint nagyon sokan nem is nagyon tudják/figyelik, hogy az olajszivattyúház az a teljes blokk oldalát beborítja, olajjárattal, vízjárattal, mindennel, meg hogy emiatt mögötte tömítés is van. Sokszor ezért marad ki, nem is igazán a lustaság, vagy becsület hiánya miatt. De remélhetőleg ő tud róla.
2023. aug. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!