Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire fel kér el 13 ezer...

Mire fel kér el 13 ezer forintos óradíjat egy autószerelő?

Figyelt kérdés

És még mondja, hogy ő amúgy olcsó, persze számla nélkül ez az ár tehát nettó..


Hol élünk? Átlag ember keres pár ezer forintot, elviszi az autót a szerelőhöz majd közli, hogy 13 ezer / óra, adózás nélkül, normális ez?


És még az alkatrészen is megkeresi a saját 30-40% kedvezményét meg az ÁFA-t , konkrétan ha csak pár alkatrészt kicserél pár óra alatt ott tartunk, hogy 100 ezret zsebre tesz..


És ezt tűrik az emberek?


2023. aug. 14. 17:07
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

#19


Miért nem érdekel? Azért mert elkér X ezer forintot és nem is fizet ÁFA-t utána.. akkor legalább mondaná, hogy ad mondjuk 15% kedvezményt ha már nem számlára csinálja, de nem, kapzsi. Csak ha felnyomom a NAV-nál nem tudom mit szól majd.. ez kiderül azután, hogy mit süt el a mostani javításnál.

2023. aug. 14. 18:16
 22/42 anonim ***** válasza:
#20 Eh? Az én motoromban nincsenek ilyen flancos hülyeségek. :D Ha lennének, akkor elmagyaráztatnám a szerelővel, mi volt vele a baj, és miért kellett cserélni. Aztán lesem, hogy kamuzni próbál-e. Ha meg elakadok, viszek magammal hozzáértőbbet. De mondom, nem lenne akkor sem ilyen problémám, mert amint gépjárműtulaj lettem, utánajártam a szerelőknek a környékemen, és megfelelően választottam.
2023. aug. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
Nyilván aki régi suzuki,opel meg hasonlókat szervizeltet azt nem ANNYIRA próbálják átvágni mert látják, hogy csóró és alapból nem tud bemondani magas árakat mert az autó nem ér annyit amit lenne pofája elkérni egy komolyabb autónál
2023. aug. 14. 18:22
 24/42 anonim ***** válasza:
#23 Na látod, ez a baj. Lecsórózol másokat, te meg elviszed az autódat olyanhoz, akiben nem bízol, akit kókler adócsalónak tartasz, aztán itt hisztizel. Ha ennyire rossz a szerelő, aki jelenleg is javítja az autódat, miért hagyod nála? Én tuti nem engednék senkit hozzányúlni a motoromhoz, akiről ilyen véleményem van.
2023. aug. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:

#24


Tán nem adócsaló aki számla nélkül dolgozik? Én adózott pénzből vettem a kocsit meg fizetem ki őt is..

2023. aug. 14. 18:30
 26/42 anonim ***** válasza:
#25 Nem mondtam, hogy nem adócsaló, de nem is ez a lényeg, csak ügyesen kerülöd a nehezebb kérdések megválaszolását. Azt mondod, nem értenek semmihez, átvernek, nem végzik el a munkát, csak kifizettetik. Akkor miért adod neki oda az autódat?
2023. aug. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy nem értenek semmihez meg nem is csinálják meg, csak azt, hogy ez egy nagyon nagyon erős lehúzás. Főleg amit néhányan csinálnak, hogy még ennél is éhesebbek amire korábban utáltam kamu cserékkel.


Én a szerelőmtől már képet kérek a rossz alkatrészről bent és kint is, illetve az újról is. Engem ezzel nem csesz át, a számlázás már más kérdés, addig nem hozom fel neki amíg nem látom, hogy valamivel nagyon átakarna cseszni.


Ettől függetlenül gusztustalannak tartom az adózásmentes 13 ezres órabért, ezen felül még az alkatrész árának kb. felét elteszi a kedvezménnyel és az adó elkerüléssel. Tehát ha beteszi egy 100 ezres alkatrészt 2 óra alatt akkor keresett vele 76 ezer forintot, ez nem korrekt.


És akkor ez a duma, hogy be kell szerezni a dolgokat és a többi és a többi, ez még talán jogos is lenne ha számlára adná a dolgokat mert akkor felét keresné meg.

2023. aug. 14. 18:38
 28/42 anonim ***** válasza:
#27 Ha szerinted valami nem korrekt, akkor nem kell fizetni érte. Üdvözöllek a kapitalizmusban. De szerintem már a suméroknál meg indiaiaknál is voltak, akik a cserekereskedelemben lehúzva érezték magukat, valószínűleg ott is megoldották annyival, hogy akkor azzal az emberrel nem kell csere-berélni. Aki meg ennek ellenére is igénybe veszi a szolgáltatását, ne járjon a szája.
2023. aug. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
66%
Nem is sok az a 13k forint
2023. aug. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
51%
El lehet adni az autót, ha nem tudod fenntartani.
2023. aug. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!