Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire fel kér el 13 ezer...

Mire fel kér el 13 ezer forintos óradíjat egy autószerelő?

Figyelt kérdés

És még mondja, hogy ő amúgy olcsó, persze számla nélkül ez az ár tehát nettó..


Hol élünk? Átlag ember keres pár ezer forintot, elviszi az autót a szerelőhöz majd közli, hogy 13 ezer / óra, adózás nélkül, normális ez?


És még az alkatrészen is megkeresi a saját 30-40% kedvezményét meg az ÁFA-t , konkrétan ha csak pár alkatrészt kicserél pár óra alatt ott tartunk, hogy 100 ezret zsebre tesz..


És ezt tűrik az emberek?


2023. aug. 14. 17:07
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
Ráadásul mikor egy 30 perces munkára felszámol 2 órát a szerelő úgy, hogy már így is szénné keresi magát, na az a vicc vagy is már rossz vicc kategória
2023. aug. 14. 17:35
 12/42 anonim ***** válasza:
96%
A szaktudására, a tapasztalatára és az eszközeinek a költségére fel. Egyik rokonom hűtőjavító, ha alumíniumot kell hegesztenie, egyből duplázódik a munkadíj, mert azon kevesek egyike, akik befektettek egy olyan eszközbe, és nem fogja ingyen bekapcsolni.
2023. aug. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%
10: tehát nem a multi drágít, ha a CBA megtehetné, hogy olcsóbban adja, akkor azzal versenyezni kellene a CBA-nak, de a CBA kapzsi cég, pedig nem multi
2023. aug. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:

#12


Milyen szaktudás? Amikor a legtöbb kisérletezik, hogy mit cserél ki meg mit nem, meg csak találgat.. még a márkaszervízben is.. kókler a legtöbb amelyik nem az meg 30 ezret kér nem 13 ezret.. és ezért a kókler munkáért adó fizetés nélkül elkér 13 ezret óránként, felszámol fél órára 2 órát, aztán alkatrészen is megkeresi az ÁFA-t meg a saját 30-40%-át az ügyfél meg boldog hogy végre megy az autó és úgy át lett verve a palánkon ahogy az csak lehet, nagyobb szerviznél meg különösen jó amikor papíron (szigorúan munkalap nem számla) kicserél 8 alkatrészt és ott már annyira mohó, hogy nem csak az ÁFA meg a kedvezménye jár neki hanem ki se cseréli az alkatrészt csak felírja..


#13


De, a multi drágít, a CBA minek tenné meg, hogy olcsón adja ha felnyomja mindenki az árat és ők is felynomhatják? Ugyanúgy mennek oda is, mivel marad az egységes ár csak 2x annyiért. Hülye lenne többszörös vásárlótömeget kiszolgálni olcsóbban ugyanannyi profitért.. vagy még kevesebbért leginkább. Ugyanezt csinálják az autószerelők is, látja, hogy a majom kifizeti a tizenezret , minek csinálná olcsóbban..

2023. aug. 14. 17:43
 15/42 anonim ***** válasza:
78%

#12 Na, hát azon nem fogunk összeveszni, hogy a márkaszervizekben kóklerek (is) dolgoznak. De amúgy meg akkor tényleg váltsál szerelőt. Egyszer kell egy normálisat találnod, aki érti is a dolgát, és hidd el, nem azt fogod nézni, mennyit kér el. Érdekes, nekem amint saját járművem lett, két héten belül volt két jó szerelőm, egyik anyámékhoz közel, ahol teleltetem a motort, meg egy Pesten. Igaz, hogy néha szívás otthagyni a motort, és Kispestről BKV-zni Újbudára, aztán meg amikor megyek érte minden felszereléssel megint, de egy jó szerelő megér ennyit, még ha nem is a legolcsóbb.


Persze ha neked semelyik szerelő szaktudása nem felel meg, akkor csináld meg magadnak, adott a lehetőség. Aztán majd rájössz, mennyi szerszám és eszköz kéne, meg hogy mennyi időd megy el, ami alatt akár többszörösen is megkereshetnéd azt a pénzt, amit odaadhatnál a szerelőnek, aki, ha jót találtál, veled ellentétben nem kontár módra kókányol, hanem normálisan elvégzi a munkát. De úgy sejtem, ezeket már feleslegesen írom, mert ha képes lennél megérteni, a kérdést sem írtad volna ki. Csak azt nem értem, hogy vagytok még életben, ha olyan alapvető dolgokkal nem vagytok tisztában, amiket már az ókor kezdete óta művel az emberiség. Gondolom az iskola is csak valami meleg hely volt neked, ahol nem hagytak aludni.

2023. aug. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

"végre megy az autó és úgy át lett verve a palánkon ahogy az csak lehet, nagyobb szerviznél meg különösen jó amikor papíron (szigorúan munkalap nem számla) kicserél 8 alkatrészt és ott már annyira mohó, hogy nem csak az ÁFA meg a kedvezménye jár neki hanem ki se cseréli az alkatrészt csak felírja"

- már ne is haragudjál, ha nekem a szerelő felír valami alkatrészt, hogy az cserés, akkor általában a kezembe nyomja a régit, hogy kérem-e, vagy kidobhatja-e. Olyat én még soha nem fizettem ki, hogy valamit állítólag kicseréltek, de nem láttam a saját szememmel a kiszereltet. Ha bárkit így át lehet verni, az egyrészt megérdemli, másrészt kérjen meg valaki tapasztaltabbat, hogy ajánljon neki jó szerelőt.

2023. aug. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

#15


Megfelel a szaktudása csak kicsit el vannak rugaszkodva az árakkal! Főleg a legtöbb adózni se szeret..


#16


És elviszed magaddal? Ne hazudj, nem viszed el. Na ugye. Akkor ha kicsit rafkósabb a szerelő ezeket elteszi és szépen mutogatja a hozzád hasonló madaraknak akik beveszik, hogy cserélte.. ennyit erről..

2023. aug. 14. 18:06
 18/42 anonim ***** válasza:
Fú, ennyi hülyeséggel és rosszindulattal nehéz lehet élni. Én speciel látom egy alkatrészen, hogy az az én járművemben volt előtte. Ha más nem, és ugyanaz a szerelő át tudja vágni, akkor lelke rajta. De egy jó szerelő ilyet nem csinál, mert előbb-utóbb elfogynának az átverhető kuncsaftok.
2023. aug. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
Amúgy engem pont nem érdekel, adózik-e. Téged miért? Azt is én fizetném, és ha nekem nem szükséges a számla, akkor szimplán nem kérem. A munkalap sokszor egy A4-es kézzel írott papír, ami valami régi számlának a hátoldalára van firkálva. Egyszer kértem, hogy mutassa már meg az alkatrészeimről a számlát, mind megvolt. Az meg megint más kérdés, hogy onnan is tudom, hogy kicserélte, amiről állította, mert ismerem a motoromat, és ha nem cserélte volna ki, nem éreztem volna a különbséget. Nem kell hülyének lenni, ha meg az vagy, vigyél magaddal valakit, aki nem az.
2023. aug. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:

#18


MIVAN????


Tehát ha neked kicserélnek mondjuk egy DISA szelepet vagy egy Lambda szondát és mutat egyet neked a szerelő akkor tudni fogod, hogy az a tied volt? Ne viccelj már velem..

2023. aug. 14. 18:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!