Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bejelenthetem hogy valakinek...

Bejelenthetem hogy valakinek nincs jogositvanya?

Figyelt kérdés
Nem szeretnem hogy valaki masnak legyen abbol serulese hogy valakinek nincs jogsija. Nem megy nagy tavokat vele elvileg. Hallottam ahogy meseli hogy elvileg nincs jogositvanya. Ilyenkor mint kulso ember jogomban all ezt bejelenteni?

2023. júl. 25. 09:34
1 2 3
 1/25 bazaltkaroly ***** válasza:
75%
Először beszélj vele, ha jóban vagytok, nehogy-e miatt utáljátok meg egymást. Ha pedig számodra csak egy távoli ismerős, vagy idegen, akkor jelentheted, de kérdéses, hogy lehet-e kezdeni valamit vele.
2023. júl. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
55%

Prsze.

Bárkit feljelenthetsz ha akarsz.

Csak tökösen, névvel, lakcímmel csináld.

2023. júl. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak semmit se csinálni egy olyan bejelentésre, hogy valaki jogosítvány nélkül vezet.


Tettenérésre van szükség.

2023. júl. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 bazaltkaroly ***** válasza:
80%

Igen, ez is igaz. Csak a forgalomban tudják elkapni vele, egyéb esetben, hivatkozhat arra, hogy ő nem is vezetett. Nem lehet bizonytani.


Akik itt házmesterkedésre, és tökösségre hivatkoznak, vagy fognak hivatkozni, akkor is hivatkozzanak erre, ha a jogsi nélküli illető kilapítja a gyerekeiket, családtagjukat az úton.

2023. júl. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
27%

#4 "ha a jogsi nélküli illető kilapítja a gyerekeiket, családtagjukat az úton."


Ezt a jogsival rendelkezők ugyanúgy megteszik!.. Nem ezen múlik.


Kérdező ha nem száguldozik, nem vagánykodik, hanem normálisan vezet akkor én nem foglalkoznék vele.

2023. júl. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 bazaltkaroly ***** válasza:
78%

#5 Erről az a híres videó jut eszembe, amiben elhangzik, hogy "Nem kell jogsi, az benne van az ember vérében.". Kb ilyenek azok a jól vezető jogosítvány nélküli emberek.

Nem véletlenül van kitalálva a jogosítvány. Egy tanult vezető kisebb eséllyel végez ki az úton, mint egy "benzinnel megy" típusú. Amúgy sem kell bátorítani az engedély nélküli vezetés, mert így is sok balfék hiszik, hogy tud vezetni, hát még ha előkerülnek azok, akiknek a "vérükben van".

2023. júl. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy a másik kérdésednél is írtam, önmagában az, hogy valakinek nincs jogosítványa, nem tüntetendő. Semmilyen szabály ellen nem vét.

Ha közúti ellenőrzésen megállítják, úgy, hogy ő vezet és nincs jogosítványa, az már probléma.

Ha te bejelented, hogy X.Y-nak nincs jogosítványa, attól mit vársz, hogy mi fog történni?! Sok embernek nincs jogosítványa. Ez a tény semmit nem bizonyít, semmire nem mész vele.

2023. júl. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
75%
Jelentsd be, valószínűtlen, hogy ezért külön nyomozást indítsanak, hogy lebuktassák.
2023. júl. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
68%
Be.
2023. júl. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
21%

#4


Akik itt tökösségre hivatkoznak - konkrétan én - azok úgy gondolják, hogy a névtelen feljelentgetés sunyisága legalább olyan veszélyes, mint a jogsi nélküli vezetés. És még undurító is.


Aki úgy érzi hogy más dolgába kell ütnie az orrát, az tegye egyenesen.

2023. júl. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!