Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg ilyen alacsony lenne...

Tényleg ilyen alacsony lenne a Skoda Octavia III 1.4 ill. 1.5 Tsi motorok fogyasztása?

Figyelt kérdés
Ismerősöm vett egyet (2018-as, Sedan, 1.4 Tsi, 120.000 km). Mesélte, hogy Szeged-Baja 90 km/h-s tempóval mindösszesen 3,8 litert fogyaszt tempomattal. De városban is 7 liter körüli, ha pedig kicsi a forgalom 7 liter alá is símán becsúszik. Elképesztőnek találom, de nem vonom kétségbe az állítását.
2023. júl. 23. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Tényleg, de ezek manapság már nem annyira meglepő értékek. Fix tempót tartva a hengerlekapcsolás hatalmasat spórol, városban pedig az én (ehhez képest elavult) 1.6-os H Astrám is tudja a 7 litert, illetve 6.3-mal ingázok.
2023. júl. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Egy darabig tudják, aztán már nem.

Motorfelújítás ezeknél már nem nagyon játszik, amikor ma képesen gallyra vágni egy gépműhelyben még egy ifa motort is, mert pl nem gyári tömítéssel rakták össze(ami már nincs is)

[link]

Bár aki egy 2018-as 120 ezret futott tsi-t vesz, nem a fogyasztás lesz legnagyobb gondja.

2023. júl. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Valóban! Persze ez azért függ nagyon sok mindentől, ha 4 liter alá sikerül vinni. De Szeged-Baja közt, ahol 160-nal is lehetne menni, mert annyira hosszú egyenesek vannak, nagyon könnyen levihető 4 liter alá. Szerintem azért ez még mindig meglepő, mert ugyan könnyű autóról van szó, de mégis egy nagy autóról beszélünk. Dízeleket megszégyenítő fogyasztása van, emelett, ha tolod neki megy is rendesen.
2023. júl. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

"Motorfelújítás ezeknél már nem nagyon játszik"

Ez már szíjas motor, 150.000 km-ként kell motor tisztítást végezni és elfelejteni a 30 ekm-kénti olajcserét. Cserélni kell 8-10.000 km után légszűrővel és olajszűrővel együtt és nem lesz vele baj. 300.000 km is ugyanazt fogja tudni.

2023. júl. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Gondolom az ismerősöd kijelző adatot nézett és/vagy abból is pillanatnyit. És nem teletanktól teletankig számolt. Pont pár hete jártam én is arra. A szintén 2018-as dízelem, nem is túl nagy autóban, szintén tempomattal ezek szerint zabál, vagy lyukas a tankom. :D
2023. júl. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%

" emelett, ha tolod neki megy is rendesen "

Meg eszik is rendesen!!

De Szeged -Baja vonalon nem is tudja pontosan meg mérni a fogyasztást.

Úgy hogy hazudni meg lehet annak aki elhiszi.

2023. júl. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

Én sem hittem el ezt még egy éve. Ssohasem videóztam le, de mértem hasonló fogyasztásokat. Dízellel nem jártam ilyen fogyasztással, mert autópályán 130-as tempóval is 6,2-6,5 liter környékén van. Nekem a nagy átlagom az 5,1 liter jelenleg. Teletankkal lazán tudok 1100 km-ert.

Itt egy video, ami ugyan Superb, de szerintem ez cáfolhatatlan, mégha nem is 90-es tempóról beszélünk elenyésző lenne a különbség.

https://www.youtube.com/watch?v=4DLsBqdZWAg

2023. júl. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!