Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért vesz valaki 6 millióért...

Miért vesz valaki 6 millióért egy új Dacia-t amikor ennyi pénzből már normális autót is vehetne használtan?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy új, de akkor is..
2023. júl. 13. 17:16
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
2023. júl. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
55%

“ 1.0tce duster, még mindig nem présel 500Nm-rel bele az alcantara sportülésbe”


És? Kit nyom?


Amúgy van benne 1.3 is meg 1.5 dci is

2023. júl. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
95%

"normális autó"


Mi a normális autó, amire havi 100 ezreket kell költeni, hogy üzemképes maradjon, és minden nap egy para, mikor rohad le bárhol?


Ezt nem autónak hívom én, hanem fejfájásnak.


A presztízs meg ott kezdődik, hogy felismerjük, nem vagyunk egyformák....


Bár én csak egy proli vagyok, és egy 31 éves f astrában ülök....

2023. júl. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
#42 “Amúgy van benne 1.3 is meg 1.5 dci is” mondd hogy viccnek szántad
2023. júl. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
51%
#43 Attól hogy te életedben nem láttál normális állapotú “normális autót” az nem azt jelenti hogy problémásak, nekem miért nincs soha bajom vele?🤔 Biztos isteni csoda
2023. júl. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
100%
Definiálni kellene, hogy KINEK mit jelent a normális autó. Nekem például, azt hogy japán láncos motor van benne és 2010 előtt készült(környezetvédelmi f@szságok, kötelező elektronikai b@ziskodás és ócsósítás nélkül stb.). Nincs benne silány anyaghasználat sem a motor sem az uastértben és 322ezerrel is teszi a dolgát mindennap. Több mint egy tárgy, de kevesebb mint egy szerelem. Nekem ezt jelenti a normális autó. Viszont van akinek annyit jelent egy autó legyen az bármilyen, mint neked egy kávéfőző, előveszed használod elteszed. Szóval így gyakorlatilag oka fogyott a kérdés.
2023. júl. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
54%
Jók ezek az újabb Dacia-k, kezdve az első generációs Logan, Sanderokkal. Kulonbek, mint ezek a 20-on x éves bmw-k, audik, stb. S a Dacia már jobb autókat gyárt, mint manapság a germánok, még pár év és felülmúlja őket. Megbízhatóságban már jó pár éve biztosan. Amerre járok és az autók szóba kerülnek, a német autókat fikazzak a legtöbbször és nem véletlenül a japán és dél koreaiakat dicsérik. De a Dacia-krol is meglepően sok dicséretet hallok. Sőt nem egy pár ismerősöm a problémás VW, bmw, audijat cserélte le új vagy fiatal használt Dacia-ra. S azóta boldog emberek probléma mentes autókkal.
2023. júl. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
100%

#47 Ezekben az állításokban ne legyél olyan nagyon biztos.

1. A modern Dacia NEM megbízhatóbb, mint bármelyik másik autó, ugyanúgy minden szar van bennük ami tönkremehet, mint bármelyik másik autóban. Az, hogy az ismerőseidnek volt Vw, Audi stb. ez még nem azt jelenti, hogy szarok is, csak ha Daciára cserélték akkor gondolom nem a fiatal megvigyázott modellekről beszélgetünk, hanem a kétes szerviztörténetű, szétrúgott bontószökevényekről, amik megsínylették a hanyag tulajdonosokat, de erről nem az autó tehet.

2. Az, hogy a Dacia felülmúlja a németeket, egy elég furcsa kijelentés. Miben múlja felül? Árban? Abban igen, ez vitathatatlan. Viszont az összeszerelési minőségük csapnivaló, teljesen fapadosak még a full extrás kivitelek is, tehát az ár-érték arány máris rögtön ugyanaz.

2023. júl. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
79%
Mert ha nem venne valaki új autót, akkor te nem tudnád megvenni használtan kedves kérdező.
2023. júl. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 A kérdező kommentje:

#47


Te se ültél még jó állapotban lévő német prémium autóban ha ilyet írsz..


Azért dicsérik ezeket mert kevesebbet kell rá költeni, de kevesebbet is ad. Mintha azt mondod, hogy kényelmesebb meg jobb a panel mint Budán egy villa mert kevesebb a rezsi meg a fenntartása..


Egy 15 éve gyártott 5-ös BMW-ben több tudás volt mint a mai Daciakban. Nyilván az olyan ismerőseid akik vettek valami lerugott szemetet mert csak megvenni tudták aztán fenntartani nem vagy csak nem akarták annak megfelelő lehet egy Dacia, de aki hosszabb távon egy jó állapotú BMW-t használt az nem fog átülni egy Daciaba maximum ha kényszerhelyzetbe kerül bármilyen okból kifolyókat.


#49


Nem szándékozom se használtan se újonnan Dacia-t és társait venni. Nem az volt a kérdés, hogy miért vesz valaki új autót.

2023. júl. 15. 18:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!