Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért vesz valaki 6 millióért...

Miért vesz valaki 6 millióért egy új Dacia-t amikor ennyi pénzből már normális autót is vehetne használtan?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy új, de akkor is..
2023. júl. 13. 17:16
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:

#10


Ebben igazad van. Bár én nem vagyok nagy Audi, BMW , Mercedes fan, nem járok se találkozókra se nem mániám az autó, de nem tudnám elképzelni a BMW után, hiába 7 éves, hogy egy Daciaba üljek be még ha új is..


Nyilván van sok ember akit nem is érdekel ez a dolog vagy nincs pénze rá így nem érdeklődik, de szerintem sok olyan embert aki újonnan vesz ilyen Dacia, Suzuki kategóriát annak kölcsön adnám a BMW-t 1 hónapra és utána nem lennének képesek beülni ezen említett autókba, olyan kényelmet és vezetési élményt ad, a megjelenést már ne is említsük mikor egy Daciaból meg mikor egy BMW-ből szállsz ki ( nyilván nem egy lefingott régi példányból)

2023. júl. 13. 17:43
 12/52 anonim ***** válasza:
100%

"Ha meg már azt is figyelembe vesszük, hogy mennyire nézik le az embert egy Daciaba"

Szerintem nem neznek le ha egy Daciaba ulok lol

2023. júl. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:

#12


Aki szandál zokniban jár az se gondolja, hogy ezen mások röhögnek vagy hülyén néznek rá..


Bizonyos szinten igazad van, mert sokan nem foglalkoznak ezzel akiknek nincs fogalmuk az autókról, de akinek van az tudja. Nyilván ha egy utolsó gyári munkás vagy, vagy hasonló akkor nincs jelentősége, bár ha új autót veszel akkor talán nem, de egy bizonyos szinten (nem kell itt olyan nagy dolgokra gondolni) ciki megjelenni egy Daciaval még ha új is.

2023. júl. 13. 17:50
 14/52 Koaxk Ábel ***** válasza:

#11

Én is a te álláspontod képviselem, én is járok inkább relatíve öregebb prémiummal mint fapadosabb új autóval.

Szóval értem mire gondolsz, de pont ezért írtam amit írtam, hogy totál máshogy gondolkodunk úgy összességében emberek az autókról.


Én is tudom mit tud adni egy pár éves prémium meg, milyen egy belépő modell, mondjuk Dacia, ha már erre van kihegyezve a kérdés.

De ettől függetlenül totálisan megértem aki Dacia-t vesz, mert totálisan ésszerűtlen használt prémium autót venni, mert irreálisan sokat lehet rákölteni.


Tehát ha te nem egy olyan ember vagy aki minden luxusát, vezetési élményét, kihasználod egy ilyen autónak akkor tulajdonképpen egy használt prémium az ablakon kidobott pénz, mert szerintem drága fenntartani.


Aki viszont ezt ki tudja és akarja élvezni, annak ez minden pénzt megér!

2023. júl. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
69%

Sok embert bepaliztak a daciaval. Volt ez az uj autó támogatás nagycsaladosoknak. Munkatars vett daciat mert asszem 2,5 milliot kaptak az államtól. Akkor is mondta neki mindenki hogy inkabb vegyen egy normalisat hasznaltan.

Kb 2 vagy 3 eve van meg neki. Folyamatosan szidja. Markaszerviz ugyan ugy nagyon drága. Alig várja, hogy el tudja majd adni.

2023. júl. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mindenkinél mások a prioritások. Nekem például drágább a biciklim mint az autóm, és nem azért mert nem vehetnék "menőbb" kocsit. Vezettem már több BMW-t is, valóban jó vezetni, nagyon eltalált a karakterisztikájuk. Ugyanakkor nem éppen a megbízhatóságukról és az olcsó fenntartásukról híresek. Egy 10 éves BMW-nek igenis lehet ésszerű alternatívája egy új Dacia, bár talán a Dustert kivéve nekem sem tetszenek.
2023. júl. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:

#16


Ha rendesen hordod szervízbe és megcsináltatsz rajta mindent akkor megbízható ugyanannyira mint a Dacia vagy még jobban. Azért 10 éves autót 10 éves autóhoz hasonlítsunk ilyen megbízhatósági alapon, na meg vegyük figyelembe, hogy mennyivel többet tud és mennyivel erősebb. Nehéz az összehasonlítás ilyen téren.


Pénzbelileg pedig egyértelmű, hogy sokkal többe fog kerülni a BMW, ez vitathatatlan, de nem is egy kategória.


Egy 10 éves BMW-nek nem lehet ésszerű alternatívája egy új Dacia. Annak lehet ez ésszerű akit nem érdekel, hogy miben megy, hogy néz ki , milyen erős, stb. aki így gondolja annak valóban sokkal jobb mint egy 10 éves BMW, ezt nem vitatom.

2023. júl. 13. 18:21
 18/52 anonim ***** válasza:
100%

"Pénzbelileg pedig egyértelmű, hogy sokkal többe fog kerülni a BMW, ez vitathatatlan, de nem is egy kategória."


Tehát itt a válasz a kérdésedre: van, aki nem akar ennyit költeni az autójára, mint te, mert nem viszonyul úgy hozzá érzelmileg.


Ezt értsd meg, hogy nem mindenkinek jelenti ugyanazt az autó, mint neked. Neked pl. a megjelenés fontos, mert attól félsz, hogy lenéznek, ha nem prémium autóban ülsz, mást meg nem érdekel ez, vagy van annyira erős személyiség, hogy Suzukiban ülve sem szégyenkezik, míg te Suzukiban attól rettegnél, hogy mások röhögnek rajtad, hogy Suzukival jársz.

2023. júl. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
69%

“Pénzbelileg pedig egyértelmű, hogy sokkal többe fog kerülni a BMW”


Pontosan ezért vesznek inkább Daciat.

Nem kell túlmisztifikálni. Akit nem érdekel az ami téged igen, hogy hu de jól megy meg prémium meg megjelenés annak nincs értelme 7-10 éves autóval rohangálnia, ha ugyan annyiból ott az új ami elviszi A-ból B-be.


“Egy 10 éves BMW-nek nem lehet ésszerű alternatívája egy új Dacia. Annak lehet ez ésszerű akit nem érdekel, hogy miben megy, hogy néz ki , milyen erős, stb. aki így gondolja annak valóban sokkal jobb mint egy 10 éves BMW, ezt nem vitatom.”


Látom azért érted, innentől kezdve nincs értelme ezen tovább rágódni

2023. júl. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:

#18


Bizonyos szinten komolytalan az ember ha Suzukiból száll ki , még ha erős személyiség is. Nem is abból szállnak ki, nem véletlen.


Aztán nyilván van a nagyon magas szint ahol meg a személyiség számít, nem az autó, szóval Daciaból kiszállva is nagyobbat mutatna mint valaki a legújabb prémium autóból.


A többletköltséget értem, de pont ez a lényeg, hogy a vételár jóval kevesebb, többi megmarad szervízre, illetve a Dacia-ra is van egy alapköltség a kötelező szervízek miatt, ha meg lejár a garancia pláne. Valamint egy értéktelen autó lesz idővel amit csak nagyon olcsón lehet eladni..


A végén lehet összeér a két szál és akkor inkább vezessen az ember egy 10 éves autót ami amúgy erősebb, kényelmesebb és jobban néz ki mint egy új autót az ilyen Dacia, Suzuki, stb. kategóriából.

2023. júl. 13. 18:36
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!