Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen hasonló autós sztoritok...

Milyen hasonló autós sztoritok van?

Figyelt kérdés

A kérdés abszolút ártatlan, semmi hátsó szándékom nincs, én kvázi minden autó márkát, típust imádok, legyen szó franciáról, olaszról, japánról. Elöljáróban ennyi.


A mai napon a következő történt. Terveztem haverokkal kirándulást, az egyetemi fáradalmak kipihenése céljából, így kellett egy nagyobb autó, hogy mindenki elférjen, így nem másra, mint egy Renault Espace-ra esett a választás, a hírhedt 1.9 dCi-vel. Eddig annyira nem is izgalmas a sztori. Aztán összefutottam egy rég nem látott ismerőssel, aki leparkol mellém a Grand Vitarájával, büszkén konstatálja az álláspontját, hogy ő bizony sose ülne be egy francia autóba, főképp úgy, hogy 1.9-es dci motor van benne, japánt venne mindenáron, ahogy most a Grand Vitarával is tette. Én szeretek mindig tiszta vizet önteni a pohárba, mondom megnézem, milyen motor van abban a Grand Vitarában. Hát csodák csodájára, ugyanaz a konstrukció, mint az általam bérelt Espace-ban is van. Kicsit lesokkolódott az ipse, aztán nagy csalódottam elköszönt, s elment. Kicsit azért jó volt látni, ahogy koppant a nagy szája után.


Nektek volt hasonló sztoritok? :D


2023. júl. 3. 22:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy olvastam a történetet, nem mondom hogy tudtam, hogy ide lyukad ki, de azért magamban megjegyeztem, hogy "hát az lenne még csak a vicces, ha kiderülne, hogy neki is pont a dCi-s Suzukija van". És tényleg. :D


Hú, rengeteg ilyennel találkozok (szakmai ártalom). Az emberek 99%-a nincs vele tisztában, hogy a gyártók egymás között osztoznak, azonban a különböző előítéleteket annál inkább elhiszik, szóval már csak matematikailag is jó esély van rá, hogy belefussanak ilyenekbe. És bele is futnak. Volt egy csávó egy régebbi Forddal, amit szeretett, második autónak vett egy Peugeot-t, amit nem, majd mivel a Ford bevált neki, lecserélte a Peugeot-t egy újabb Fordra, na ezt a Fordot hozta hozzánk vásárlás után egy első szervizre és mesélte, hogy hú de szar volt a Peugeot, egy trágya az egész, büdös franciák... A szokásos. Sokáig vacilláltam, hogy leromboljam-e a kedvét, mikor megláttam, hogy 1.6 "TDCI", alias HDI. :D Na mondom most jobb ha tud róla, vagy inkább hagyjam hogy boldog legyen? :D

2023. júl. 4. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
72%
Grand Vitara az esikszetnek a nagyobb valtozata?
2023. júl. 4. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Így van ez.

Nincs már olyan hogy német , francia vagy japán autó.

Csak a neve az.

Nekem francia van és több nemzetiséget össze szedtem már benne.

De a legtöbb német ezekből, de van benne japán alkatrész is.

De régebben az összes német autókba a törökök csinálták a kábel kötegeket.

Az ülés huzatot pedig a magyarok csinálják az olaszoknak.

De vettem már SKF vezérmű szettet az meg román volt.

2023. júl. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem ez új. Milyen évjáratú vitara?
2023. júl. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
14. 2007-es.
2023. júl. 4. 15:28
 16/16 anonim ***** válasza:
Aki véletlenül nem tudná mi az a Grand Vitara, az a legutolsó "terepjáró génekkel" rendelkező Vitara, ami az azt követő szériával teljesen kiveszett, és lett belőlük a most köztudatban lévő aszfalttelepjáró.
2023. júl. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!