Hivatalosan lehet még zsigulival oktatni b-kategóriás vezetést 2023-ban,vagy van még példa aki tanít ?
A 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet 5. sz. melléklete tartalmazza, hogy milyen járművek vonhatók be az oktatásba, amit bemásolok lentebb. Ha ezeket a követelményeket teljesíti egy jármű, akkor lehet vele oktatni, elvi akadálya legalábbis nincs. Más kérdés, hogy van-e értelme. Egy oktató autó átalakítása nem olcsó mulatság, nem biztos, hogy érdemes 6, akár 7 számjegyű összeget rákölteni úgy, hogy vastagon benne van a pakliban, hogy A) másnap magától széthullik, B) ha bármi baja van, nem találsz hozzá csere alkatrészt. Plusz a diákok se akarnak egy zsigulival szívni, mert valószínűleg ők se azt akarnak a későbbiekben vezetni.
Ha oktatni akarsz, akkor keress valamilyen 5-10 év körüli tucat autót. Astra, Polo, Fabia, Ceed... Stb.
„B” kategóriába tartozó négykerekű személygépkocsi, amely az alábbi jellemzőkkel és felszerelésekkel rendelkezik:
a) jellemzők:
aa) * legalább 4 személy befogadóképesség,
ab) legalább négyajtós kivitel,
ac) legalább 100 km/óra sebesség elérésére alkalmas;
b) kötelező felszerelések és tartozékok:
ba) a járműnek legalább négy ülését fejtámlával kell felszerelni, amennyiben azt a gyári kialakítás lehetővé teszi,
bb) * oldalhelyes irányjelző visszajelző, amely láthatóvá teszi az irányjelző működését,
bc) kettős pedálrendszer, amely a járművezető melletti ülésből is biztosítja az üzemi pedálokkal elérhető szabályozást. A pótfék hatásosságának el kell érnie az üzemi fék hatásosságának legalább 90%-át,
bd) három darab visszapillantó tükör, amely a vezetőülésből biztosítja a jármű mellett lévő mindkét oldali forgalmi sávra történő hátralátást [a közúti járművek forgalomba helyezéséről és forgalomban tartásáról szóló 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet (a továbbiakban: 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet) 78. § (1)-(2) bekezdése alapján],
be) két darab pót-visszapillantó tükör, amely a vezető melletti ülésből biztosítja a jármű mellett lévő mindkét oldali forgalmi sávra történő hátralátást (a két jobb oldali külső visszapillantó tükör egy olyan kialakítású tükörrel is helyettesíthető, amely a vezető- és a vezető melletti ülésből is biztosítja a jármű mellett lévő jobb oldali forgalmi sávra történő hátralátást).
Tiltva nincs, de nincs olyan szempont, amely szerint érdemes lenne öreg autóval oktatni.
A jármű megfelelő műszaki állapota követelmény, a tanulók pedig mivel tanulják a vezetést, rendesen strapálják is az autókat.
Kb senki nem akar már szervő nélküli kormányzással birkózni, pláne nem az út mellett szerelni az oktatási idejében, de az oktatóknak sem éri meg öreg benzinfalókkal vesződni.
Az már eleve gyanús, ha az oktató valami széttaposott, ziten-sok éves autóval dolgozik.
Az autó neki munkaeszköz, az oktatás vállalkozás, lízingelhet autót, leírhatja a költségeket az adójából, amikor már olyan korban van az autója, hogy rendszeresen szerelőt igényel, a vállalkozás rovására megy, hisz nem tud vele dolgozni, tervezni, a max 8-10 éves autókat már cserélik le (ami bizony már nem is fiatal jármű)
Lehet.
Én nem tudok ilyen példáról.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!