Árt az autónak, ha folyamatosan tele van a tank?
Napi 40-50 kilométert járok a céges autóval, és az a szokásom, hogy minden nap tankolok, mert valahogy zavarja a szemem ha nincs mindig tele. Ez egy logisztikai cég, és a telephelyen van saját gázolajtartálya, ahonnan a kamionok tankolnak, tehát nem benzinkútra kell járni. A főnököm észrevette, hogy minden nap 4-5 litert tankolok és kicsit csúnyán rámszólt, hogy ne járjak annyit, mert elég csak kéthetente tankolni.
A céges autó J Astra 1.7 cdti, és a saját benzines autómat is mindig megtankolom kb 100 kilométerenként, hogy mindig tele legyen.
Gázolajról van szó, nem benzinről. A jelenlegi E10 benzinnek is jóval több a szavatossága, mint 3 hónap, a 10 éves turbóbenzines autóm vígan eljár az egyéves benzinnel is, nem öklendezi fel. A tele tank egyedüli hátránya, hogy folyamatosan magaddal cipelsz +50-60 kilót, de még ez is jelentéktelenül emeli a fogyasztást, bizos nem emiatt szólt rád a fönök. Sokkal inkább az lehet a baja, hogy minden nap elbabrálsz 5 percet feleslegesen a munkaidőből.
Viszon fordított esetben, ha mindig csak akkor tankolnál mikor 2-5 liter lötyög a tank allján, akkor azt kockáztatod, hogy a befecskedezőrendszer felszív valami leülepedett régi szutykot a tank aljáról, amitől eldugul és károsodik.
Ja oh, upsz, bocsi. Valoban.
Es ja, a masodik feleben igazad van.
Céges autó, el kell számolni a benzinnel mint költséggel.
100x egyszerűbb ha egy évben van 30 papír, nem 300 amit dokumentálni kell
A dízelnek nem annyira gond, ha első kattanásig van, csak nagyon fölösleges és a könyveléstől kezdve mindenkinek generál egy csomó plusz munkát, ezért nem örülnek neki. Viszont egy ilyen modern gázolajos autó érzékeny az alacsony szintre, tartalék jelzést nem ajánlott megvárni. Próbálj rászokni, hogy pl negyed tank körül töltöd csak tele a cégest.
Benzinesek esetén még fontosabb, hogy első kattanásig legyen csak maximum töltve, mert a párolgás miatt van egy visszavezető rendszer, ami viszont ha pl megpúpozni a tankot próbálkozol, a tömény (folyadék, nem pára) benzin miatt tönkre tud menni. Itt kevésbé csinál rövid idő alatt nagyobb gondot, ha lejjebb megy a szint, de igazából tartalékon semelyik ér nem ajánlott nyektetni folyamatosan (gondolok itt a full üres és a pár liter rátankolás módszerre, tiéd ellentéte).
Összességében próbálj pl negyed tanknál tölteni és csak egy kattanásig, vagy legalább harmadánál hamarabb nem beállni oda. Nekem pl céges autónál a heti tankolás volt a megszokásom, addigra úgyis kb pont annyit mentem, hogy kellett, meg a cég is jobban tudta követni az átlagokat, stb. Próbáld ki te is egyszer, hogy pl péntek munka végén tele rakod, és meddig megy le a mutató egy hét múlva. Illetve nekem jellemzően a megtehető km (hatótáv) volt a kijelzőn, hogy tudjak kényelmesen előre tervezni. Mindig tele tankolás akkor látnám indokoltnak, ha bármelyik nap, egyik pillanatról a másikra, sürgős és azonnali jelleggel el lennél küldve hosszú utakra, ahol nagyon fontos az idő és ki is fogyaszthatsz majdnem egy egész tankot. Nade nem mentőszolgálat gondolom a logisztikai társaság, szokj meg a teletank helyett valami más dolgot, úgy könnyebb elterelni a gondolatokat, pl írd fel egy noteszbe a kilométeróra állását munkaidő végén ugyanúgy naponta, csak egy ötlet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!