Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kormány közepének szétszedése...

Kormány közepének szétszedése és akkumulátor lecsatlakoztatása 2014-es Toyota Aurison hogyan?

Figyelt kérdés

Egy 2014-es 1.6B Toyota Auris-on egyik nap leparkoltam, másnap a kormányban belül - középső légzsákos rész mögött - valami kis elem hallom, hogy gurul, ahogy tekerem a kormányt. Semmi nyekkenést, reccsenést nem hallottam.

Ezt a középső részt a kormány oldalain, 3 lyukon benyúlva ki lehet pattintani. Az egyik már félig ki is van pattanva, mert az egyharmada eláll a kormánytól ennek a légzsák tartó elemnek. Valahogyan úgy, ahogyan ezeken a videókon:

https://www.youtube.com/watch?v=g8Ri6CI1-tw

https://www.youtube.com/watch?v=edZyefNXopE

Ehhez, hogy csak kivegyem innen, hogy megtaláljam a kiesett /letört elemet belül - ehhez le kell vegyem az akku sarut a negatívról (és várni 20 percet, hogy kimenjen az áram), hogy biztosan ne nyíljon az arcomba?

Vagy, ha a légzsákot lecsatlakoztatni nem fogom, akkor nem kell?


Egyéb kérdés az akkumulátorhoz:

A negatív pólusnál elágazik a csatlakozó. Van egy vastagabb, amit külön le lehet csatlakoztatni. és van egy kis vékony, amihez az aksiról le kell csavarozni a csatlakozást. Ha aksi csere lenne, akkor nyilván ezt is le kéne csatlakoztatni.

Mit csinál a kicsi kábel? Memória, visszajelzés vagy a biztonsági elemekhez (mint a légzsák) elég lehet?

Inkább csatlakoztassam le az egészet?

Mi várható, aksi lecsatlakoztatás után?

Rádióhoz kódot nem találok a könyvében - használtan vettem.

Azon kívül, hogy elfelejti a rádió adókat és elmegy az órakijelzés, várható egyéb kellemetlenség?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2023. ápr. 30. 07:47
 1/1 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem a legzsák kinyílhat akkor is ha nincs benne akksi
2023. ápr. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!