Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki vitt már vissza használ...

Valaki vitt már vissza használtautót a kereskedőnek?

Figyelt kérdés
Valaki vitt már vissza használtautót a kereskedőnek,mert olyan hibák jöttek ki,amiről nem tudott?És ha igen,hogy állt hozzá a kereskedő?Mekkora macera egy ilyen adás-vételt visszapapírozni?Gondolom a kereksedő nem fogja visszaadni a vételárat,hanem próbál kibújni.

2023. márc. 11. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon-nagyon ritka az amikor a kereskedő elismeri a hibát és vállalja a javítást vagy a visszavételt.
2023. márc. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Én finoman elmagyaráztam neki hogy a hülyének is világosabb hogy átbaszott, és médiafelhajtást fogok csinálni ha nem állja a szervízem költségét. Még régen volt, amikor kipróbáltam hibátlan volt az autó, ameddig intézték a rendszámát, addig meg kicserélte a köcsög a klímakompresszort valami szétfosott szarra.
2023. márc. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
az a baj,hogy olyan dolgok jöttek elő,amit valószínű nekem kellett volna észrevennem,amikor mentem megnézni,de ő ezt nyílvàn nem mondta el,és szerintem addig “rendbe” raktàk az autót,amíg valaki meg nem veszi.gondolom îgy remènytelen a helyzet
2023. márc. 11. 18:22
 4/9 A kérdező kommentje:
pl olyan dolgok derülnek ki ki most,hogy a motorhàztetőt nem lehet valamiért felnyitni,de mikor mentünk nyílvàn ki volt nyitva,a csomagtartóba kb belegörbül a kulcs,azt is alig lehet kinyitni,és van még pàr “aprósàg”
2023. márc. 11. 18:28
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm megpróbálta visszavinni az 1 hete vásárolt használtautóját a kereskedőnek. 2000 kilométert ment vele összesen, hátul az egyik rugó eltört és másfél liter motorolajat kellett töltenie bele a vásárlás óta.


Leparkolt vele a telep bejáratánál, besétált és elmondta a problémáját a kereskedőnek. Ő meghallgatta, aztán meg se nézte az autót, egyszerűen csak kiröhögte, hogy ezek a problémák vásárlás után keletkeztek, mert szerinte az ismerősöm bénán vezet és emiatt több kátyúba is belement, attól törhetett csak el a rugó hátul. A rugó a vásárlás pillanatában nem volt eltörve szerinte. Az meg, hogy eszi a motorolajat az autó, 2000 km alatt másfél litert, az nem hiba, hanem egy Opel sajátosság, az ellen nem lehet mit tenni. Utána kérte az ismerősömet, hogy húzzon el a kocsijával a telep bejáratának közeléből, mert útban van, vagy ő fogja odébb vontatni az autót, de annak nem fog örülni.


Gyakorlatilag kidobta a kereskedő őt a telephelyről, semmilyen kártérítést nem ajánlott fel. Az ismerősöm szerint csak peres úton tudná elintézni az ügyet, aminek az ügyvédi költségét, stb. most képtelen kifizetni, mert az autóvásárlás a megtakarításának a jelentős részét elvitte. Jövő héten viszi szerelőhöz átnézetni, hátha olcsóbban megússza, ha megjavítja.

2023. márc. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Rejtett hibák, élhetsz panasszal ezek miatt
2023. márc. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
èn is viszem szerelőhöz,csak előbb találnom kell egy megbízhatót. 2-300 ezret ràköltenék,ha akkor jó állapotú lenne. de sajnos benne van,hogy ennél többet kellenne,mert nagyobb gondok vannak a motorral.de sajnos nem sok választásom van
2023. márc. 11. 18:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Én igen.

5 éve vettem egy akkor kb 4 éves 'hibamentes' kocsit. Mikor kiértem vele az autópályára majd az első kúton megálltam tankolni akkor tűnt föl hogy olajtócsa volt alatta tankolás végén.

Vettem egy litert olajat, rátöltöttem és indultam vissza.

2023. márc. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8as! De mi lett vége?
2023. márc. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!