Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó beszámításnál...

Használtautó beszámításnál mit néznek meg?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy újabb használtautót venni és egy használtautó kereskedésbe vinném be a a kocsim, ahol beszámítanák az "új" autó árába.

Érdekelne, hogy miket néznek meg ilyenkor rajta?



2022. jan. 22. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Először azt, aki be akarja adni, mennyire ért hozzá, mert ha lehet minél jobban le akarják húzni.

A kocsin mindent megnéznek (egy nepper sok apróságból is látja van-e gazdája a kocsinak, mennyire lehet kiglancolni hogy minél többért túladjon rajta), nem szivesen számitják be, illetve kb feleannyiért mintha eladnád magánszemélynek. Ez a tapasztalat. Amit kb 500.000 Ft-ért hirdetnek 200.000-ért ha be akarják számitani :( Tapasztalat. Nem éri meg beszámmittatni... De ha azt akarod, akkor legyen a kocsi tiszta kivül belül, azon kívül műszakilag minél jobb állapotban legyen. A tisztaság az elsődleges, ha épp koszos a kocsi azt hiszik igénytelenül tartották egész életében. összességében nem jó üzlet annak aki beadja.

2022. jan. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyomott áron fogják beszamitani. Jobban jársz, ha eladod magad.
2022. jan. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Először a hátadat vizsgálják meg.

Konkrétan, hogy mennyi a toll rajta.

2022. jan. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Először is egy lakatos nézi körbe festék-vastagság mérővel..nálam szóvá tette, hogy ez bizony javítva volt..amikor mondtam, hogy itt vettem újonan, akkor elment, majd vita nélkül visszaveték. Mint megtudtam, szállítási sérülést javítottak, és újszerűnek adták el. Sajnos a következő autómat is itt vettem, de akkor már én is körbenéztem.

Azontúl csillogjon a leadandó autó, és te se menj oda kezeslábas munkaruhában.

2022. jan. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Általános átvizsgálás. Ha nincs titkolni valód, nem kell izgulni. Ha meg van, egyszerűbb lenne, ha úgy kérdeznéd, hogy kibukhat-e az átvizsgáláson az adott hiba, minthogy mi találgassunk.

Árak tekintetében nem tudom, hogy egyeseknek miért olyan meglepő, hogy a kereskedő nem piaci árat ad egy beszámított kocsiért. Nem saját használatra, hanem továbbadásra veszi és nem is jótékonysági intézmény. Emiatt evidens, hogy keresni akar rajta.

2022. jan. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A héten vettem új autót így van rálátásom:


3 kereskedésben voltam:

- az eksőben azt mondták, foglaljak időpontot a szervízbe, mondanak rá egy árat, aztán majd ha megjön az új autó, ismét foglaljak egy időpontot és újra felmérik az árát, mennyit adnak érte

- a másodikban ugyanez, csak időpont foglalás nélkül és a piaci ár felét mondták rá 10 perc felmérés után, fenntartva, hogy még változhat is

- a harmadiknál az új autó értékesítő nézett rá velem, pár dolgot ellenőrzött, mondott rá egy korrekt árat és bár fél év amíg megjön az új autó, nem akarja újra felnérni.


Legutóbbinál vettem meg az autót.

2022. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6, te vagy a Kiás?

Nálam 2018-ban a kb 1M piaci értékű autómért 800e-t ajánlottak. Nekem megérte, hogy nem nekem kellett az eladással vesződni, fogadni a tesztpilótákat, alkudozó kisebbségieket akik 100e-ért vinnék, stb... Amúgy nálam se mérték fel még egyszer. Egyszer nézték meg és mondtak rá egy árat. Egyszerűsítette a helyzetet, hogy a régi autóm is ugyanaz a márka volt mint az új és a régivel is abba a márkaszervizbe jártam végig, ahol az új autót is rendeltem. Valamint még a Covid és chiphiányos időszak előtt 1,5 hónap alatt megjött az új autó, pedig ebben benne volt az év vége és az ünnepek is. December 22-én a munkanap végén rendeltem elég egyedi felszereltséggel, nem a legnépszerűbb tömegmotorral, ennek ellenére február legelején már a szalonban volt. Sokat változott azóta a világ...

2022. jan. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

7: én vagyok :)


Mondjuk így a kérdést újra elolvasva, ha használt autót vesz a kérdező, a beszámításnál lehet szigorúbbak lesznek.

2022. jan. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!