Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1200 köbcentis motorral...

1200 köbcentis motorral kezdeni a jogsi letétele után egyből? Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

2023. márc. 2. 00:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hamar szervdonor leszel. Hiába védekezel azzal, hogy ésszel mész, mikor egy ekkora gép már nem tolerálja a hibákat.

Javaslom nézd végig ezt a videót

https://www.youtube.com/watch?v=5XeVZYnDiWQ

2023. márc. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%

Bizony itt nagyon érvényes az hogy végig kell járni a szamárlétrát.

Én motoroztam sokáig , de mire minden a kis ujjába lesz az embernek ahhoz évek kellenek.

Mert az a legkevesebb hogy csavarni neki gázt , meg egyenesen ereszteni.

Megtanulni fékezni a nem tovább tart .

Hiába tud megállni vele normális körülmények közt, amikor hirtelen kell cselekedni bizony bajba van a legtöbb ember a fékkel.

Ha megijed túlhúzza és kész a bukfenc.

És még az se mindegy hogy melyiket hogy használja.

Sok idő eltelik mire az elsőt a hátsó fékkel össze tudja hangolni.

Egy 50-es kismotorral még ha el is esik az ember 30-nál, az nem olyan mint egy 250 kilós motorral 150-nél.

2023. márc. 2. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
turbo hayabusa
2023. márc. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Még csak nem is baj, hogy nem ésszel mész, eldőlsz, elesel stb. Nem fogod élvezni, nincs meg a tapasztalatod hozzá, ezért csak szenvedni fogsz rajta, a gyorsulást nyilván élvezni fogod, de csak rövid ideig érdekes, az ember idegrendszere gyorsan alkalmazkodik hozzá. Pont a motorozás élményétől fosztod meg magad egy ilyen nagy vas vásárlásával, a gázt húzkodni nem motorozás. Vegyél egy 3-4-500köbcentis gépet, 40-60ló maximum. Gyönyörűen megtanulsz vele kanyarodni, fékezni és azok is alulról nyaldossák ám a 200-at. 170-180km/h annyit simán tudnak, nem elég gyors? Aha...rakd be 170-el egy hosszú elnyújtott kanyarba, garantálom hogy lefosod a bokádat, ott megjön az adrenalin nem a 0-200-tól. A szamárlétra életmentő, izgalmas és élvezetes! Meg kell mászni! Döntsél jól, széles utat, balesetmentes kilométereket.
2023. márc. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, megfontolom…


De amúgy én alacsony vagyok, valamivel 175 cm alatt vágyik… És videókban pl. azt szokták mondani a Triumph speedmasterre, hogy nagyon jó kezdő és alacsony motorosoknak, meg hogy nagyon kényelmes az üléspozíció… A Harley Davidson heritage Classicra szinten hasonlókat mondanak… Utóbbinál például szerintem hiába kisebb köbcentis mondjuk egy Pan America, az ülésmagasságból adódóan egy tapasztalatlannak sokkal veszélyesebb.


Vagy rosszul gondolnom?

2023. márc. 2. 21:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Zseni.
2023. márc. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A két legnehezebben megszokható motofelépítés a chopper/cruiser és a sportmotor, ezzel a két dologgal lehet a legkönnyebben szivatni magad kezdőként. Nem véletlen szoktak egy sima kisköbcentis utcai nakedet ajánlani kezdőnek. Persze azt veszel amit akarsz, nem vagyunk egyformák, lehet neked nem lesz gond a 250kg-os motorral kanyarogni. Azt ajánlom egyébként, hogy próbálj ki minél többféle motort, bérelj, tesztvezess, havert kérd meg stb. Úgy lehet jó vétel mellett dönteni.
2023. márc. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!