Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 125 köbcentis motorral felszer...

125 köbcentis motorral felszerelt offroad quad mennyit bír?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy kisebb quadot itthonra magamnak, főképp szállításra. Háttérinfóként elmondom, hogy tanyasi házban lakok, gyümölcsös kerttel, fákkal. Amire használnám a quadot, főképp a gyümölcsök szállítása lenne, kidőlt fák elhúzása, föld vagy kövek szállítása, ilyesmik. Eddig ezeket rabszekérrel oldottam meg, de elég fárasztó tud lenni, mikor száz métereket kell sétálni 30 kiló almával vagy körtével, az évi termés néha 1000-nél is több kiló lévén. A kérdésem az volna, 125 köbcentis motros quad elbírna húzni kb 50 kilót plusz az utánfutócskát (kb 50 kiló az is, vele együtt venném meg, olyant, ami jó neki)? És ekkora motorral, 15 lóerővel nem volna gond, ha lejtőn felfele kéne húzni a súlyt, vagy esetleg sáros talajon kéne dolgozni?(7-es kerekei vannak, bár nem tudom pontosan, mit jelent ez)

Sajnos a környéken nincs, ahova elmenjek, hogy személyesen nézzem meg, ezért online rendelném meg. Illetve ilyen quadot magánterületen lehet vezetni jogosítvány nélkül is?(még nem értem el a jogosítványszerzéshez szükséges kort). Minden segítséget, tippet, választ előre is nagyon szépen köszönök, és elnézést kérek, ha valamit rosszul, vagy nem pontosan fogalmaztam.


2021. ápr. 18. 12:26
 1/2 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
15 lóerős quad ilyen dolgokra bőven elég :) Legfeljebb egy kicsivel rövidebb végáttételt használsz.
2021. ápr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Rövidebb áttét és nagyobb gáz, de mennie kéne, neked nem a LE számít, hanem a nyomaték :) talán egy 250-es környéki motorral jobb lenne, de ha nincs más, akkor a 125-össel is mennie kéne.
2021. ápr. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!