Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van bizonyos márkáknak...

Miért van bizonyos márkáknak fanatizmusa, másoknak nincs?

Figyelt kérdés

Arra keresem a választ, hogy miért van az, hogy a híresen megbízhatatlan BMW-nek és a teljesen átlagos AUDI-nak miért fanatikus tábora, miközben a többi márkánál nincs meg ez a jelenség? Miben mások ezek a márkák? Mert szerintem semmiben.


Ültem már AUDI-ban, BMW-ben is!


BMW, oké, kívül-belül szép, de megbízhatatlan, nagyon szervizigényes, ezt mindenki tudja.


AUDI, hát nem tudom. Nekem őszintén megmondom, nem tetszik a felvonultatott dizájn. Nem mondom, hogy csúnya, de teljesen átlagos. Nem tudom mi indokolja, hogy valaki ebbe beleszerelemesedjen. Anyaghasználatban a francia autókra hajaz, ott is gyakori a gumi hatású bevonat alkalmazása. És igen, pontosan ugyanúgy kopik is a belterük emiatt.


Szóval mi a kiváltó ok? Nem értem. Ráadásul logikus lenne, hogy ha valaki az AUDI-t szereti, akkor a konszernen belül a többi márkát is kedveli, de k.va nem így van, neki csak AUDI, semmi más...



2023. febr. 27. 16:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
6%
Ugye?
2023. febr. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%
Azért mert a bmw nem megbízhatatlan, az audi meg nem átlagos
2023. febr. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
88%
Attól függ, hogy mit nevezünk megbízhatónak/átlagosnak.
2023. febr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
37%
#13 Gondolom e46 320d a kebabosoktól és a3 1.9tdi. Más magyarázat nincs arra hogy valaki ilyen hülyeséget “tapasztal”
2023. febr. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 veterán vas ***** válasza:
79%

Kérdező!

Azért mert Te nem tudsz róla, vagy mert nem találkoztál más márkák fanatikusaival, attól még Ők is léteznek.

Az általad említett márkákkal azonos -ha nem nagyobb- nagyságrendűnek mondható a pl. Magyarországon ladások tábora.

Azon belül még külön is beszélhetünk a kereklámpások, vagy a kockák rajongóiról, de említhetnénk az egykori NDK-s kétüteműek csapatát, vagy bármelyik más társaságot. Fiatosok, Opelosok, Skodások, VW bogarasok, stb.

Nem érted ennek a fanatizmusnak az okát?

Nem is szükséges, mert bármilyen magyarázatra lesz azonnal érv, és arra ellenérv is.


Fogadd el, és kész. ;)

2023. febr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
80%

Ez olyan, mintha megkérdeznéd valakitől hogy miért szereti jobban a sajtos tésztát a sült lazacnál, pedig a második sokkal drágább és "elitebb". Azért, mert azt engedheti meg magának? Azért, mert nem ízlik neki a lazac, nem szereti a halat? Azért, mert gyerekkorában sokat evett belőle és emiatt még jobban szereti, emlékezteti a szép időkre vagy az édesanyjára? Ezer dolog miatt lehet.


Találkoztam én már olyan emberrel akinek két hibátlanra restaurált Tavriája volt, meg egy Lada Samarája, és szerette őket. Érteni nem értem, de az ő dolga.

2023. febr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
80%
Az a baj, hogy logikát, racionális érvet keresel olyan dolog mellett, ami teljesen érzelmi alapú dolog.
2023. febr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

#15 Akikről te beszélsz, azok hobbiból foglalkoznak veterán autókkal. Az egy másfajta fanatizmus. Kérdezd meg nyugodtan bármelyiküket, hogy elmenne-e Európa másik felére Ladával. Egyikük sem fog igent mondani, mert tudják, hogy azok az autók nem optimálisak arra. Racionálisan lehet velük beszélni.


Én azokra gondolok, akiket józan ésszel nem lehet meggyőzni semmiről.


Mondok egy példát. Van a rokonaim között AUDI fanatikus.


Összefoglalva az a véleménye, hogy a többi márka mind sz.r, mert szétrohad, szétkopik, tele vannak típushibákkal. Ehhez képest a saját Audi-ján, amit szalonból vett, 5 év alatt az összes létező típushiba kijött rajta és már a beltere is kopik, főleg a kormány és a középkonzol. Válasza: Az összes autó ilyen, miért baj ez? Nem tudom érződik-e az ellentmondás.


Aztán ott vannak az olyan egyszerű tények, minthogy konszernen belül más autókban is ugyanaz az AUDI motor, váltó, stb. van, mint az övében. Á, az hülyeség, az AUDI továbbfejlesztett változatot használ. Meg hogy az AUDI folyamatosan innovál, de szerinte csak az AUDI, a többi gyártó (konszernen belül is értve) nem, azok mind konzervatív sz.rok, akik elavult autókat gyártanak.


Egyszer kifejtette azt is, hogy mennyire szereti az AUDI fícsörjeit. Megjegyezte feleségem, hogy igen a mi autónk is tudja ezt-azt, erre ilyet mond, hogy az egy gyenge utánzat, az AUDI ezt sokkal jobban csinálja meg különben is ők találták fel és most őket másolja mindenki. Persze nem ilyen durva szavakkal, de ez volt a mondanivalója lényege.


Na, ez az, akit én fanatikusnak nevezek. Ne értsétek félre, nekem nincs ezzel bajom, hogy valaki fanatikus, én elbeszélgetek vele, de basszus... Akkor sem fogom tudni megérteni, hogy mitől ennyire az.

2023. febr. 28. 17:14
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Hú kérdező, na pont az ilyenekkel nincs értelme autókról beszélgetni, de igazából másról sem. Pont az ilyen ember nem hallgat meg másokat és képtelen elfogadni más emberek véleményét, mert annyira ostoba.
2023. febr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
68%
Jujj vannak itt bajok, egyrészt a típushibás rész azért nem érdekel senkit, mert minden új autó hemzseg tőlük, az hogy kopik a középkonzol meg a kormány az meg az ő hibája mert nem láttam még soha audit 5 évesen megkopva, de megsúgom hogy van egy 18 évesem és az sincs. És nem gondolod hogy amit az audi hoz “innovációt” lehet egy kicsit többet tud mint mondjuk “ugyanaz” egy kia ceedben? Ilyen pl. a távolsági fényszóró asszisztens vagy a sávtartó, pl a cégesben egy gyedvadék szar az összes asszisztens, az audiban meg még ha nem is hibátlan, de harapni lehet köztük a különbséget. És az hogy őket másolja mindenki, igen és nem csak őket hanem a bmw-t és a mercedest is. Meg aki ragaszkodik a prémiumhoz az többnyire azért van mert sokat vezetett prémiumot, az tudja hogy teljesen máshogy viselkedik egy prémium futóműve különböző helyzetekben, amit azért nem nehéz megszokni, onnantól pedig büntetés átülni valami mcphersonos csodába. És ez nem józan ész kérdése hanem a pénzé.
2023. febr. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!