Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van bizonyos márkáknak...

Miért van bizonyos márkáknak fanatizmusa, másoknak nincs?

Figyelt kérdés

Arra keresem a választ, hogy miért van az, hogy a híresen megbízhatatlan BMW-nek és a teljesen átlagos AUDI-nak miért fanatikus tábora, miközben a többi márkánál nincs meg ez a jelenség? Miben mások ezek a márkák? Mert szerintem semmiben.


Ültem már AUDI-ban, BMW-ben is!


BMW, oké, kívül-belül szép, de megbízhatatlan, nagyon szervizigényes, ezt mindenki tudja.


AUDI, hát nem tudom. Nekem őszintén megmondom, nem tetszik a felvonultatott dizájn. Nem mondom, hogy csúnya, de teljesen átlagos. Nem tudom mi indokolja, hogy valaki ebbe beleszerelemesedjen. Anyaghasználatban a francia autókra hajaz, ott is gyakori a gumi hatású bevonat alkalmazása. És igen, pontosan ugyanúgy kopik is a belterük emiatt.


Szóval mi a kiváltó ok? Nem értem. Ráadásul logikus lenne, hogy ha valaki az AUDI-t szereti, akkor a konszernen belül a többi márkát is kedveli, de k.va nem így van, neki csak AUDI, semmi más...



2023. febr. 27. 16:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Pedig minden márkánál megvan. Különben meg nem mindenki azért veszi azt a márkát amit mert az a legmegbízhatóbb. Van aki azt mondja ő inkább költ többet egy BMW-re mint hogy valami trágya komfortú olcsóbb autóval járjon.
2023. febr. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%
Mert aki szereti az erős kocsit és a kényelmet evidens hogy nem egy Swiftbe fog beülni....főleg ez adja a fanatizmust ami érthető is.
2023. febr. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
36%
Jó kérdés. Én úgy gondolom, hogy kivagyiságból, de majd leírja, akinek ilyen van. Ha engem kérdezel, nekem a strapabíróság és a megbízhatóság a legfontosabb(ami nem egy swiftet takar). Egyébként a legtöbb incidensem ezzel a két márkával volt. (Vagyis pontosan az ilyen autókat vezető sofőrökkel) mert ugye nekik mindent lehet. Talán majd egyszer veszem a fáradtságot és kiszállok az autóból. Egyébként ha sz@rásig lennék pénzzel akkor egy 67es mustangom lenne.
2023. febr. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
#1 Más márkák esetén én nem érzem, hogy ennyire foggal-körömmel ragaszkodnának az emberek. Például valaki szereti a Ford-ot, megesküszik rá, hogy csak azt szabad venni, de ettől függetlenül simán megvesz egy Honda-t is, ha racionálisan nézve azzal jár jobban. AUDI fanatikus esetén ilyen nincs. Ott olyan szinten bíznak az emberek a márkában, hogy konkrétan semmi mást meg sem néznek, amikor autót vásárolnak, holott az egyik legdrágább márka a piacon és simán lehet, hogy mással jobban járnának objektíven nézve.
2023. febr. 27. 17:19
 5/22 anonim ***** válasza:
85%
#4 Nem minden Audi fanatikus ilyen, a többségük nem. Minden márkánál találnál olyan ember aki csak és kizárólag azt akarja.
2023. febr. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%

Általánosítás.


Van pl. megrögzött suzukis, hondás és toyotás ismerősöm is.


De ugyanígy minden márkánál lehetne találni enyhe rajongókat, meg elvakult hardcore fanokat is.

2023. febr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
Eddig egyedül talán csak Daewoo márkaközösséget nem láttam, azon kívül kb mindent.
2023. febr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
92%
Van más márkából is csak kevesebb. Én például suzukisat ismerek. Régi swift után vett egy új 2018as 90lovas swiftet. Nem túlzok, hogy elvan ájulva menetteljesítményétől, de legjobban a fogyasztásától, valamit a szuzka a háttere is. (azt sem tartom kizártnak, hogy erre veri)
2023. febr. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
59%
Nálam meg csak a Volvo. BMW, Audi speciel ha fizetnének sem kellene és majdnem minden más márkával is így vagyok, ugyanakkor nem érdekel ki miért rajong, ő dolguk.
2023. febr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
48%
De a Volvo az még jogos is.
2023. febr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!