Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsga előtt érdemes...

Forgalmi vizsga előtt érdemes rögtön levezetni 1 órát, hogy "bemelegedjek", vagy inkább csak lefárasztana?

Figyelt kérdés

Sajnos az oktatóm nem kísérletezett ezzel, nem tudja melyik lenne a jobb..


Órát kellene vennem, de nem tudom mennyit lenne érdemes.

Szerintetek ha levezetek 45 percet rögtön vizsga előtt az használ vagy árt inkább? Lehet jobban lankadna a figyelmem?


Vagy érdemesebb vizsga előtt 1-2 nappal levezetni még azt a 2 órát (1 alkalom), és rápihenni a vizsganapra?

Vagy igazából mindegy mert úgyis javarészt azon múlik, hogy milyen vizsgáztatót fogok ki.



2023. febr. 17. 19:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre magamon, hogy mindig minden második óra (2x 50 perc) vezetésnél sok hibát vétek, mint az elsőnél.

Ezért én nem fogok a vizsga előtt vezetni, egyébként se lehetne, mert fél 9-kor lesz. Kedden vezetek utoljára 2 órát és csütörtökön megyek vizsgázni, ha nem bukok meg.

2023. febr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Vizsga előtt 1-2 órával egyrészt teljesen felesleges, másrészt csak jobban lefáradsz, harmadrészt ha az oktatódnak több tanítványa is aznap vizsgázik akkor idő sem lesz erre. Meg akkor sem ha esetleg akad 1-2 tanulója akik már jó ideje időpontra várnak hogy tanulhassanak.


Nekem annak idején amikor vizsga nap volt akkor az oktató csak délutánra írt be tanulókat magának, déellöttöt szabaddá kellett tennie hogy ne csússzanak el idővel meg semmi gáz ne legyen. De mindig volt 2-3 tanulója akik aznap vizsgáztak csak más más órában és neki az volt az első és egyetlen amivel akkor foglalkoznia kellett. Nem is engedték előtte még egy pici gyakorlást sem. Meg amikor én voltam akkor előtte való napon nem is vezettem már, meg más sem, oktatóm úgy volt vele hogy inkább pihenjek rá meg felesleges mert újat úgysem tanulok, gyakorolni gyakoroltam eleget mert én a kötelező órákon túl is kértem még pár órát biztos ami biztos alapon. Aztán nekem elsőre meg is lett a vizsga.

2023. febr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól csak le fogsz fáradni és figyelmetlen leszel. Inkább az előző napokban gyakorolj sokat


Akár saját autóval tanpályán

2023. febr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jobb frissen menni. Én 9-kor vizsgáztam.

7:00-9 órási csúcsban jó szívás lett volna még gyakorolni.

2023. febr. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne vezess előtte. Összesen háromszor voltam vizsgázni. Első kettőnél vezettem előtte egy órát, mert az oktatómnak az volt az elve, hogy "melegítsek be". Mindkét vizsgámnál úgy volt, hogy az bemelegítő órán hibátlanul vezettem, aztán a vizsgán megbuktam. Harmadjára nem mentem előtte vezetni, sikerült is a vizsgám.
2023. febr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)


Akkor nem veszek feleslegesen plusz 1 órát, főleg ha árt. Megyünk egyszer akkor még vizsga előtt 1-2 nappal, és remélem sikerül.

2023. febr. 18. 13:47
 7/13 anonim ***** válasza:
sikerült, kérdező?
2023. júl. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7 Elsőre, 30 órával sajna nem. De egy olyan vizsgáztatót kaptam, aki már az autóba is belekötött, meg az oktatóba is, a tollba is, hogy miért olyan világosan kék, valamint végül egy olyan indok miatt nem sikerült, hogy "úgy érezte mintha a másik sávba terveztem volna érkezni, csak félúton meggondoltam magam és ez a mögöttünk lévőt is megzavarhatja akár.." 😂


Hiába magyaráztam, hogy én tudatosan érkeztem, és amúgy szabályosan abba a sávba, ő bele olvasott az agyamba és ezt tudja, hogy én nem oda akartam menni eredetileg, szóval mindegy.


Egy köcsög volt.

Vettem pár órát (hogy ne kössenek bele ha nem veszek - mert azt hallottam abba is belekötnek), majd kifogtam egy mégbunkóbb vizsgáztatót, de az már sikerült, mert nem tudott semmi kézzel foghatóba belekötni, csak olyan "etikai" kérdéseket vitatott ami nem szerepel a KRESZ-ben, de ezt ő is mondta 🙂


Így végül 34 órával átmentem. Aminek örülök, mert nem egy olyat ismerek, akinek 4+ vizsga kellett és 100+ óra...


Így utólag már mindegy, de egyébként oktatót is mást választanék. Ő is kezdő volt mint én, alig volt pár tanulója előttem. Utólag, amikor megvettem az autóm és levezettem már lassan 5 ezer km-et, ilyenkor már visszanézve látom be, hogy mennyi mindent szarul tanított, és milyen rossz szokásokat rögzített belém, meg hogy voltak annyira alap dolgok amikről szó sem esett.

De legalább nyugiba és jó hangulatban teltek az órák. Ez minimum elvárásom volt, ha már majd 10 ezreket kell fizetni 45 percért.

2023. júl. 31. 15:08
 9/13 anonim ***** válasza:

Gratula :) és február/március óta már 5 ezer kilométert vezettél le? az igen, ügyes vagy!

Milyen autót vettél, ha szabad kérdezni?

2023. júl. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9 Ahaa.. nagyjából 😅 Olyan 4 ezer körül.


Csak egy 2005-ös Fiestát vettem, 1.3 benzines. Azt is azért, mert láncos és hogy elvileg elnyűhetetlen..

Nézegettem az újabb puntokat is, 2008 környéke, vagy hasonlóan idős Yaris, vagy Corsa D.


De végül úgy voltam vele, első autónak nekem ez is teljesen rendben van, hiába vehettem volna jobbat is (mármint anyagilag), de nem hallgattam a többiekre és megvettem az olcsó kis Fiestát. Első autóra nem akartam 1,5 milliót kiadni, ez meg csak picit több mint az 1/3-ából kijött.

Rutin szerzésre tökéletes, és a fentartás sem sok így 😁

Szeretem egyébként, kis cukker kocsi, de a következő valami nagyobb autó lesz már. (Szerintem 1, max 2 évig tartom meg ezt)

2023. júl. 31. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!