Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes motorvédőt rakatni az...

Érdemes motorvédőt rakatni az autó alá?

Figyelt kérdés

Az enyém alatt vagy nincs vagy valami kisebb mert ki lehet látni a motortérből az útra.Milyet érdemes az olcsóbb műanyagot vagy drágábban fémet?

[link]

[link]



2023. febr. 15. 11:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

Életemben nem hallottam ilyenről.

Ha lenne értelme, biztos, hogy gyárilag tennének alájuk. Szóval én nem foglalkoznék vele.

2023. febr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
az előző autómon volt gyárilag,ez védi a motort a sérülésektől pl padka vagy kövek ,a felcsapódó kosztól meg ilyesmi.
2023. febr. 15. 12:10
 3/19 anonim ***** válasza:
#1 Szerintem sincs sok értelme, bár komolyabb kavicsfelverődésnél biztos praktikus, gondolom mindenki eldönti, hogy neki szüksége van-e rá. Az sajnos nem érv, hogy tennének rá gyárilag, motorokra sem tesznek gyárilag bukógombát, bukócsövet, hasidomot, nem véletlenül, megdobná a gyártásköltséget, a termék súlyát (tehát a szállítási költséget a gyárból a szalonba) és a márkaszervizek bevételét is csökkentené - inkább megveszi a tulajdonos magának a kompatibiliset, ha úgy érzi, hogy szüksége van rá.
2023. febr. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

A kosztól biztos hogy nem védi mert az mindenhová becsapódik.

Ha pedig neki méssz a padkának még rosszabb lesz mert ez is sérül pluszba.

2023. febr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Nincs sok értelme, leszámítva a szennyeződésektől védelmet. Az kb. mindegy, hogy milyen vastag műanyag. Ha annyira odavered, hogy törik a karter, akkor lényegtelen, hogy a műanyag 0,6 vagy 0,8 mm vastag.

Fémet meg kb. felesleges cipelni.Max akkor éri meg, ha extrém ültetve van az autód és kifejezetten sokat jársz rossz utakon, ahol fennakad (bár nekem emiatt már szétkopott egy, de így se raknék fémet), vagy ha valami terepjáród van, amivel kifejezetten rossz terepen jársz sokat.

2023. febr. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Esetleg ha nagyon offroad-ozol vele akkor lehet értelme. Utcára nem hiszem.
2023. febr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Egyik autómon van gyárilag. Bár az műanyag. És nagyon praktikus, mert gondoltak arra, hogy valamikor olajat is kell cserélni, így van rajta egy egyszerűen lenyitható szervizajtó. Nem kell az egész hóbelevancot leszedni.

A másik autómhoz (szintén Opel) nem is volt ilyen rendelhető gyárilag. Eleinte nekem is furcsa volt, hogy "lyukas" az autó, lelátok a motortérben a földre. De ehhez csak olyan kapható arany áron, amit állandóan fel-le kell csavarozni. Így inkább hagytam a francba, ennyit nekem nem ér.

2023. febr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
alá néztem a kocsinak alapból van egy kisebb motorvédő amit én linkeltem az meg a teljes alsó védő
2023. febr. 15. 13:52
 9/19 A kérdező kommentje:

5/


De a drágább amit linkeltem az fém lemez védő

2023. febr. 15. 13:53
 10/19 A kérdező kommentje:
Lehet akkor egyenlőre ne költekezzek feleslegesen?
2023. febr. 15. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!