Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogósok! Mik a tapasztalatok?

Robogósok! Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam azon, hogy vennék tavasszal egy 50 cm3-s robogót. B-s jogsim van, nem vezettem még semmilyen motort/robogót.

Aki rendszeresen közlekedik robogóval (nyilván nem most télen :D), mik a tapasztalatok? Mennyire bánnak az autósok "kedvesen" a robogósokkal? Mennyire könnyű megtanulni vezetni?



2023. jan. 9. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Az 50-s robogó nem igazán tartja a városi forgalmat, letolnak a francba, de ha nagy forgalom és nem tudnak dinamikusan haladni akkor az autók akkor teljesen jól ellehet menni közöttük, emelkedős úton viszont halál van.

Budapest-Pest megyébe mentem vele 32e km-t eddig, egyszer el is csaptak (balra indexelt, jobbra kanyarodott, mikor mellé értem telibevágott) és hozzáteszem 7 éves korom óta motorozom...

Amúgy rutintalanul motorozni... hát nem tudom, ha esetleg sokat bringáztál előtte van esélyed, ha nem, akkor hamar a földön fogsz kikötni, a sínek az úton meg szintén tuti halál.

Van egy ismerősöm aki nem rég rakta le kifejezetten motorra a jogsit, már 2x eltaknyolt vele és 3000km-t nem ment még vele...

De ettől függetlenül sokan járnak 50-s robogóval, tehát nem lehetetlen, csak megkell szokni.

2023. jan. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nulla kétkerekű tapasztalattal ültem robogóra annak idején (biciklit leszámítva persze), mész vele 20 métert és megszokod.


Ha nem közlekedsz paraszt módjára, akkor nem lesz bajod az autósokkal. Ahogy a biciklisek, úgy a motorosok is hajlamosak elszállni magukkal, úgy ne is várj sok jót, de ha normálisan közlekedsz, akkor semmi probléma.

2023. jan. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 veterán vas ***** válasza:

Ha bringázni tudsz akkor nagy baj nem lehet.

Azt, hogy az autósok miként bánnak a robogósokkal......embere és helyzete válogatja.

Ha nem úgy állsz hozzá, hogy "jaj minden autós meg akar ölni", akkor élhető a közlekedés a robogós számára is.


Egyébként tuti recept nincs. ;)

2023. jan. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kis robogóval kizárólag városon belül lehet kínlódni, viszont olyan értelmetlen ez a köbcenti hogy soha nem adtam rá pénzt, nem hogy egy ilyet tankoljak.

125-ös már jobb döntés.

2023. jan. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Függ hogy milyet veszel, mert nekem is van egy ami 50-nel megy meg van ami 90-nel ami jobban tudja tartani a forgalom ritmusát
2023. jan. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
13éve robogózok/motorozok napi szinten munkába járás és hobbi célból is. Szerintem rengeteget fejlődött az autósok viselkedése ezidő alatt, szóval több a jófej, mint aki szivatni akarna. A lényeg, hogy tudd a helyed a forgalomban, tehát ha előreláthatóan lassabb leszel valamelyik útszakaszon, mint az átlag, akkor úgy helyezkedjél, hogy ne zavarjál senkit. A többit majd kitapasztalod. Az biztos, hogy minden, ami nem fekete aszfalt az csúszik. Érdemes youtubeon vezetéselméleti videókat nézegetni, a tudást magadba szívni, majd ha már van géped, akkor akár parkolóban is gyakorolni. Nem nehéz műfaj a kismotor, de aki kétkerekűvel közlekedik, annak szerintem muszáj foglalkozni a tudásával és képességeivel a saját a többi közlekedő érdekében is, függetlenül attól, hogy mekkora géppel közlekedik. Meg amúgy is, minél gyakorlottabb vagy, annál jobban fogod élvezni, szóval megéri :) sok sikert
2023. jan. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
93%

Azért érdemes "okosítani" az 50-es robogót, mert gyári állapotban letolnak az útról.

Én is azt mondom, hogy akkor kezdj robogózni, ha amúgy van már biciklis tapasztalatod.

Vezetni faék egyszerű, húzod a gázt, oszt megy.

De Azért ez egy ketkerekű jármű, aminek ráadásul aranytalanul könnyű az eleje, esős időben kegyetlenül csúszik, főleg a felfestéseken és a legdurvább a fém csatornafedél, es a villamossín.

2023. jan. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!