Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt már hasonló jelenség az...

Volt már hasonló jelenség az autódnál?

Figyelt kérdés

Adott egy 156-os Alfa 1.9 JTDm 16v.

Igazából ez lényegtelen is, ami viszont a lényeg hogy mostanában furcsa dolgokat produkál fogyasztás téren. Tegyük fel megtankoltam az autót a szintjelző szerint félig (30 liter), akkor a board szerint 680km-et tudok megtenni egy tankkal. Tegnap lementem Tihanyba, és vissza. Az említett fél tankkal indultam. Az úton az átlag sebességem autópályán 140-160 között volt, egyszer volt egy 2km-es szakaszon 190. Országúton is mentem, ott óra szerint 100-as tempóval végig. Mire leértem Tihanyba, már negyeden volt a tank a szintjelző szerint, viszont a board szerint még 450km-et tudtam volna megtenni. Mire Velencére értem megjelent a sárga tank ikon, miszerint éhes az autó, és tankoljak. A board szerint még mindig tudtam volna menni 200-kmet. (Visszafelé is 140-160-as tempóval mentem) Ezen adatok szerint az én dízel autóm szintjelzője alapján 20 litert eszik, a board szerint viszont csak 4.1-5.8 között. Nekem viszont nagyon nem jön ki a matek sehogy. Valaki tudja mi a búbánatos fene van? Tényleg ennyit zabálna az autó, ami számomra lehetetlen lenne, vagy a szintjelzőm rakoncátlankodik?



2022. nov. 27. 09:43
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat azt kihagytam, hogy indulás előtt 21 litert tankoltam rá, majd Tihanyban megint 21-et, a szintjelzőm szerint akkor háromnegyeden volt már a tank, viszont a board szerint meg 1200km-et tudtam volna megtenni úgy. :D
2022. nov. 27. 09:45
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek pontatlan dolgok, csak megközelítő érték.

egyébként meg mikor kigyullad a tankolás jelző sárga lámpa még kb 80-100km-t eltudnak menni.

De ha ennyire érdekel a fogyasztásod, teli nyomod, trip óra 0, majd mikor kigyullad, beállsz tankolni és megnézed mennyi km-t mentél

beletankolt benzint osztva a megtett km-el szor 100

2022. nov. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát mondjuk lehet számodra meglepő módon ezek a hatótáv kalkulátorok nem úgy lettek konfigurálva, hogy 160-190 km/h-val mész.

Nyilván így a 20 literes fogyasztás reálisabb, mint a 4,5 literes.

2022. nov. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer egy 170km-es út alatt evett meg az autóm kb. 30 liter benzint. Pedig ugyan úgy vezettem ahogy szoktam. És nem, nem a szintjelző vacakolt. Nem tudod mi okozta, többször nem is produkálta a jelenséget.
2022. nov. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Dízel autóról beszélünk, ezért sem tudom elhinni hogy ennyit enne. Bár most hogy kiszámoltam kedvezőbb lett a fogyasztás, de még mindig magas.
2022. nov. 27. 10:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5 Dízel is tud ám zabálni ha olyanja van.

Ugyan nekem benzines de valamiért nekem is valamelyik nap ilyen bajom volt,7 literrel szoktam járni, és aznap ha fejtetőre álltam se tudtam 9 alá vinni, a megszokott útvonalon mentem, a megszokott tempóban.

2022. nov. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Érdekes mondjuk, nekem korábban még nem volt ilyesmi, de most hogy te is mondod így még érdekesebb. Lambdaszonda hibára is gondoltam, az is fel tudja vinni a fogyasztást ha jól tudom.
2022. nov. 27. 11:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezek a kijelzések soha nem pontosak. Valamint folyamatosan korrigál a pillanatnyi átlagfogyasztás alapján. Nálam pl ha jön egy emelkedő, vagy csak nekiáll részecskeszűrőt regeneráli drasztikusa csökken a hatótáv. Ha meg lejtőn gurulok lefelé, vagy mondjuk előtte nyomtam neki, aztán beállok 80-nal csordogálni, akkor még nőni is szokott a hatótáv, pedig biztos lehetsz benne, hogy ilyenkor sem termeli vissza a gázolajat.
2022. nov. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálam lambda hiba volt. Lambda csere után 8.5-ről lement 6.4-re az átlagfogyasztás.

Alapjáraton érezni lehetett, hogy büdös, kénes, szúrós szag terjeng a kocsi körül.

2022. nov. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tankold teli, aztán kiszámolod, hogy mennyit fogyasztott. Nem egy nagy feladvány. A számítógépben, illetve a szintjelzőben én nem bíznék.

A számítógép az adott körülmények alapján próbál kalkulálni egy értéket, a szintjelző meg simán lehet pontatlan.

Az én autómban például eléggé "pesszimista", sokkal kisebb üzemanyagszintet jelez, mint a valóság.

2022. dec. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!