Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem tudnak elindulni...

Miért nem tudnak elindulni egyszerre az emberek a zöld lámpánál?

Figyelt kérdés
Budapesten a legfeltűnőbb, de igazából minden városba így van, hogy zöldre vált a lámpa akkor egymás után indulnak el az autók. Sokkal több autó átmenne a zöldön ha az összes kocsi egyszerre indulna el amikor zöldre vált a lámpa. Ennyire nemtudnak vezetni az emberek?

2022. nov. 2. 11:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
És próbáld meg eltalálni, hogy ugyanolyan gyorsulással, ugyanabban a tizedmásodpercben indulj el, mint az előtted lévő...
2022. nov. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden autó más és minden sofór reakcióideje más

Ennyi

2022. nov. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%
Éééééééééés megvan a hónap legidiótább kérdése.
2022. nov. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, pirosnál torlódnak az autók. Amint mozognak, van egy tisztes, 2 másodperces követési táv. Ezt fel kell építeni.
2022. nov. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

Mi a garancia arra, hogy az én autóm ugyanolyan gyorsul, mint a mögöttem lévőé és nem jön belém?

Mi van, ha zöld a lámpa, a mögöttem lêvő 3. már indulna, de én aki elől vagyok nem tudok biztonságosan elindulni? Mert mondjuk állnak a kereszteződésben, egy gyalogos még ügy döntött átmegy a villogó zöldön, de nem ért át időben. Valaki még áthajt a sárgán stb.


Értem, amit te mondasz és baromi jó elmélet. De csak elmélet. Az egyéb olyan emberi tényezőket, mint az autó, emberi reakció figyelembe se vettük.

Az én elvem köcsög pesti sofőrként, hogy a másik piros lámpához nem fogok sietni. Ahogy megyek hazafelé van egy lámpás szakasz, amin max 4 autó tud átmenni, ha betartják azt amit írtàl. Ha nem akkor 3. Amúgy meg tovább jutnak és 300 méterre ugyanúgy állnak a pirosnál, ahol utolérjük őket.

2022. nov. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
Ez a kérdés bennem 6 évesen fogalmazódott meg, és ezt nem viccből mondom.
2022. nov. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Na, hát pár éve amikor végre elkészült a hobbiautóm, frissen cserélt és színre fújt hátsó lökhárítóval többek között mentem a hungárián nagy boldogan, majd zöldre váltott a lámpa és belém jött hátulról egy új Toyotával egy csajszi. Lökös amit frissen vettem + fényeztettem teljesen KO.


Mert ő egyből elindult amikor zöld lett a lámpa. Csak álltak előtte még hárman, és ők nem. :)


Ami valóban idegesítő, hogy sokan baromi lassan reagálják le a zöld lámpánál vagy magát a lámpát, vagy azt hogy előtte elindultak már. Ha mondjuk 10 autó reálisan átférne egy zöld lámpán, elég csak egy autósnak 2-3 másodpercre "bealudnia", máris 1-2 autó várhat egy újabb pirosat feleslegesen. Mert sokan ahogy piros a lámpa egyből a telefont buzerálják, muszáj válaszolni mindenféle nem sürgős üzenetre is, az már le van szarva hogy mögötted mondjuk sietnek akik miattad nem férnek át a zöldön. Ez ilyen, közlekedési kultúra hiánya.

2022. nov. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
#7 Pontosan. Állok a pirosnál, ha az első 2-3 között vagyok, üresbe sem teszem. Piros-sárgánál kilő, már ha nem csúsznak át a nagyon kései sárgán keresztben. Ha hátrébb vagyok, amint elalszik az előttem levő féklámpája, már csúsztatom is a kuplungot...
2022. nov. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert úgy állnak meg hogy 1 méter vagy fél méter van köztük.

AMikor elindulnak mindegyiknek kell a féktávolság 5-6 méter minimum és ezért indulnak fokozatosan.

2022. nov. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 krwkco ***** válasza:
95%

Ahogy 4-es és 9-es írja.

Bár mindenki követési távolságot szokott mondani, de a valóságban az autók között követési idő van. Ez biztosítja a reakcióidőt a hátul levőnek, hogy a később kezdett, de hasonló mértékű fékezési lassulás esetén ne rohanjon bele a másikba. 1-2 másodperc.

Ezért az álló sorban mindenkinek ennyivel később kell indulnia, hogy hirtelen fékezéskor ne rohanjanak egymásba.

Azokat a kocsikat, amik egyszerre indulnak, úgy hívják, hogy vasúti kocsi és vonat. És követési idő híján láthatóan nem is alakul ki közöttük követés távolság.

2022. nov. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!